نویسنده (های) وبلاگ رامین فخاری
آرشیو وبلاگ
      معجزات علمی قرآن (و در زمین نشانه هایی برای اهل یقین وجود دارد و در خود شما آیا نمی بینید؟)
اشاره ظریف قرآن به طول موج امواج صوتی و نوری نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩٥/۳/٢۸

در جهان هستی دو نوع موج عمده وجود درند که انسان با آنها سر  کار درد،یکی امواج نور هستند که منجر به بینایی هستند و دومی امواج صوتی هستند که منجر به ایجاد شنوایی می شوند،نکته جالب در باره این دو نوع موج این است که هر دو ثابت نیستند و دارای افت و خیز هستند،در نتیجه این افت و خیز در طول موج است که منجر به پیدا شدن رنگ ها و یا امواج فرابنفش و فروسرخ و مادون قرمز می شود،در حالت موج صوتی نیز به این صورت است که افت و خیز در طول موج میزان صوت را تعین می کند که بعضی از صداها برای گوش بشری قابل شنیدن نیستند.

خداوند در آیه ۲۲ سوره روم به یک نکته عجیب اشاره کرده است:

 یکی از آیات (قدرت) او خلقت آسمانها و زمین است و یکی دیگر اختلاف زبانها و رنگهای شما آدمیان، که در این امور نیز ادله‌ای (از صنع و حکمت حق) برای دانشمندان عالم آشکار است.

شاید در یک نگاه اولیه معنی آیه بسیار ساده به نظر بیایید ولی همانطور که مشاهده می کنید خداوند هم رنگ و هم واژه زبان که صدا را رهبری می کند را در کنار هم آورده است.که هر دوی اینها همانطور که در بالا اشاره شد دارای طول موج هستند که افت و خیز و یا به تعبیر قرآن اختلاف آنها منجر به دیده شدن یا شنیده شدن می شود.در ادامه نیز به دانشمندان اشاره شده است که علمی بودن این آیه را بیشتر تایید می کند.

نکته جالب دیگر در مورد آیه این است که به آسمان ها اشاره شده است.امواجی که در آسمان پراکنده هستند،نیز دارای طول موج هستند که برای ما قاب مشاهده نیستند،و با تلسکوپ های نوری ظاهر سازی می شوند و این امواج در آسمان به یک صورت و در زمین به یک صورت دیگر هستند.

  نظرات ()
جدایی دریاها در قرآن ویدئو نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩٥/۳/٢٦

برخی از دوستان و همراهان سایت خبر داده اند که "نشریه مثلا معتبر گمانه"که به تازگی نیز در پادکست خود از همجنس بازی نیز حمایت کرده است،در مطلبی موضوع جدایی دریاها در قرآن ر رد کرده ست،قبلا در یک پست به این مطلب پرداخته ایم اما برای اثبات بیشتر این موضوع یک ویدئو از سایت یوتوب را نیز قرار می دهیم

لینک یوتوب 

حال به مطلب گمانه می پردازیم:

۱-ویدپویی انتخاب شده است که هیچ بهانه و امکان مونتاژ و میکس نداشته باشد در ویدپو قایق نیز از هر دو دریا عبور می کند؛در نتیجه ادعای این سایت مبنی بر گرفته شدن این عکس از آسمان دروغ است.

۲-این اتفاق زمین شناسی در چندین نقطه جهان رخ می دهد و انحصار عکس صرفا متعلق به فردی که این نشریه ادعا کرده  وی گرفته است نیست.و تنها در دریای بالتیک رخ نمی دهد.

۳-هیچ دلیل معتبری ارایه نشده است که این تصاویر متعلق به رودخانه است و صرفا در حد یک ادعا است و وجود این میزان رسوبات در دریا نیز امکان ندارد در رودخانه نیز منجر به از بین رفتن رودخانه می شود زیرا به دلیل ته نشین شدن تشکیل جزیره و خشکی می دهد،علاوه بر این رسوبات در یک ناحیه به یک میزان و بطور یک نواخت در آب نمی تواند پخش بشود که رنگ کل آب را عوض کند،چون رسوبات از خشکی به طرف دریا راهی می شود،تنها در یک قسمت خاصی ته نشین می شود و به دلیل ته نشین شدن بقیه آب را به سمت نواحی دیگر می راند،در نتیجه بسیار ناپایدار است.

