نویسنده (های) وبلاگ رامین فخاری
آرشیو وبلاگ
      معجزات علمی قرآن (و در زمین نشانه هایی برای اهل یقین وجود دارد و در خود شما آیا نمی بینید؟)
سیستم ستاره های دوتایی و چرخش ستارگان از دیدگاه حضرت علی نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/٢۸

در جهان هستی و علم نجوم اشیایی بنام ستاره های دوتایی وجود دارند بصورتی که بعضی از ستاره ها یک ستاره جفت یا یک ستاره هم دم را در فاصله نزدیک خود دارند که در حال حرکت با ستاره بزرگ تر است و جاذبه این ستاره ها بروی هم تاثیر گذار است.تصویر کناری حرکت دو ستاره دوتایی را در کنار هم تداعی می کند.

در سایت ویکی پدیا در باره ستاره های دوتایی نوشته شده است : 

ستارهٔ دوتایی به دو ستاره گفته می‌شود که به هم نزدیک هستند و به دور مرکز ثقلشان گردش می‌کنند. به ستارهٔ کوچکتر ستارهٔ همدم گفته می‌شود. تحقیقات جدید نشان می‌دهد درصد زیادی از ستارگان بخشی از یک سامانه حداقل دو ستاره‌ای هستند. ستارگان دوتایی در اخترفیزیک بسیار مهم هستند زیرا مدار آنها جرمشان را مشخص می‌کند.جرم بسیاری از ستارگان تکی از روی برون‌یابی جرم ستارگان دوتایی بدست می‌آید. ستارگان دوتایی با ستاره دوتایی نوری یکی نیستند، تفاوت آنها در این است که ستارگان دوتایی نوری از زمین نزدیک یکدیگر دیده می‌شوند ولی آنها هیچ اثرگرانشی بر یکدیگر ندارند.ستارگان دوتایی از روی طیف‌سنجی هم شناخته می‌شوند. اگر مدار حرکت این ستارگان در راستای دید زمین باشد آنها از طریق گرفت تشخیص داده خواهند شد.

در قسمت هایی از خطبه 126 نهج البلاغه حضرت علی می فرمایند :

 تا زمانی که ستارگان آسمان که بر پایه عدالت تکوینی چرخش دارند استمرار دارند; بر این اساس حضرت می فرماید: 
والله لا إطور به ما سمر سمیر و ما إم نجم فی السمإ نجما;(۱۲) به خدا سوگند هرگز ستم نکنم و به ستم نزدیک نشوم تا روزگار هست و تا ستاره ای به دنبال ستاره ای دیگر روان است.

  نظرات ()
حدیثی از رسول اکرم (ص) در باره تاثیرات ستارگان بروی آب و هوای زمین نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/٢٧

در حدیثی از رسول اکرم (ص) آمده است :

ستارگان موجب امنیت ساکنان زمین از غرق شدن هستند و اهل بیت من موجب ایمنى امّت من هستند از اختلاف، پس هر گاه قبیله‏اى از عرب با آنها به مخالفت برخاستند و امّت اختلاف یافتند دیگر حزب شیطان گشته‏اند.

 المستدرک على الصحیحین : 3 / 162 / 4715 عن ابن عبّاس .

یک تیم تحقیقاتی در مرکز فضایی ملی دانمارک کشف کرده است که اشعه های کیهانی ناشی از انفجار های خورشیدی بروی آب و هوای زمین تاثیر دارد
این تیم تحیقیقاتی می گوید هنگام آزاد شدن پرتو های کیهانی از ستاره های دوردست این پرتوها حاوی مقدار قابل توجهی از یون های آزاد و الکترون هستند که نقش اساسی در تشکیل بلوک های سازنده هسته ابرها برای تراکم بخار آب در آن را دارد و این مکانیسم باعث تسهیل در تشکیل ابرهای زمین می شود.[1]
حال تصور کنید که اگر ابرها وجود نداشتند چه می شد؟اگر ابرها وجود نداشتند چرخه آب بروی زمین وجود نداشت و قسمتی از زمین خشک خشک بود و در قسمت دیگری از زمین آب انباشته می شد و در نتیجه ساکنین آن قسمت ها بخاطر بالا آمدن ارتفاع آب غرق می شدند.
---------

Exploding Stars Influence Climate Of Earth

  نظرات ()
چرا در قرآن نوشته شده است[اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ]؟ نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/٢٤

سالها قبل فرد اتئیستی را دیدم که در یکی از این رسانه ها آیه [اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ] به معنی خداوند نور آسمان ها و زمین است را به تمسخر گرفت و گفت منشا نور فوتون هست نه خدا!

امروز در سایت ها خبری منتشر شد مبنی بر اینکه دانشمندان با شبیه سازی های کامپیوتری و محاسباتی به این نتیجه رسیده اند که منشا نور کیهان ناشناخته است و یک منبع ناشناخته فتون ها را به کیهان وارد می نماید گزیده هایی از متن خبر :

هیجان انگیز ترین امکان این است که فتون های ناپیدا از یک منبع جدید عجیب و غریب که نه کهکشان ها و نه کوازار ها و نه هیچ چیز دیگر است می آید.این مانند این است که شما یک اتاق بزرگ و درخشان داشته باشید ولی به هر طرف نگاه کنید لامپ های چهل واتی را ببینید.[1][2]

یعنی دانشمندان هنوز پاسخ دقیق و مناسبی مبنی بر اینکه منبع نور کیهان از کجاست ندارند و ظاهرا این منبع از داخل کیهان نیست و به آن وارد می شود.

 

قرآن کریم در 1400 سال قبل به این سوال جواب داده است : 

 اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِی زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ کَأَنَّهَا کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَکَةٍ زَیْتُونِةٍ لَّا شَرْقِیَّةٍ وَلَا غَرْبِیَّةٍ یَکَادُ زَیْتُهَا یُضِیءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَن یَشَاء وَیَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ(سوره نور آیه 35)

خدا نور آسمانها و زمین است. مَثَلِ نور او چون چراغدانى است که در آن چراغى، و آن چراغ در شیشه‏اى است. آن شیشه گویى اخترى درخشان است که از درخت خجسته زیتونى که نه شرقى است و نه غربى، افروخته مى‏شود. نزدیک است که روغنش- هر چند بدان آتشى نرسیده باشد- روشنى بخشد. روشنى بر روى روشنى است. خدا هر که را بخواهد با نور خویش هدایت مى‏کند، و این مثلها را خدا براى مردم مى‏زند و خدا به هر چیزى داناست.

خداوند در این آیه بطور واضح پاسخ می دهد که منشا نور آسمانها و زمین از اوست و بی شک دانشمندان پاسخ قانع کننده ای برای اینکه منشا نور آسمان از کجاست نخواهند یافت و تنها پاسخ این سوال خداست.

----------

[1]منبع انگلیسی Something is Amiss with Light in the Universe --"May Be Coming from Some Exotic Unknown Source" (Today's Most Popular) 

[2]ترجمه فارسی خبر : یک چیز گمراه کننده همراه نور در جهان وجود دارد شاید یک منبع ناشناخته عجیب و غریب

  نظرات ()
اشاره قرآن به بقایای کشتی نوح+برای شواهد کشتی نوح نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/۱٧

بقایای کشتی نوح : در سال 1959 ارتش ترکیه نقشه برداری هوایی از کوههای آرارات در مرز با ایران را آغاز کرد.در ارتفاع 6300 پا از زمین یک صطح صاف بروی یک سخره ناهموار مشاهده شد.این تصاویر به دکتر براندربرگ از دانشگاه ایالتی اوهایو و مسئول پایگاه موشکی کوبا در دوران کندی ارائه شد و او گفت من شکی ندارم که این تصویر متعلق به یک کشتی است.در سال 1960 مجله Life این تصویر را تحت عنوان کشتی نوح منتشر کرد که با مخالفت گسترده رسانه های آن زمان مواجه شد.

در سال 1977 رون وایات با اخذ مجوز یک دوره تحقیقات چند ساله را بروی این کشتی آغاز کرد و با استفاده از ابزار اسکن رادار زیر سطحی خود تجزیه و تحلیل شیمیایی را آغاز کرد نتایج بطور غیر قابل انکاری می گفت که این تصویر متعلق به یک کشتی است.
طول کشتی معادل 515 فوت یا 150 متر و عرض آن برابر 20 متر بود.کشتی در طول زمان در زیر گل و لای به خاک سپرده شده بود و چوب آن تبدیل به سنگ شده بود.

در سال 1984 بر اثر وقوع یک زمین لرزه قسمتی از کشتی ترک خورد و به دانشمندان 

این امکان را داد که به برسی بیشتر کشتی بپردازند.دانشمندان متوجه شدند که با ضربه زدن به گل و لای یک چیز جامد زیر آنها قرار دارد و با استفاده از مته سوراخ کردن کشتی را آغاز کردند و بعد از مدتی یک کود حیوانی سنگ شده و یک شاخ سنگ شده همراه با یک موی گربه را یافتند تجزیه و تحلیل های بیشتر نشان داد که کشتی دارای آهن (8.38٪)، آلومینیوم (8.35٪) و تیتانیوم (1.59٪) است.ما می دانیم که فلز آلومنیوم بصورت عادی در طبیعت یافت نمی شود چون مخلوطی از چند فلز دیگر است و ساخته دست انسان است.علاوه بر ان قسمت هایی از کشتی به وسیله تیتانیوم پرچ شده بود همچنین وجود قطعات آهن در فواصل نزدیک و در ساختار کشتی نیز تایید شد که نشان می داد اسکلت کشتی آهنی و بدنه آن فلزی است.[1]

همچنین یک میخ آهنی باستانی نیز در کشتی پیدا شد.که در تصویر زیر قابل مشاهده است.

تنها کشتی که در طول تاریخ اشاره شده است که بروی کوه ایستاده است کشتی نوح است.اگر این کشتی که تمام ابعاد آن با ابعاد ذکر شده در کتب مقدس در باره کشتی نوح هم خوانی دارد و بقایای جانداران در آن کشف شده و در بالای کوه قرار دارد متعلق به کشتی نوح نیست متعلق به چه چیزی است؟!

برخی از شواهد زمین شناسی طوفان نوح

در سراسر جهان لایه های زمین شناسی و فسیل های زیادی وجود دارد که اثبات می کند که اقیانوس ها یک بار تمام خشکی ها را در نوردیده است

باستان شناسان در سال 2000 شواهدی را از افرادی که در اثر یک سیل بزرگ که 7000 سال قبل رخ داده بود در دریای سیاه یافتند.مطالعات باستان شناسان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد که این افراد دچار آب گرفتگی شده اند.[2]بقایای یافت شده در چهار صد متری زیر دریای سیا قرار دارد که نشان می دهد حادثه متعل به یک سیل عادی نیست و یک طوفان بزرگ باعث شده تا منطقه تا به این سطح زیر آب برود.این حادثه نیز مانند حوادث مشابه 5000 سال قبل از میلاد مسیح رخ داده است.[3]

 در ایالت آریزونای آمریکا که فاصله زیادی از دریا دارد و در ارتفاع 96 متری سطح زمین قرار دارد دره ای بنام  گراند کانیون قرار دارد که در این دره دانشمندان مقدار زیادی شن و ماسه که متعلق به دریاست و امکان وجود آن در مناطق خشکی مانند  گراند کانیون  وجود ندارد را یافته اند علاوه بر آن اجساد حیونات زیادی را که در زیر گل و لای مدفون شده اند نیز در این منطقه پیدا شده است.دانشمندان هیچ توضیح مناسبی برای توضیح دلیل وجود شن و ماسه در این منطقه ندارندو هیچ شواهدی وجود شن و ماسه سرگردان و حمل آنها به فاصله 300 مایل را در این منطه تایید نمی کند مگر آنکه این شن و ماسه توسط یک طوفان بزرگ به این منطقه حمل شده باشد.[4]

در کوههای اورست و دامنه هیمالیا، همراه با رشته کوه های آلپ، رشته کوه های راکی​​، آپالاش، رشته کوه های آند، و بسیاری از دیگر کوه های جهان از رسوبات اقیانوسی که حاوی فسیل های حیوانات مختلف از جمله ماهی ها است یافت شده است.[5]

محققان دانشگاه کلمبیا ویلیام رایان و والتر پیتمن گمان در سال 1977 در کتاب خود نوشتند"طوفان نوح" هنگامی که یخچال های طبیعی اروپا ذوب شد و به طرف دریای مدیترانه و سیاه سرازیر شد رخ داد.[6]

در فلات تبت ارتفاعاتی وجود دارد که انسان ها به سختی می توانند به آنجا برسند ولی شواهد مختلفی از رسوب آب با فسیل های جانداران مختلف که متعلق به آن ناحیه نیستند در آنجا وجود دارد.[7]

نظر قرآن کریم درباره کشتی نوح

قرآن کریم به خوبی دلایل این اتفاقات و وجود رسوب و فسیل ها در کوهها را تشریح کرده است مثلا در آیه 44 سوره هود به امواجی همچون کوه ها اشاره شده است:

«وَ هِىَ تجرِى بِهِمْ فىِ مَوْجٍ کاَلْجِبَالِ وَ نَادَى‏ نُوحٌ ابْنَهُ وَ کَانَ فىِ مَعْزِلٍ یَبُنىَ‏َّ ارْکَب مَّعَنَا وَ لَا تَکُن مَّعَ الْکَافِرِینَ»
و آن کشتى، آنها را از میان امواجى همچون کوه ‏ها حرکت می داد (در این هنگام،) نوح فرزندش را که در گوشه ‏اى بود صدا زد: «پسرم! همراه ما سوار شو، و با کافران مباش!» (هود، 42)

«وَ قِیلَ یَأَرْضُ ابْلَعِى مَاءَکِ وَ یَسَمَاءُ أَقْلِعِى وَ غِیضَ الْمَاءُ وَ قُضىِ‏َ الْأَمْرُ وَ اسْتَوَتْ عَلىَ الجودِىّ‏ِ وَ قِیلَ بُعْدًا لِّلْقَوْمِ الظَّلِمِینَ» 
و گفته شد: «اى زمین، آبت را فرو بر! و اى آسمان، خوددارى کن! و آب فرو نشست و کار پایان یافت و (کشتى) بر (دامنه کوه) جودى، پهلو گرفت و (در این هنگام،) گفته شد:» دور باد قوم ستمگر (از سعادت و نجات و رحمت خدا!)» (هود، 44)

یک اشاره بسیار جالب دیگر در سوره قمر آیه 15 است که در آن قرآن کریم به بقایای کشتی نوح و الواحی که بعدا کشف شدند اشاره می کند:

وَحَمَلْنَاهُ عَلَى ذَاتِ أَلْوَاحٍ وَدُسُرٍ ﴿۱۳﴾تَجْرِی بِأَعْیُنِنَا جَزَاء لِّمَن کَانَ کُفِرَ ﴿۱۴﴾وَلَقَد تَّرَکْنَاهَا آیَةً فَهَلْ مِن مُّدَّکِرٍ ﴿۱۵﴾و او را بر مرکبی که از الواح و میخهائی ساخته شده بود سوار کردیم. زیر نظر ما روان بود [این] پاداش کسى بود که مورد انکار واقع شده بودو به راستى آن [سفینه] را بر جاى نهادیم [تا] عبرتى [باشد] پس آیا پندگیرنده‏اى هست

حال این الواح که قرآن به آن اشاره کرد چه بودند؟

بروی قسمتی از بدنه کشتی نوح یک لوحه سنگی یافت شد که به زبان سامی نوشته شده بود.این لوحه بیش از هشت ماه مورد برسی زبان شناسان روسی[8] قرار گرفت و متنی که در آن نوشته شده بود این بود:

"O my Lord, my helper! Keep my hand with mercy and with your Holy Bodies, Mohammed, Alia, Fatima, Shabbar (Hassan) , and Shabbir (Hussain). They are all biggest and honorable."The world established for them Help me by their names. You can return to right. 

ای‌ خدای‌ من‌! و ای‌ یاور من‌! به‌ رحمت‌ و کرمت‌ مرا یاری‌ نما! و به‌ پاس‌ خاطر این‌ نفوس‌ مقدّسه‌: مُحمّد إیلیا (علیّ) شَبَر (حَسَن‌) شُبَیْر (حُسَین‌) فاطِمَه‌ آنان‌ که‌ همه‌ بزرگان‌ و گرامی‌اند جهان‌ به‌ برکت‌ آنها برپاست‌. به‌ احترام‌ نام‌ آنها مرا یاری‌ کن‌! تنها توئی‌ که‌ میتوانی‌ مرا به‌ راه‌ راست‌ هدایت‌ کنی‌![9][10][11]

---------

[1]Noah's Ark Has Been Found. Why Are They Keeping Us In The Dark? 

[2]Evidence found of Noah's ark flood victims  

[3]Evidence Noah's Biblical Flood Happened, Says Robert Ballard 

[4]Startling Evidence for Noah’s Flood 

[5]Did Noah's Flood Cover the Himalayan Mountains? 

[6]New Evidence of Noah’s Flood? 

[7]The ca. 4400 year old remains of Noah's Ark 

[8]اسامی مترجمین روس لوحه ها 

1. Prof Solonon Macow University.
2. Prof Ifa Han Kheeno, Lu Lu Han College China.
3. Mr. Mishaou Lu Farug, officer I/C fossils.
4. Mr. Taumol Goru, teacher, Cafezud college.
5. Prof De Pakan, Lenin Insititute.
6. Mr. M. Ahmed Colad, Zitcomen research association
7. Major Cottor, Stallin College.

[9]DOCUMENTARY ON THE WOODEN PLATE FOUND IN NOAH'S ARK 

[10]The Sacred Wood Plate on Noah's (A.S.) Ark

[11]ترجمه الواح در منابع زیر موجود است :

 ۱ ـ مجلّة‌ هفتگی‌ «ویکلی‌ میرر» لندن‌، شمارة‌ مربوط‌ به‌ ۲۸ دسامبر ۱۹۵۳ م‌.

۲ ـ مجلّة‌ «استار انگلیسی‌» لندن‌، مربوط‌ به‌ کانون‌ دوّم‌ ۱۹۵۴ م‌.

۳ ـ روزنامة‌ «سن‌ لایت‌» منتشره‌ از منچستر، شمارة‌ مربوط‌ به‌ کانون‌ دوّم‌ ۱۹۵۴ م‌.

۴ ـ روزنامة‌ «ویکلی‌ میرر» تاریخ‌ یکم‌ شباط‌ ۱۹۵۴ م‌.

۵ ـ روزنامة‌ «الهدی‌» قاهره‌ مصر، تاریخ‌ ۳۰ مارس‌ ۱۹۵۳ م‌.