۴-بر فرض محال قبول کنیم این مساله از رسوبات است،رسوبات خشکی باید به آب رنگ قهوه ای مانند بدهند،رسوبات خاکی نمی تواند به دو دریا یکی رنگ آبی تیره و یکی رنگ سفید بدهد.بدون تردید رنگ سفید متعلق به آبی است که غلظت نمک آن بیشتر است و فقط نمک رسوب شده است که این مساله نیز در قرآن اشاره شده و مطلب قرآن را مورد نقض قرار نمی دهد.

در یکی از ویدئوهای یوتوب نیز اشاره شده است که یکی از نواحی که این اتفاق در آن افتاده است آلاساکا است،اما دشمنی کور برخی از ادمین ها یا دغدغه پر کردن مطلب برای سایت منجر به این مساله می شود که مثلا ستادی که خود با هدف مبارزه با شبه علم به وجود آمده بود،یک فکت یا یک مساله علمی را بخاطر دشمنی منکر شود.

سوره الرحمن آیات ۱۹-۲۲:

 دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند. اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند. پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟ از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏شود.

لینک مطلب اصلی در این مورد

  نظرات ()
برسی علمی داستان حضرت موسی و جادوگران و اشاره قرآن به ریشه علمی مارهای جادوگران نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩٥/۳/٢٤

هرچیز و هر معجزه ای در جهان ما به جز اصل "مقوله خدا"دارای یک منشا علمی است،حتی متافیزیک و جادوگری و برخی از معجزات نیز منشا علمی دارند،اما چون بشریت درک درستی از منشا آنها ندارد،مخصوصا در مورد جادوگری که در قدیم ارتباطی با کیمیا گری و نجوم و حرکت ستارگان داشته است،به  آنها منشا غیر طبیعی می دهد،حتی در آینده نیز در این باره بحث خواهیم کرد که برخی از موجودات غیر اورگانیک نیز نوعی ماده بسیار رقیق هستند که علم امروز توضیحی برای آنها ندارد ولی علم صد سال بعد شاید بتواند آنها را توضیح دهد.

همانطور که اشاره شد جادوگری ارتباط مستقیم با کیمیا گری و نجوم داشته و جادوگران با کمک کیمیاگری و نجوم می توانستند بعضی از شبه معجزات را انجام دهند،و مردم عادی را که در علم آن روزگار توجیهی برای آن نداشتند به کارهای شیطانی وادار کنند،علوم این کیمیاگری و نجوم را نیز از شیاطین می آموختند.

یکی از داستان های بسیار جالب در این باره داستان حضرت موسی(ع) است که فرعون برای مقابله و به چالش کشیدن وی،وی را دعوت به رقابت با جادوگران کرده بود،بنا به داستان جادوگران طنابهای خود را افکندند و طناب ها تبدیل به مار شد،و حضرت موسی عصای خود را افکند و عصا تبدیل به اژدها شد و همه مارهای آنها را خورد،و به یک باره موجب شگفتی جادوگران شد،و جادوگران به خدا ایمان آوردند و فرعون نیز آنها را تهدید کرد که آنها را خواهد کشد ولی جادوگران حاضر نشدند از ایمان خود کوتاه بیاییند.

اما چه چیزی باعث شگفتی جادوگران شده بود که فورا ایمان آوردند؟

پاسخ ساده است،جادوی جادوگران یک منشا علمی بسیار ساده داشت،معجزه حضرت موسی در تبدیل مار به عصا توجیه علمی نداشت،به ویدئوی زیر توجه کنید،مربوط به آزمایش آتشفشان آمونیوم دی کرومات است،که یک آزمایش بسیار معمول در شیمی است،زمانی که آمونیوم دی کرومات که یک نمک نارنجی رنگ است می سوزد،تجزیه می شود.

در آزمایش مشاهده شد که بعد از تجزیه دو جسم شبیه مار از داخل آتشفشان بیرون آمد که در واقع حالت طناب مانند داشت،شاید در آزمایش مقداری نا خالصی اضافه شده باشد،ولی این کار از لحاظ علمی عملی است،در گذشته نیز که جادوگران این کار را می کردند بدون تردید کسی جرات نزدیک شدن به مارهای آنها را نداشت که بفهمد از چه جنسی هستند.

حال قرآن نیز به یک نکته بسیار ظریف اشاره کرده است،در سوره شعرا نوشته شده است: 

قَالَ لَهُمْ مُوسَى أَلْقُوا مَا أَنْتُمْ مُلْقُونَ ﴿۴۳﴾ فَأَلْقَوْا حِبَالَهُمْ وَعِصِیَّهُمْ وَقَالُوا بِعِزَّةِ فِرْعَوْنَ إِنَّا لَنَحْنُ الْغَالِبُونَ ﴿۴۴﴾ فَأَلْقَى مُوسَى عَصَاهُ فَإِذَا هِیَ تَلْقَفُ مَا یَأْفِکُونَ ﴿۴۵﴾

گفت: آنچه را می‏خواهید بیفکنید، بیفکنید!(۴۳)آنها طنابها و عصاهای خود را افکندند و گفتند به عزت فرعون، قطعا پیروزیم! (۴۴)پس موسی عصایش را افکند، ناگهان تمام وسایل دروغین آنها را بلعید! (۴۵)

در سوره طه نیز به این این مساله اشاره شده است:

َالُوا یَا مُوسَى إِمَّا أَنْ تُلْقِیَ وَإِمَّا أَنْ نَکُونَ أَوَّلَ مَنْ أَلْقَى ﴿۶۵﴾ قَالَ بَلْ أَلْقُوا فَإِذَا حِبَالُهُمْ وَعِصِیُّهُمْ یُخَیَّلُ إِلَیْهِ مِنْ سِحْرِهِمْ أَنَّهَا تَسْعَى ﴿۶۶﴾ وَأَلْقِ مَا فِی یَمِینِکَ تَلْقَفْ مَا صَنَعُوا إِنَّمَا صَنَعُوا کَیْدُ سَاحِرٍ وَلَا یُفْلِحُ السَّاحِرُ حَیْثُ أَتَى ﴿۶۹﴾

(ساحران) گفتند ای موسی آیا تو اول (عصای خود را) می‏افکنی یا ما اول بیفکنیم؟! (۶۵) گفت: شما اول بیفکنید، در این هنگام طنابها و عصاهایشان بخاطر سحر آنها چنان به نظر می‏رسید که حرکت می‏کنند! (۶۶) و چیزی را که در دست راست داری بیفکن، تمام آنچه را آنها ساخته‏اند می‏بلعد، چرا که آن تنها مکر ساحر است، و ساحر هر کجا برود رستگار نخواهد شد. (۶۹)

نکته بسیار ظریف و جالب در آیات قرآن این است که در هیچ یک آیات اشاره ای به مار نشده است،و در تمامی آیات اشاره به طناب و وسایل دروغین شده است،قرآن کریم نیز دقیقا اشاره کرده است که هیچ یک از اینها مار نبودند و به نظر می رسیده که مار بودند.

نکته آخر از نگارنده تارنما:

در آینده هر فردی که با شبه معجزه ای در جلوی شما ظاهر شد و با کشیدن عکس مار بروی دیوار ادعای رسالت و یا ارتباط با خدا را نمود،و خواست شما را به مسیر مثلا عرفان ها و فرقه های نو ظهور بکشاند به دنبال دلیل علمی معجزه این فرد باشید،ممکن است این فرد حتی کمی از علم روز هم جلوتر باشد،و به چیزهایی دست یافته باشد که دانشمندان نیز دست نیافته باشند،دلیل بر حقانیت این فرد نیست،راه رفتن روی آتش نیز دلیل علمی بنام پدیده لیدن فراست را دارد،اگر فردا کسی پیدا شد که توانست بروی آب هم راه برود دلیل بر حقانیت و ارتباط با خدا نیست،ممکن است به واسطه علومی که شیطان در اختیار وی گذاشته است توانسته باشد دست به این کار بزند و با داشتن این علم هر فردی بتواند این کار را بکند،جز در زمان ظهور حضرت حجت(ع) که درست همانند حضرت موسی(ع) معجزات و کارهای شگرفی خواهند کرد که بر دل همه افراد خواهد نشست که این سحر و جادوگری نیست،تا آن زمان بسیار مراقب معجزات پوشالی باشد و اگر در هر زمانی با چنین افرادی مواجه شدید که یک شبه معجزه را انجام می دهد و ادعاهایی دارد در همان لحظه از وی یک معجزه سخت تر را که نمی تواند منشا علمی داشته باشد طلب کنید تا بطلان ادعای این شخص بر شما اثبات شود.