· Weekly - Mirror: U.K., December 28,1953. 
· Star of Britain: London, Manchester, January 23,1954. 
· Manchester Sunlight: January 23,1954. 
· London Weekly Mirror: February 01,1954. 
· Bathrah Najaf: Iraq, February 02,1954. 
· AI-Huda: Cairo, March 31,1954. 
· Ellia - Light, Knowledge, & Truth, Lahore, July 10,1969

  نظرات ()
آیا اسلام و قرآن ضد زن هستند؟! نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/۱٤

اخیرا دیده شده که سایتهای اتئیست و جریان های ضد مذهبی با استناد به آیه 223 سوره بقره اسلام را یک دین ضد زن معرفی می نمایند نکته جالب این است که این جریانات تنها به این آیه استناد می کنند و هیچ آیه دیگری برای اثبات ضد زن بودن قرآن نتوانستند از آن بیرون بکشند حال به برسی این آیه می پردازیم :

سوره بقره آیه 223 :

نِسَآؤُکُمْ حَرْثٌ لَّکُمْ فَأْتُواْ حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُواْ لأَنفُسِکُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُواْ أَنَّکُم مُّلاَقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ ﴿۲۲۳﴾

 زنان شما [در حکم‏] کشتزار شما هستند، هرگونه که خواستید به کشتزار خویش درآیید و براى خویش پیش اندیشى کنید، و از خداوند پروا کنید و بدانید که شما به لقاى او خواهید رسید، و مؤمنان را بشارت بخش‏

نکته اول :این سایت ها با استفاده از یک ترجمه دیگر که احتمالا غلط است و  در آن ذکر می شود " پس از هر جا [و هر گونه] که خواهید به کشتزار خود"به تخریب قرآن می پردازند.که با دقت در ترجمه عربی می توان دریافت هر گونه درست تر است.

نکته دوم این آیه مردان را به داشتن رابطه جنسی با زنان خود تشویق می کند که یک امر طبیعی است و تشبیه کشتزار تنها به منزله یک تشبیه از لذت بردن از زنان است همانگونه که جانداران از کشت زار لذت می برند و وجود کشت زار برای آن ها لازم است نه پایین آوردن مقام و منزلت زنان.

کامنت یکی از دوستان در این مورد :به فرموده حضرت علامه حسن زاده آملی "نکاح برای انشاء صورت انسانی است نه بذای اطفاء شهوت حیوانی" با این معنا مفهوم "حرث=کشتزار" معلوم می شود که زن مانند زمینی است که مرد در آن می کارد و بعد شجره طیبه انسان از آن رشد میکند. به تعبیر جناب مولوی: آسمان مرد و زمین زن در خرد هرچه آن انداخت این می‌پرورد که مرد مانند آسمانی است که در زمین زن میبارد و در زمین و کشتزار زن انسان که شجره طوبی است رشد میکند. حضرت علامه حسن زاده فرمودند: منی بذر و نسا حرث و تو حارث بجز تو حاصلت را کیست وارث حرفهای دیگری دراین باره دارم.

اگر رابطه جنسی و تشویق به داشتن آن یک تابو برای منتقدین قرآن است لطفا ابتدا نقد خود را از فروید آغاز کنند و به میلیون ها سایت پورنوگرافی که هر روز تصاویری از آمیزش جنسی زنان و مردان را منتشر می کنند بتازند زیرا به نظر می رسد این سایتها و دنیای غرب بیشتر از زنان استفاده ابزاری می نماید تا آیه ای که زنان را به کشت زار که در آن گیاهان و گلهای تازه می روید تشبیه کرده است.

حال به برسی آیاتی دیگر از قرآن در مورد زنان بپردازیم :

اسلام در زمانی ظهور کرد که در بخشهایی از اعراب اگر فرزندان دختر متولد می شدند به دلیل کثرت دختران دختران بعد از تولد زنده به گور می شدند جریان های ضد اسلامی سعی در تخطئه کردن زنده به گور کردن زنان در شبه جزیره عرب دارند و آن را افسانه می خوانند اما حقیقت داشته باشت.

در سوره التکویر آیه 9 نوشته شده :

وَإِذَا الْمَوْؤُودَةُ سُئِلَتْ ﴿۸﴾ بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ ﴿۹﴾ در آن هنگام که از دختران زنده به گور شده سؤ ال شود، که به کدامین گناه کشته شدند؟!

در مورد برابری زنان و مردان در چندین جای قرآن زنان و مردان به همدیگر تشبیه شده اند مثلا در آیه 187 سوره البقره نوشته شده:

 آنها لباس شما هستند و شما لباس آنها

یا در حالی که در جامعه غربی افسانه هایی وجود دارد که خدواند حوا را از دنده مرد آفریده است و واژه wo در گلمه woman به معنی مهره مرد است است این موضوع در قرآن کریم به شدت رد شده است در سوره روم آیه 21 نوشته شده است :

وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ﴿۲۱﴾ و از نشانه‏های او اینکه همسرانی از جنس خود شما برای شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد، در این نشانه‏هائی است برای گروهی که تفکر می‏کنند.


در آیه 228 سوره بقره نیز در صورتی که دعوایی بین زن و مرد صورت گرفت قرآن کریم مردان را در صورت دعوا و طلاق تشویق به بازگرداندن می نماید و اعلام می کند که زنان حقی بر مردان دارند:

وَالْمُطَلَّقَاتُ یَتَرَبَّصْنَ بِأَنفُسِهِنَّ ثَلاَثَةَ قُرُوَءٍ وَلاَ یَحِلُّ لَهُنَّ أَن یَکْتُمْنَ مَا خَلَقَ اللّهُ فِی أَرْحَامِهِنَّ إِن کُنَّ یُؤْمِنَّ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَبُعُولَتُهُنَّ أَحَقُّ بِرَدِّهِنَّ فِی ذَلِکَ إِنْ أَرَادُواْ إِصْلاَحًا وَلَهُنَّ مِثْلُ الَّذِی عَلَیْهِنَّ بِالْمَعْرُوفِ وَلِلرِّجَالِ عَلَیْهِنَّ دَرَجَةٌ وَاللّهُ عَزِیزٌ حَکُیمٌ﴿۲۲۸﴾ و زنان طلاق داده باید به مدت سه پاکى درنگ کنند و براى آنان روا نیست که اگر به خداوند و روز بازپسین ایمان دارند، آنچه خداوند در رحمهایشان آفریده است، پنهان دارند، و شوهرانشان اگر قصد اصلاح دارند در این [مدت‏] سزاوارتر به بازگرداندن آنها هستند، و زنان را بر مردان حقى است همچنانکه مردان را بر زنان، و مردان را بر آنان به میزانى برترى است، و خداوند پیروزمند فرزانه است‏

حال به برسی زیباترین قسمت قرآن در باره زنان بپردازیم :

حضرت محمد (ص) بنا به نقل قولی یک یا دو فرزند پسر داشتند که این فرزندان در کودکی جان خویش را از دست می دهند و حضرت بخاطر نداشتن فرزند پسر مورد شماتت اعراب قرار می گرفته است در این زمان سوره کوثر که بنا به نقل قول مفسران اشاره به بانو فاطمه زهرا (ص) دارد بر حضرت نازل شد :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ ﴿۱﴾ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ ﴿۲﴾ إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ ﴿۳﴾

ما به تو کوثر بخشیده‏ایم‏ پس براى پروردگارت نماز بگزار و قربانى کن‏ مسلما دشمن تو ابتر و بلا عقب است.

این سوره نیز نشان می دهد که هیچ فرقی بین زن و مرد در اسلام وجود ندارد.و در همه آیات قرآن یک نوع تساوی مذهبی وجود دارد و این سایت ها بدون اشاره به بقیه آیات و با ارائه آیه فوق که تنها به رابطه جنسی اشاره دارد و ربطی به مقام زنان دارد سعی در تختئه کردن بی ثمر قرآن کریم دارد.

  نظرات ()
پاسخ قرآن به نظریاتی که برای آفرینش خدا شریک قائل می شوند(کتاب گمشده انکی و ...) نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/۱٢

اخیرا دیده شده است که در سایتهای مختلف اینترنتی مباحثی از افسانه های سومر باستان بنام کتاب گمشده انکی که نویسنده این کتاب یک یهودی است مطرح شده است: که نزدیک به 500 هزار سال قبل بیگانگانی از سیاره نیبرو برای استخراج فلز طلا برای ترمیم اتمسفر این سیاره که از طلا بود به زمین آمدند و عمل آفرینش انسان را انجام دادند و ... این نوع طرز فکر در دیگر هواداران نظریه شبه علمی فضانوردان باستانی نیز به وفور به چشم می خورد.

نکته اول : نزدیک ترین سیاره زیست پذیر به زمین آلفا قونطرس است که در فاصله چند سال نوری از زمین قرار دارد ولی با پیشرفته ترین نوع سفینه ها که هنوز بشریت به آن دست پیدا نکرده است 115000 سال طول می کشد تا سفینه ای از آنجا خود را به زمین برساند و سفر هیچ سفینه ای به زمین برای استخراج طلا هیچ جبنه اقتصادی و عقلی ندارد.[1]

نکته دوم سچجین ذکریا بطور گسترده در ترجمه الواح سومری دستکاری کرد و کتاب تنها مخلوطی از داستان های سومری با تخیل خود سچجین ذکریا است که باید این کتاب را با دید کتابهایی مانند کتاب ژول ورن نگریست.

نکته سوم جو هیچ سیاره ای از طلا نیست و ثابت شده در صورتی که شعاع سیاره کمی بزرگتر باشد جو سیاره ذخیم تر می شود و جنس آن از O3 به هیلیوم تغیر پیدا می کند و امکان تشکیل حیات در آن وجود ندارد چه برسد به اینکه موجوداتی برای ترمیم جو سیاره خود از طلا به زمین مسافرت کنند.[2]

نکته چهارم جسد قدیمی ترین انسان هوموساپینس یا امروزی کشف شده ۱۹۵ هزار سال قدمت دارد نه پانصد هزار سال[3]

نکته پنج وجود فضانوردان باستانی نوعی شبه علم محسوب می شود و هنوز بشریت هیچ شواهد مستقیمی مبنی بر وجود موجودات فضایی نیافته است.

اما قرآن کریم بهترین و کوبنده ترین پاسخ را برای نظریاتی مانند کتاب گمشده انکی و ... مطرح می نماید که همه پارادوکس ها را حل می کند.

در سوره فاطر آیه 40 نوشته شده :

بگو به من خبر دهید از شریکان خودتان که به جاى خدا مىخوانید به من نشان دهید که چه چیزى از زمین را آفریده اند یا آنان در [کار] آسمانها همکارى داشتهاند یا به ایشان کتابى دادهایم که دلیلى بر [حقانیت] خود از آن دارند [نه] بلکه ستمکاران جز فریب به یکدیگر وعده نمىدهند

حال اگر فرض که موجوداتی از یک سیاره که وجود خارجی نداشته به زمین آمده اند و عمل آفرینش و تکامل انسان از میمون به انسان را انجام داده اند بدیلی که قرآن در برابر این نوع طرز تفکر می گذارد این است که اگر آفرینش موجودی به زیبایی و هوش انسان که مشابه آن تا کنون در کل جهان هستی دیده نشده است به دست موجوداتی به جز خدا انجام شده چه کسی کائنات و کره زمین را آفریده است؟

آیا موجودات فضایی قادر به آفریدن فضایی که خود در داخل آن قرار دارند و یا حتی سیاره ای مانند زمین هستند؟!و اگر می توانستند زمین را بیافرینند چه نیازی برای سفر به زمین برای استخراج طلا را داشتند؟!بی شک اگر فردی نظریات اریک فون دانکین و سچحین ذکریا را بپذیرد ناگزیر است به نوعی به وجود یک آفریدگار پوشالی اعتقاد داشته باشد پس به نظر پذیرش این موضوع بسیار عقلانی تر به نظر می رسد که به جای باور به متون تحریف شده از ترجمه الواح سومری آفرینش انسان را به آفریدگاری که همه آسمان ها و زمین را آفریده است نسبت بدهیم. 

کل شبهه آفرینش انسان توسط موجودات غیر اورگانیک یا فضایی تنها با چند سوال بسیار ساده قابل حل است اگر انسان توسط موجودات دیگری خلق شده آن موجودات دیگر خودشان چگونه آفریده شده اند؟و زمین و کائنات را چه کسی پدید آورده است؟!و اساسا این موجودات چه نیازی به آفرینش انسان داشتند و خدایی که جهان را آفریده است چه نیازی داشته تا برای آفریدن موجودات دیگر این موجودات را در فرآیند آفرینش شریک خود قرار دهد؟!

 این نوع از الهاد در زمان های قدیم بصورت چند خدایی مطرح بود و مردمان سرزمین های مختلف مجسمه هایی از اجنه و شیاطین روی زمین را می ساختند و آنها را پرستش می نمودند و در معابد این شیاطین مناسک قربانی کردن انسان و مناسک جنسی دیده می شد زئوس و خدایان دیگری نمونه ای از این موجودات بودند همچنین ممکن است موجوداتی که در الواح سومری به آنها اشاره شده است و سچجین زکریا نسبت به آنها بزرگنمایی کرده باشد نیز از این دسته باشند و اشاره این آیه به همه انواع شریک دادن برای خدا در امر آفرینش چه بصورت خدایان باستان و چه بصورت فضانوردان باستانی است.مثلا یکی از این خدایان خدای باران بود یکی خدای جنگ و یکی خدای عشق و ... ولی هیچ کدام از خدایان مسئول آفرینش زمین یا کائنات شمرده نمی شدند و از دیدگاه مردم آن روزگار زمین را بطور شریکی اداره می نمودند.[4]

عصر امروز عصر هجمه های مختلف است و وجود رسانه های جمعی این کار را راحت تر می سازد هر وقت با شبهه یا داستان شبهه برانگیزی مواجه شدید با مطرح کردن سوالات و شبهاتی در ذهن خود در باره شبهه مورد نظر آن را در ذهن خود مردود نمایید.

----------

[1]آیا ژن های انسان DNA توسط موجودات فضایی به زمین آورده شده و منشا فرا زمینی دارد؟  

[2]دانشمندان در طول چندین سال گذشته در یافته اند اگر شعاع سیار 1.5 برابر شعا زمین باشد شعاع اتمسفر 1.5 تا دو برابر سیاره زمین می شود و در نتیجه سیاره به قدری سنگین می شود که اتمسفر هیدروژن سیاره به هیلیوم تبدیل می شود و شبیه به غول های گازی منظومه شمسی می شود.

اولین سیاره هم اندازه زمین که می تواند حاوی حیات باشد یافت شد! 

[3]مهاجرت انسان‌های اولیه از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد 

[4]در سوره سبا آیه 40 و 41 نیز خداوند به موضوع رواج داشتن جن پرستی اشاره می کند:

و [یاد کن] روزى را که همه آنان را محشور مى‏کند آنگاه به فرشتگان مى‏فرماید آیا اینها بودند که شما را مى‏پرستیدند(40)مى‏گویند منزهى تو سرپرست ما تویى نه آنها بلکه جنیان را مى‏پرستیدند بیشترشان به آنها اعتقاد داشتند(41)

  نظرات ()
اشاره حضرت علی به سیستم شنوایی نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/۱۱

آیا می دانستید که سه استخوان در گوش انسان بنام های چکشی سندانی و رکابی مسئولیت شنیدن امواج صوتی را بر عهده دارند و علم آناتومی در قرن نوزدهم موفق به کشف این موضوع شده است؟!

در سایت ویکی پدیا نوشته شده است :

استخوانچه‌های چکشی، سندانی و رکابی به دریچه بیضی حلزونی می‌رسد. دو ماهیچه کشنده پرده گوش و ماهیچه رکابی Stapedius نیز بر عملکرد استخوانچه‌ها تاثیر داند. انقباض ماهیچه کشنده پرده گوش موجب ایجاد کشش بر پرده و سفت شدن آن می‌گردد. انقباض عضله رکابی نیز کفاستخوانچه رکابی را به بیرون کشیده و میرایی ارتعاشات صوتی را موجب می‌شود.

در دانشنامه رشد نوشته شده است :

در گوش میانی ، پنجره دیگری وجود دارد که به پنجره گرد (Round) مرسوم است. پنجره گرد و پنجره بیضی حد فاصل بین گوش داخلی و میانی است. پنجره بیضی ارتعاشاتی را که به پرده صماخ می‌رسد از طریق استخوانهای گوش میانی به گوش داخلی منتقل می‌کند و پنجره گرد سبب می‌شود مایع گوش داخلی که در محفظه غیر قابل ارتعاشی قرار دارد، بتواند مرتعش شود. 

همچنین در سایت ویکی پدیا نوشته شده است :

هنگامی که امواج صوتی وارد گوش می‌شوند و به پرده گوش (پرده صماخ) می‌رسند و پرده گوش را به لرزش در می‌آورند، ارتعاشات صوتی وارد سه استخوانچه گوش میانی می‌شوند و به این طریق از گوش میانی عبور می‌کنند و وارد گوش داخلی می‌شوند. به این خاطر، دررفتگی استخوان سندانی یا چسبیدگی استخوانچه‌ها به هم باعث کاهش شنوایی می‌شود.

در حکمت هشتم نهج البلاغه[1] نوشته شده است:

از ویژگی های انسان در شگفتی مانید که با پاره ای پی می نگرد و با گوشت سخن می گوید و با استخوان می شنود و از شکافی نفس می کشد!

نکته جالبی که مولا در اینجا اشاره کرده تشبیه چشم به پی است که این نکته نیز درست است زیرا ساختار چشم مانند پی از چربی تشکیل شده جنس زبان هم از گوشت است در مورد شکاف هم اشاره به سیستم تنفسی انسان است که از طریق مجرایی از دماغ به ریه متصل شده است.

اشاره دقیق و درست حضرت به ساختار گوش و چشم در زمانی صورت گرفته که علم آناتومی بصورت امروزی پیشرفته نبود.

------------

[1]نهج البلاغه ترجمه محمد دشتی صفحه 625 حکمت هشتم.

  نظرات ()
فواید علمی روزه نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/۸

با توجه به فرا رسیدن در این مطلب قصد داریم به برسی فواید علمی روزه از سایت های خارجی بپردازیم:

1-روزه بدن را سم زدایی می کند و در ترمیم بدن نقش دارد :

سم زدایی یک فرایند طبیعی بدن از بین بردن و یا خنثی سازی سموم از طریق روده بزرگ، کبد، کلیه ها، ریه ها، غدد لنفاوی و پوست است.فرآیند سم زدایی با روزه شدت می گیرد.برای اینکه زمانی که غذا مدتی به بدن نمی رسد بدن ذخایر چربی را برای تولید انرژی می سوزاند.چاقی انسان با مقدار 3500 کالری در هر پوند سنجیده می شود.این ذخایر زمانی ایجاد می شود که قند و کربوهیدرات برای تولید انرژی مورد استفاده قرار نمی گیرد و ذخیره می شود.هنگامی که ذخایر چربی برای تولید انرژِ بطور سریع مورد استفاده رار می گیرد مواد شیمیایی و اسید های چربی آزاد می کند که در غذا موجود نیست و عدم سوخت و ساز بدن سیستم ایمنی را منحرف می کند در نتیجه این سوخت و ساز با سرعت بالا باعث بهره وری بالا در سنتز پروتئین در بافت ها و اندام ها می شود به همین دلیل است که حیوانات وقتی زخمی می شوند خوردن را متوقف می کنند.بنا براین وقتی که فرد روزه است انرژی بطور آگاهانه از دستگاه گوارش به سیستم ایمنی منحرف می شود.[1]

2-جوانی سلول های بدن و طول عمر :

تحقیقات علمی ثابت کرده که روزه احساس دوباره جوانی و افزایش امید وی شود.و سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و به افزایش تولید هرمون ها از جمله هرمون ضد پیری کمک می کند.در یک برسی در مورد یک کرم خاکی در سال 1930 نشان داد که کرمی که از بیه کرم ها جدا شده بود و در یک چرخه مانند روزه قرار گرفته بود با حفظ صفات فییولوژی خود جوان ماند و بافت های بدن کرم به نسبت بقیه کرم ها برای ماهها جوان تر بود افزایش طول عمر این کرم برای یک انسان معادل 600 تا 700 سال بود.[1]

در یک مطالعه در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس حیواناتی که مقدار کالری آنها در فرآیند مانند روزه محدود شد عمر طولانی تری نسبت به بقیه حیوانات پیدا کردند.که محدودیت کالری باعث جلوگیری از ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی می شود.

در یک مطالعه بروی موشها موشهایی که مقدار غذای آنها کاهش یافته بود دارای طول عمر بیشتری نسبت به سایر موشها بودند.[موش]و موشهایی که هفته ای دو روز روزه گرفتند 64 هفته زندگی کردند در حالی که موشهای بدون روزه 47 هفته زندگی کردند و افزایش طول عمر با نسبت کالری نسبت مستقیم دارد.[2]

3- کاهش وزن و فشار خون

بر طبق گفته پزشکان زمانی که بدن نزدیک دوازده ساعت گرسنه می شود سوزاندن چربی های بدن را آغاز می کند که کاهش وزن باعث کاهش کلسترون و کاهش وزن در نتیجه کنترل دیابت و کاهش فشار خون می شود.[4]در افراد چاقی که بیمار نیستند روزه با افزایش اکسیداسیون چربی باعث کاهش وزن می شود.در حالت کلی در زمانی که بدن به منابع غذایی دسترسی ندارد از چربی ذخیره شده خود استفاده می کند که باعث کم شدن وزن می شود.[5]

4-سیستم گوارشی و معده

معده اندامی است که در همه ایام سال بطور مرتب و بدون وقفه در حال کار کردن است و این کار کردن باعث به وجود آمدن زخم بروی معده می شود و معده برای ترمیم زخم ها و ترمیم خود نیاز به استراحت دارد و روزه بهترین فرصت برای ترمیم و استراحت معده است.[5]در برخی از استلال ها نیز گفته می شود روزه به دلیل گرستگی باعث زخم معده می شود که این موضوع غلط است زیرا روزه گرسنگی یک سره نیست و در فاصله زمانی محدودی تعبیه شده است علاوه بر این در هنگام خوردن ماهیچه های معده با سرعت زیادی همراه با اسید معده مشغول فعالیت و تحرک هستند و در هنگام روزه این دو فعال نیستند و در حال استراحت هستند در نتیجه معده مدت زمان کافی برای ترمیم خود را پیدا می کند.احتمالا مهم ترین دلیل روزه به وجود آمدن فرصت لازم برای ترمیم سلول های معده است.

5-تاثیر روزه بر سرطان

پزشکان از روزه بعنوان یک درمان جایگزین استفاده می کنند و معتقد هستند زمانی که سخوخت و ساز بدن متوف می شود سموم از بدن حذف می شوند و در نتیجه بازدهی سیستم ایمنی می سوزد علاوه بر آن گفته می شود که در صورت گرسنگی یک تومور در فرد مبتلا به سرطان در نتیجه روزه گرفتن منجر به مرگ سلول سرطانی می شود.در یک مطالعه موش هایی که از ترکیب شیمی درمانی و سرطان استفاده کردند شاس بیشتری برای زنده ماندان داشتند.و روزه در مراحل اولیه سرطان که پیشرفت زیادی نکرده است می تواند با تجوز پزشک بر حسب شرایط فرد نورد نظر تاثیر داشته باشد.(نه بروی همه افراد)[6]

در این مطالعه بروی موش های سرطانی بیش از نیمی از موش هایی که که بطور عادی شیمی درمانی شده بودند جان خود را از دست دادند ولی همه موش هایی که با استفاده از ترکیب شیمی درمانی و روزه استفاده کردند زنده ماندند.[7]

در یک آزمایش دیگر موشهایی که 15 درصد از کالری روزانه خود را کاهش داند باعث شد که تکثیر سلول های سرطانی در آنها به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش بیابد.[7]

در یک مطالعه بروی انسان در افرادی که مبتلا به سرطان پستان و سرطان پروستات بودند روزه باعث کاهش قابل ملاحظه عوارض شیمی درمانی شد.[7]

6-تاثیر روزه بر مغز 

روزه داری باعث فرآیندی می شود که در آن سلول ها مواد زائد را بازیافت می کنند و در مغز نیز روزه داری باعث ترمیم نرون ها می شود.[9] در فرآیندی با گذشت زمان روژنزیس سلول های بنیادی مغز به مرور زمان کاهش می یابد ولی پزشکان می گویند در فقر مواد غذایی این مساله برعکس می شود.[10]

نروژنزیس یا تکثیر و تمایز سلولهای بنیادی مغز انسان در افزایش حافظه انسان و یادگیری تجارب جدید نقش مهم و حیاتی ایفا میکند به طوریکه اختلال این فرایند مهم حیاتی باعث ایجاد بسیاری از بیماریهای سیستم عصبی مرکزی مانند شیزوفرنی و آلزایمر میشود. با این توصیف روزه میتواند نقش مهمی در جلوگیری از بروز اختلالات عصبی و مغزی ایفا کند و حتی تواناییهای مغزی انسان را افزایش دهد.[11]

7-کبد 

همانطور که می دانید کبد محل ذخیره گلیکوژن است و زمانی که روزه هستیم بدن از گلیکوژن ذخیره شده در کبد استفاده می کند.اگر این گلیکوژن همراه با مواد دیگر در کبد انباشته شود باعث بروز بیماری کبد چرب می شود ولی روزه باعث سوختن و استفاده از ذخایر کبد و جلوگیری از ابتلا به این نوع بیماری ها می شود.[12][13]

8-اسکلت

در اندام های اسکلتی نیز موارد گسترده ای از تجمع چربی و قندی دیده شده است که منجر به آسیب به آن می شود.در زمان روزه عمل اکسیداسیون اسکلتی صورت می گیرد در هنگام روزه بدن از مواد چربی و انسولین ذخیره شده استفاده می کند و باعث جلوگیری از آسیب دیدگی به بافت اسکلتی می شود.[14]

سوره البقره آیه 183 :

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ ﴿۱۸۳)

 ای افرادی که ایمان آورده‏اید، روزه بر شما نوشته شد همان گونه که بر کسانی که قبل از شما بودند نوشته شده، تا پرهیزکار شوید.

 

------------------ 

[1]The Health Benefits of Fasting 

[2]Exploring health benefits of fasting two days a week

[3]Fasting and your health   

[4]Why Fast? Part One – Weight Loss  

[5]Why Fast? Part Three – Longevity

[6]Fasting Soothes the Stomach 

[7]Starving the beast 

[8]Why Fast? Part Two – Cancer 

[9]Why Fast? Part Four – Brain Health 

[10]Dietary restriction increases the number of newly generated neural cells, and induces BDNF expression, in the dentate gyrus of rats. 

[11]تاثیر روزه بر سلولهای بنیادی مغز و افزایش حافظه

[12]he Effect of Fasting on Body Protein 

[13]روزه، درمان کبدهای چرب! 

[14]The effect of short-term fasting on liver and skeletal muscle lipid, glucose, and energy metabolism in healthy women and men 

  نظرات ()
مطالب اخیر چرا گوشت خوک حرام است؟چرا مسلمانان گوشت خوک نمیخورند؟ حدیث رسول اکرم (ص) در باره ارتباط اعضای بدن با همدیگر اشاره قرآن کریم به محل تشکیل مروارید و سخره های مرجانی اعجاز علمی قرآن کریم در سوره عنکبوت در قرآن کریم اجازه زنا با کنیز داده نشده است! چرا قرآن کتاب وحی شده از سوی شیاطین یا اجنه یا آدم فضایی ها نیست؟ چرا طلا برای مردان حرام است؟ هشدار قرآن در باره ریشکن کردن بشریت بدست شیطان ویدئوی اعجاز قرآن کریم در باره گسترش کائنات تاثیر یون ها بر سلامتی از دیدگاه قرآن کریم
کلمات کلیدی وبلاگ کیهان شناسی در قرآن (۱۱٢) زمین شناسی در قرآن (٦۳) زیست شناسی در قرآن (٢٦) بدن انسان در قرآن (٢۱) جنین شناسی در قرآن (۱٧) قرآن و تاریخ (۱٧) پزشکی در قرآن (۱٧) فیزیک در قرآن (۱٢) آناتومی در قرآن (۱٢) قرآن و فیزیک (۱٢) سیاهچاله ها در قرآن (۱۱) انفجار بزرگ در قرآن (۱۱) پیشگویی های قرآن (۱٠) معجزات علمی در نهج البلاغه (٩) جانور شناسی در قرآن (٧) ستارگان در قرآن (٧) نجوم در قرآن (٦) مفهوم علمی قیامت در قرآن (٦) نور در قرآن (٥) احادیث علمی ائمه (٥) حشره شناسی در قرآن (٥) کوهها در قرآن (٥) کهکشان ها در قرآن (٥) شهاب سنگ ها در قرآن (٤) باران در قرآن (٤) جهان های موازی در قرآن (٤) آب در قرآن (٤) بیگ کرانچ در قرآن (٤) ژنتیک در قرآن (٤) گسترش کائنات در قرآن (٤) آهن در قرآن (٤) اعجاز علمی در احادیث (٤) قلب انسان در قرآن (۳) کیهان شناسی در احادیث (۳) چشم در قرآن (۳) کیهان شناسی در نهج البلاغه (۳) زمین شناسی در نهج البلاغه (۳) سیستم شنوایی در قرآن (۳) امواج صوتی در قرآن (۳) ابرها در قرآن (۳) جهان های موازی (۳) امام حسین (۳) لایه لایه بودن زمین (۳) گیاه شناسی در قرآن (۳) پاسخ به ایراد های وارد شده به قرآن (۳) قرآن و تکامل (۳) کره زمین در قرآن (۳) بادها در قرآن (۳) انقباض بزرگ در قرآن (۳) اسپرم انسان در قرآن (۳) قرآن و اتم (۳) حرکت خورشید در قرآن (۳) تشکیل باران در قرآن (۳) اعجاز ریاضی قرآن (۳) دایناسور ها در قرآن (۳) ماده تاریک در قرآن (۳) انرژی تاریک در قرآن (۳) بزرگی جهان در قرآن (۳) ستاره شناسی در قرآن (۳) ابرهای گازی فضا در قرآن (۳) احادیث علمی رسول اکرم(ص) (۳) آناتومی در احادیث (٢) خورشید در قرآن (٢) احادیث علمی امام جعفر صادق (٢) سیره ائمه اطهار در قرآن (٢) عظمت جهان هستی در قرآن (٢) استرس در قرآن (٢) سایه در قرآن (٢) عنکبوت در قرآن (٢) لانه عنکبوت در قرآن (٢) برده داری و ازدواج با زن شوهر دار در قرآن (٢) پرندگان در قرآن (٢) حرکت انتقالی زمین در قرآن (٢) منشا آبهای زمین در قرآن (٢) شکل گیری ستاره ها در قرآن (٢) ستاره ها در قرآن (٢) قطب ها در قرآن (٢) به وجود آمدن زمین در قرآن (٢) آفرینش انسان از خاک در قرآن (٢) بزرگی ستارگان در قرآن (٢) جهان های موازی در حدیث (٢) زمین نادر (٢) پوست انسان در قرآن (٢) کتاب گمشده انکی (٢) پراکنده شدن اسپرم در رحم زنان (٢) جدایی دریا ها در قرآن (٢) گوشت خوک (٢) داستان حضرت یونس (٢) مغز انسان در قرآن (٢) معجزه حضرت موسی (٢) حرکت زمین در قرآن (٢) تپ اختر در قرآن (٢) ستاره های نترونی (٢) حرکت وضعی زمین (٢) نقش بادها در بارور کردن ابرها (٢) بادهای بارور کننده در قرآن (٢) قرآن و پایان کار خورشید (٢) مراحل تشکیل جنین در قرآن (٢) نسبیت در قرآن (٢) فواصل ستاره گان در قرآن (٢) اشاره قرآن به حرکت زمین (٢) قرآن و شیمی (٢) مرگ ستاره گان در قرآن (٢) تعین جنسیت جنین در قرآن (٢) پیشینه هستی در قرآن (٢) آفرینش کائنات در قرآن (٢) آسمان شبکه ای شکل (٢) فروپاشی ستاره گان در قرآن (٢) جدایی قاره ها در قرآن (٢) هفت لایه زمین در قرآن (٢) هفت لایه جو در قرآن (٢) فضانوردان باستانی (٢) سفرهای فضایی در قرآن (٢) سیاهچاله (٢) حضرت فاطمه زهرا(س) (٢) ماه (٢) شیمی در قرآن (٢) زنبور عسل در قرآن (٢) شهاب سنگ ها (٢) عذاب های الهی (٢) شبهه داستان حضرت یونس (٢) نهنگ داستان حضرت یونس (٢) ماده تاریک و انرژی تاریک در قرآن (٢) طول موج نور در قرآن (٢) آزمایشگاه سرن (٢) طوفان در قرآن (٢) به وجود آمدن کوهها (٢) یون ها در قرآن (٢) کرمچاله ها در قرآن (٢) انفجار های ابرنواختری در قرآن (٢) بیگ بنگ در قرآن (٢) باستان شناسی در قرآن (٢) معجزات علمی در احادیث ائمه (٢) مجزات علمی در سخنان حضرت علی (٢) تئوری ریسمان ها در قرآن (٢) تاریخ مصر در قرآن (٢) زمین شناسی در احادیث (٢) آیه 24 سوره نسا (٢) نظر قرآن در باره آفرینش فضانوردان باستانی (٢) شواهد علمی طوفان نوح (٢) دلیل حرام شدن گوشت سگ و خوک (٢) سحابی ها در قرآن (۱) سحابی گل کاغذی در قرآن (۱) اشاره قرآن به وجود یخ در فضا (۱) اشاره قرآن به وجود بارش در فضا (۱) اشاره قرآن به وجود رعد و برق در فضا (۱) مهندسی اعداد در قرآن (۱) حضرت عیسی(ع ) در قرآن (۱) دونیم شدن دریا (۱) تمایز جنسیت جنین در قرآن (۱) بارداری در قرآن (۱) خوشه های کهکشانی در قرآن (۱) ۱۱ سپتامبر در قرآن (۱) صدای اتم در قرآن (۱) آفرینش جهان از هیچ (۱) جهان از هیچ (۱) استفاده از نردبان های فضایی در قرآن (۱) فرو رفتن ستاره ها به سیاهچاله ها در قرآن (۱) پیش بینی سفرهای فضایی در قرآن (۱) جایگاه محکم و استوار جنین (۱) حفاظت از جنین (۱) خلقت جنین در قرآن (۱) امواج صوتی فضا در قرآن (۱) امواج فضا در قرآن (۱) اسامی ائمه اطهار در لوحه کشتی نوح (۱) منشا نور (۱) فوتون های نور (۱) خداوند نور آسمانها و زمین است (۱) جایگاه زنان در قرآن (۱) تساوی زن و مرد در قرآن (۱) شبهه آیه 24 سوره نسا (۱) بقایای کشتی نوح (۱) اعجاز علمی در احادیث پیامبر (۱) نجوم در نهج البلاغه (۱) سفید چاله ها در قرآن (۱) دلیل اشاره قرآن به هفت آسمان (۱) بیماری های چشم در قرآن (۱) اهمیت حرکت در خواب در قرآن (۱) فرسایش خاک در قرآن (۱) خاک در قرآن (۱) منشا آسمان ها و زمین (۱) امام حسین در قرآن و تورات (۱) پیشگویی آمدن امام حسین (۱) امواج فروصوتی و فراصوتی از دیدگاه حضرت علی (۱) ذرات اتمی و زیر اتمی از دیدگاه حضرت علی (۱) آفرینش جهان در نهج البلاغه (۱) جهان های موازی در نهج البلاغه (۱) جو زمین در نهج البلاغه (۱) تاریخچه اقیانوس ها و خشکی های زمین در نهج البلاغه (۱) تاریخچه کره زمین از دیدگاه حضرت علی (۱) بعد فضا و زمان در نهج البلاغه (۱) آغاز و پایان جهان در نهج البلاغه (۱) بیگ بنگ در نهج البلاغه (۱) دلیل ممنوعیت شراب (۱) ضرر های شراب (۱) تکامل گیاهان در نهج البلاغه (۱) دریاهای سبز در نهج البلاغه (۱) زوجیت گیاهان در قرآن (۱) شهر پمپی در قرآن (۱) قوم لوط در قرآن (۱) انگل شناسی در قرآن (۱) چرخه غذا در قرآن (۱) تجزیه بدن در قرآن (۱) تجزیه بدن به مواد عالی در قرآن (۱) اصحاب کهف در قرآن (۱) فواید روزه برای بدن (۱) فواید علمی روزه (۱) آناتومی در نهج البلاغه (۱) سیستم شنوایی در نهج البلاغه (۱) بدن انسان در نهج البلاغه (۱) شهرهای غرق شده در قرآن (۱) گسل ها در قرآن (۱) رانش زمین در قرآن (۱) لایه های زمین در قرآن (۱) شهر پمپئی در قرآن (۱) قصاص در قرآن (۱) انتقام گرفتن در قرآن (۱) عفو در قرآن (۱) بخشش در قرآن (۱) عقلانیت در قرآن (۱) تعقل در قرآن (۱) عقل در قرآن (۱) حرکت براونی در قرآن (۱) نیروی آیرو دینامیک در قرآن (۱) مکانیسم پرواز پرندگان در قرآن (۱) پیش بینی قرآن در مورد پرواز (۱) پرواز در قرآن (۱) هواپیما در قرآن (۱) دکل های صوتی در قرآن (۱) عادت ماهیانه در قرآن (۱) لایه جو در قرآن (۱) سنگواره ها در قرآن (۱) فسیل در قرآن (۱) تفسیر سوره کهف (۱) مواد بین ستاره ای در قرآن (۱) فضای بین ستاره ای در قرآن (۱) کوانتم گرانشی در قرآن (۱) پیوستگی جهان در قرآن (۱) تارهای کیهانی در قرآن (۱) ساختار فضا در قرآن (۱) آفرینش کیهان در قرآن (۱) وزن ابرها در قرآن (۱) سنگین بدن ابرها در قرآن (۱) نظریه نسبیت در قرآن (۱) نفت در قرآن (۱) تشکیل نفت در قرآن (۱) به وجود آمدن نفت در قرآن (۱) حرکت اسپرم در قرآن (۱) زوجیت در قرآن (۱) کوارک ها در قرآن (۱) ذرات زیر اتمی در قرآن (۱) پل کوانتمی در قرآن (۱) خلا کوانتمی در قرآن (۱) شهادت آب در قرآن (۱) شعور آب در قرآن (۱) نحوه ساخته شدن اهرام مصر در قرآن (۱) اهرام مصر در قرآن (۱) پست ترین نقطه زمین در قرآن (۱) پیش بینی شکست ایران از روم در قرآن (۱) قانون دوم ترمودینامیک در قرآن (۱) آنتروپی در قرآن (۱) توضیح علمی معراج پیامبر (۱) تشبیه جنین انسان به زالو در قرآن (۱) واژه الْعَلَقَةَ در قرآن (۱) اشاره قرآن به آویزان شدن جنین ز دیواره رحم (۱) ابرنواختر ها در قرآن (۱) خواب در قرآن (۱) تکینگ های جهان و خلاکوانتمی در قرآن (۱) قفسه سینه در قرآن (۱) تداخل جهان های موازی در قرآن (۱) نظریه جهان تو در تو در قرآن (۱) مردن و کم نور شدن ستارگان در قرآن (۱) سوره فیل (۱) درس های اجتماعی قرآن (۱) تاکید قرآن بر یافتن دوستان مناسب (۱) دوستی در قرآن (۱) قرآن و جامعه (۱) سیستم بینایی در قرآن (۱) تشبیه آسمان به گل رز در قرآن (۱) پرتاب مواد مذاب توسط ستارگان (۱) به وجود امدن جهان در قرآن (۱) آفرینش جهان در شش روز در قرآن (۱) سحابی ها در قرآن (۱) برجهای آسمان در قرآن (۱) لنگرگاه ستارگان در قرآن (۱) نحوه سوختن آتش در فضا در قرآن (۱) آتش در قرآن (۱) پرتاب ستاره ها در قرآن (۱) ما آسمان پایین (۱) صاعقه و رعد و برق در قرآن (۱) مغز قلب (۱) خمیدگی فضا و زمان (۱) قرآن چاپ عربستان (۱) قرآن عربستان (۱) زیر دریایی در قرآن (۱) dna در قرآن (۱) تقسیم سلولی و همانند سازی در قرآن (۱) تقسیم dna در قرآن (۱) فواصل فضایی در احادیث (۱) پدید آمدن نور از ماده تاریک (۱) حضرت یوسف در تاریخ مصر (۱) بوزارسیف (۱) سن عایشه هنگام ازدواج با پیامبر (۱) ازدواج عایشه با پیامبر (۱) فحاشی به عایش (۱) به وجود آمدن ستارگان در قرآن (۱) وجود عناصر سازنده بدن انسان در ستارگان (۱) مواد مذاب در قرآن (۱) گرانش در قرآن (۱) افتادن زمین به درون سیاهچاله (۱) ذرات شتاب دهنده (۱) میدان مغناطیسی زمین در قرآن (۱) دانه در قرآن (۱) دانه گیاهان در قرآن (۱) رشد گیاهان در قرآن (۱) آیه ۷۳ سوره الحج (۱) تولید حیوانات در آزمایشگاه (۱) کولون کردن (۱) حضرت موسی و جادوگران (۱) جدایی دریاها (۱) محل جدایی دو دریا (۱) موج در قرآن (۱) عرش عظیم (۱) عرش بزرگ (۱) لانه عنکبوت (۱) سستی لانه عنکبوت (۱) شفادهندگی عسل (۱) نحوه کار چشم در قرآن (۱) حرکت لایه های زمین در قرآن (۱) عمر هزار ساله (۱) حداکثر طول عمر انسان (۱) نکات علمی دعای عرفه (۱) حیوانات در اسلام (۱) حقوق حیوانات در اسلام (۱) حقوق حیوانات در احادیث (۱) آیه 7 سوره طارق (۱) آیه هفتم سوره طارق (۱) اسلام و شمشیر (۱) چرا اسلام با شمشیر پیش رفت (۱) چرا پیامبر جنگید (۱) تاریخ مسیحیت (۱) گناهان چشم (۱) هرمون ها در قرآن (۱) دروغ گفتن حیوانات (۱) دروغ حیوانات (۱) یون منفی در قرآن (۱) سلاح های اتمی (۱) ریشکن کردن بشریت (۱) شیطان و ریشکن کردن بشریت (۱) حرام بودن طلا برای مردن (۱) ضرر طلا برای بدن مردان (۱) زنا با کنیز در قرآن (۱) کنیز در قرآن (۱) تجاوز به کنیز در قرآن (۱) مروارید در قرآن (۱) سخره های مرجانی در قرآن (۱) احادیث علمی پیامبر اکرم(ص) (۱) سیستم عصبی در احادیث (۱) احساس درد در احادیث (۱) مضرات گوشت خوک (۱) خطرات گوشت خوک (۱) کلیپ معجزات علمی قرآن (۱) ویدئوهای اعجاز علمی قرآن (۱) محافظت از کره زمین (۱) محافظت از کره زمین (۱) کوههای آتشفشان (۱) ساختار کوههای آتشفشان (۱) تکامل نور در قرآن (۱) ستون مهره های گردن در قرآن (۱) طوفان های ساحلی در قرآن (۱) سواحل در قرآن (۱) منابع آبهای زیر زمینی (۱) آبهای زیر زمین در قرآن (۱) مدارهای جغرفیایی زمین در قرآن (۱) نصف النهار مبدا (۱) نابود شدن و مرگ کوهها در قرآن (۱) سقط جنین و شیر خشک در قرآن (۱) اعتیاد در قرآن (۱) علائم وقوع قیامت در قرآن (۱) خورده شدن ستاره توسط سیاهچاله (۱) سقوط ستاره به داخل سیاهچاله (۱) تعادل دمای زمین (۱) کمربند حیات (۱) سیستم عصبی پوست در قرآن (۱) درجات سوختگی در قرآن (۱) احادیث علمی امام باقر(ع) (۱) ازلی بودن جهان (۱) آفرینش مگس در قرآن (۱) ابرهای گازی اطراف سیاهچاله ها در قرآن (۱) ابر گازی g2 در قرآن (۱) حفاظت زمین از خطرات (۱) ماهیت ذرات (۱) آزمایش یانگ (۱) جهان های موازی در احایث (۱) احادیث علمی امام رضا(ع) (۱) مراحل تشکیل ابرها در قرآن (۱) تشکیل ابرها در قرآن (۱) به وجود آمدن ابرها در قرآن (۱) دریا در قرآن (۱) بارندگی در قرآن (۱) منابع آب زیر زمینی (۱) داستان حضرت نوح در قرآن (۱) آزمایش دو شکاف (۱) ساختار شهاب سنگ ها در قرآن (۱) لایه لایه بودن شهاب سنگ ها (۱) سوراخ زمین در قرآن (۱) صدا در قرآن (۱) امواج صوتی کشنده در قرآن (۱) محدوده امواج صوتی در قرآن (۱) مورچه ها در قرآن (۱) ساختار بدن مورچه ها در قرآن (۱) کره زمین در نهج البلاغه (۱) طوفان های دریا در قرآن (۱) طیف نور مرئی در قرآن (۱) همگرایی گرانشی در قرآن (۱) لنز گرانشی در قرآن (۱) فاز تاریک جهان (۱) بازیونیده شدن جهان (۱) پدید آمدن نور در قرآن (۱) شب و روز در قرآن (۱) شب در قرآن (۱) جهان قابل مشاهده در قرآن (۱) لبه های جهان در قرآن (۱) منشا زمین در قرآن (۱) شکل گیری کره زمین در قرآن (۱) تاریکی در قرآن (۱) فوران های خورشید در قرآن (۱) تشعشات خورشید در قرآن (۱) آیات امام حسین در قرآن (۱) نام امام حسین در قرآن (۱) بادهای ستاره ای در قرآن (۱) آشفتگی گرانشی در قرآن (۱) خاصیت عسل (۱) دکتر فریدون صحافی (۱) آیات ضد زن قرآن (۱) اعجاز عددی قرآن (۱) میدان مغناطیسی زمین (۱) سوره حدید (۱) قربانی کردن انسان (۱) خدا (۱) طلا (۱) هامان (۱) تمدن سومر (۱) آتشفشان (۱) خورشید (۱) مریخ (۱) فیزیک (۱) لنز گرانشی (۱) قوم لوط (۱) موریس بوکای (۱) نزول قرآن (۱) اریک فون دانکین (۱) چرا روزه واجب شد (۱) فواید روزه (۱) نظریه ریسمان (۱) شهاب سنگ (۱) داستان حضرت موسی (۱) دعای عرفه (۱) هالی (۱) سبزینه (۱) حضرت ابراهیم (۱) ۱۱ سپتامبر (۱) سال نوری (۱) ماسارو ایموتو (۱) عام الفیل (۱) درس هایی از قرآن (۱) معراج پیامبر (۱) شکافت هسته ای (۱) عبدالعلی بازرگان (۱) جانور شناسی (۱) قرآن تحریف شده (۱) تحریف قرآن (۱) حضرت عیسی (ع) (۱) پیش بینی های قرآن (۱) سفر به ماه (۱) ابرنواخترها (۱) خط استوا (۱) عایشه (۱) فرمون (۱) عنکبوت (۱) کورتیزول (۱) حضرت زهرا (۱) هفت آسمان (۱) اصحاب کهف (۱) کلروفیل (۱) حضرت یوسف (۱) منظومه شمسی (۱) حقوق حیوانات (۱) امام رضا (ع) (۱) عسل (۱) اتم (۱) شراب (۱) جن (۱) عمر انسان (۱) سلاح های کشتار جمعی (۱) پاسخ به شبهات (۱) سحابی (۱) میدان مغناطیسی (۱) خیره شدن (۱) امامان در قرآن (۱) مدارها در قرآن (۱) انگشت نگاری در قرآن (۱) سحاب چشم گربه(cat’s eye nebula) (۱) پدیده های فضایی در قرآن (۱) نابودی ستاره گان در قرآن (۱) فرو رفتن لایه اقیانوسی به زیر لایه قاره ای (۱) جن در قرآن (۱) اجرام فضایی در قرآن (۱) ستون های آفرینش (۱) star nurserys (۱) تشکیل شدن ستارگان از گاز داغ (۱) نردبان های شنوایی در قرآن (۱) پرده های جنینی (۱) لایه های جنینی (۱) کیسه های جنینی (۱) تقسیم سلولی (۱) اشاره قرآن به وجود کروموزوم xy (۱) اشاره قرآن به معلق بودن زمین و سیارات (۱) عدد اتمی آهن در قرآن (۱) ملکه زنبور عسل در قران (۱) بوجود آمدن حیات در آب (۱) انتقال حیات از آب به خشکی (۱) تغیر اندازه بدن حیوانات در قرآن (۱) اعجاز عددی در قرآن (۱) اشاره قرآن به وجود dna (۱) اشاره قرآن به پس گرفته شدن مواد زاید جنین توسط رحم (۱) جفت جنین در قرآن (۱) سیستم ایمنی بدن انسان در قرآن (۱) گولبول ه ای سفید در قرآن (۱) متراکم شدن زمین در قرآن (۱) نبودن اکسیژن در بیرون از زمین (۱) اتمسفر زمین در قرآن (۱) جو زمین در قرآن (۱) لایه ازون در قرآن (۱) نسبیت انیشتین (۱) کاهش ابعاد کره زمین در قرآن (۱) قرآن و مرگ ستاره گان (۱) آنزیم ها (۱) سرعت نور در قرآن (۱) ستاره نترونی در قرآن (۱) پایان کار جهان در قرآن (۱) ستاره دنباله دار هالی در قرآن (۱) تاریکی فضا در قرآن (۱) سوخت ستارگان در قرآن (۱) اتساع زمان در قرآن (۱) منی در قرآن (۱) نطفه انسان در قرآن (۱) عصب بینایی و شنوایی در قرآن (۱) نازل شدن آهن (۱) کوازار ها در قرآن (۱) طوفان های مریخ (۱) مگس در قرآن (۱) انبساط جهان در قرآن (۱) جدا شدن زمین از آسمان در قرآن (۱) خون در قرآن (۱) سیستم دفاعی مورچه ها (۱) سیستم ارتباطی مورچه ها (۱) غار اصحاب کهف (۱) عسل در قرآن (۱) هزار سال (۱) زنان در قرآن (۱) وجود اتم در قرآن (۱) مکان دروغگویی در مغز (۱) مناظره داوکینز و کالینز (۱) اثبات علمی وجود خدا (۱) تشکیل رعد و برق در قرآن (۱) تشکیل آذرخش در قرآن (۱) حرکت ماه در قرآن (۱) چرخش ماه (۱) به فضا رفتن انسان (۱) زخم بستر (۱) ذره خدا (۱) اختراع وسایل نقلیه در قرآن (۱) هیگز (۱) انرژی اتمی در قرآن (۱) انرژی هسته ای در قرآن (۱) نابود شدن ستاره گان (۱) نابود شدن خورشید (۱) عصای حضرت موسی (۱) به صلیب کشیدن حضرت عیسی (۱) پیش بینی قرآن در مورد سالم ماندن بدن فرعون (۱) احادیث امام محمد باقر (۱) انعکاس نور خورشید توسط ماه (۱) تاریکی های دریا در قرآن (۱) امواج دریا در قرآن (۱) ریچارد داوکینز (۱) اجنه و شیاطین (۱) چرا طلا برای مردان حرام است (۱) مرز میان آب شور و شیرین در قرآن (۱) سرخ شدن آب دریاها در قرآن (۱) امام حسین در قرآن (۱) انتخاب طبیعی در قرآن (۱) رسیدن تعداد کمی از سلول های جنسی مرد به سلول تخمک (۱) فتوسنتز گیاهان در قرآن (۱) سیستم عصبی بدن انسان در قرآن (۱) نبود اعصاب گرمایی در پوست (۱) معده در قرآن (۱) ویروس در قرآن (۱) باکتری ها در قرآن (۱) جهان های دیگر (۱) نسبت مساحت خشکی ها و دریاها در قرآن (۱) تخلخل در قرآن (۱) تخلخل سنگ ها در قرآن (۱) پوکی در قرآن (۱) کوه های یخی در قرآن (۱) مواد سازنده بدن انسان در ستارگان (۱) تکامل زمین در قرآن (۱) شکل گیری زمین در قرآن (۱) حضرت زهرا در قرآن (۱) آفرینش نور در قرآن (۱) فرو رفتن خورشید به چشمه گل تیره (۱) آسمان نزدیک در قرآن (۱) حرکت زمین به دور خودش در قرآن (۱) اشاره قرآن به وجود بخار آب در فضا (۱) پادماده در قرآن (۱) ماده و ضد ماده در قرآن (۱) تغیر قطب های زمین در قرآن (۱) تغیر میدان مغناطیسی زمین در قرآن (۱) مغربین و مشرقین در قرآن (۱) حرکت کهکشان ها در قرآن (۱) برخورد و ادغام کهکشان ها در قرآن (۱) یازده بعد کائنات در قرآن (۱) اشعه در قرآن (۱) اشعه های ستارگان در قرآن (۱) شکاف در فضا (۱) سوره دخان (۱) زمین لرزه در قرآن (۱) نقش کوهها در جلوگیری از زمین لرزه در قرآن (۱) خزندگان در قرآن (۱) مدار حرکت خورشید و ماه در قرآن (۱) ارتباط پرندگان با یکدیگر در قرآن (۱) کلاغ ها در قرآن (۱) مراسم تدفین کلاغ ها در قرآن (۱) تعادل میان بخار آب و باران در قرآن (۱) تعداد ستارگان در قرآن (۱) بزرگی کیهان در قرآن (۱) کائنات در قرآن (۱) شکل گیری ستارگان در قرآن (۱) به وجود آمدن استخوان ها قبل از تشکیل اندامها (۱) شکل ګیری استخوان های جنین در قرآن (۱) کروی بودن زمین در قرآن (۱) مسطح بودن زمین در قرآن (۱) شکل هندسی کره زمین در قرآن (۱) شهاب ها در قرآن (۱) ستاره دوتایی در قرآن (۱) ستاره شعرای یمانی(سیروس) (۱) قیومیت مرد بر زن (۱) قیومیت مرد بر دخترش (۱) سرپرستی دختر توسط پدر (۱) آنزیم ها در قرآن (۱) کشش و جاذبه جنسی (۱) فورمون ها (۱) احادیث علمی پیامبر (۱) سایه کهکشان ها و ستارگان در قرآن (۱) سرنوشت جهان در قرآن (۱) جهان هستی در قرآن (۱) امام رضا در قرآن (۱) مراحل انفجار بزرگ در قرآن (۱) کروموزوم ها در قرآن (۱) صدا و آواز خواندن پرندگان در قرآن (۱) دستگاه گردش خون در قرآن (۱) پوارش شیمیایی در قرآن (۱) باران و باد (۱) تاثیر ستارگان بروی زمین (۱) جهان هستی از دیدگاه ائمه (۱) جهان در درون یک تخم مرغ (۱) حرکت سایه ها در قرآن (۱) انبساط و تاریک شدن جهان در قرآن (۱) سرد شدن جهان در قرآن (۱) تاریک شدن جهان در قرآن (۱) حضرت زهرا در مکاشفات یوحنا (۱) اسامی ائمه در کتاب های پیامبران پیشین (۱) هجرت در قرآن (۱) مسیر حرکت نور در قرآن (۱) جهان های موازی در سوره حمد (۱) عطارد در قرآن (۱) زهره در قرآن (۱) جهنم از دیدگاه علمی (۱) نابودی زمین در قرآن (۱) مرگ زمین در قرآن (۱) مه رمب در قرآن (۱) تعداد مفصل های بدن (۱) لرزش ذرات در قرآن (۱) لایه های اقیانوسی و قاره ای (۱) نحوه تشکیل جزایر (۱) سیستم بویایی در قرآن (۱) انقراض دایناسورها در قرآن (۱) کمربند منظومه شمسی (۱)
دوستان من زندگی،محیط زیست،انرژی اگر به اسلام شک داری + عکس اعجاز علمي در قرآن و حديث ۩ گل یا پوچ ۩ دنیــای علم و اطلاعات(از اون خوگشلاش) کشکول بشیر quranmiracles Science in The Qur'an The Shooting Stars (Shahab) Quran Miracle is confirmed by Science! miraclesofthequran Speed of Light اعجاز علمي در قرآن و حديث Questions of Islam قرآن و فیزیک رابطه علوم با قرآن علم در كلام وحي بانک حدیث کتابخانه احادیث شیعه قاصدون بهشت و جهنم سیاهچاله ها- ماده تاریک - انرژی تاریک در قرآن اثبات خدا نماز المتقین اعجاز قرآن و اسلام پرتال زیگور طراح قالب