  نظرات ()
آیا کولون کردن حیوانات در آزمایشگاه آیه ۷۳ سوره الحج را نقض می کند؟ نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩٥/۳/۱٦

یکی از ایراداتی که اتئیست ها به قرآن کریم وارد می کنند مربوط به آیه ۷۳ سوره الحج است:

 ای مردم مثلی زده شده است گوش به آن فرا دهید: کسانی را که غیر از خدا می‏خوانید هرگز نمی‏توانند مگسی بیافرینند، هر چند برای این کار دست به دست هم دهند و هر گاه مگس چیزی از آنها برباید نمی‏توانند آن را باز پس ‍ گیرند، هم این طلب کنندگان ناتوانند و هم آن مطلوبان (هم این عابدان و هم آن معبودان).

و این شبهه را مطرح می کنند که این گوساله هایی که در آزمایشگاه توسط بشر تولید شده است چیست؟

پاسخ این است که موجوداتی که در آزمایشگاه کولون شده است،تنها یک شبیه سازی از روی نسخه اصلی این جانداران است که در طبیعت وجود دارند،و اتئیست ها به اندازه ای ساده نگر و گاها بی سواد هستند که نمی دانند این جانداران کولون شده اند نه آفریده،کولون در انگلیسی به معنی دوتایی شدن و ساخته شدن از روی نسخه اصلی است،یعنی دانشمندان توانستند از روی ژنهایی که این جانداران دارند تنها یک کپی برداری ناشیانه بکنند،که حتی این کپی ها نیز معمولا با مشکل مواجه می شوند و عمر طبیعی نمی کنند،درست به مثابه این مساله که انسان از روی پرواز پرندگان الگوبرداری کرد و هواپیما درست کرد این مساله نیز نوعی الگو برداری زیستی است.

در معروف ترین مورد کولون سازی که گوسفندی بنام دالی به وجود آمد،دانشمندان هسته یا DNA سلول یک گوسفند را به وسیله یک شوک الکتریکی به هسته تخم یک گوسفند دیگر وارد کردند و این گوسفند را در محیط آزمایشگاه کشت کردند که بعد از تولد به دلیل مشکلات تنفسی مرد،هیچ آفرینشی در کار نبوده است،در شبیه سازی از سلول ژنتیک یک گوسفندی که بروی زمین بوده است و سلول تخم یک گوسفند دیگر استفاده شده است،معنی آفرینش این است که یک طرح نو با ژن های جدید بدون استفاده از جاندارن روی زمین صورت گرفته باشد.

هرگاه بشر توانست به قول قرآن خودش"نه به وسیله کپی کردن و الگو برداری زیستی"تنها یک مگس با ژنها و صفات جدید سوای مگس های قبلی تولید کنند،آنگاه این آیه قابل نقض است،که این مساله هیچ وقت اتفاق نخواهد افتاد زیرا کدهای ژنتیکی به قدری پیچیده هستند،که حتی با امکان اینکه زمین 5 میلیارد سال دیگر عمر کند نیز بشر به مرحله ای نخواهد رسید که کدهای ژنتیک تازه از خودش و بدون الگو برداری تولید بکند زیرا برای نقض این مساله باید از ماده ژنتیک جدید استفاده بشود که قبلا در آفرینش جانداران صورت نگرفته است،زیرا مثلا DNA مگس سرکه هشت کروموزوم دارد و روی هر کروزوم اگر 20 ژن سوار باشند،تنها یک DNA فضای حالتی معادل ۱۶۰۰ ژن دارد،میلیون ها DNA دیگر نیز در بدن این جاندر هستند،فرض کنیم یک میلیون DNA برای شبیه سازی یک مگس سرکه اگر برای آزمون و خطای هر ژن ۱ سال وقت نیاز باشد ۱۶ میلیارد سال بعد طول خواهد کشید تا بشر یک مگس سرکه با ژن های جدید تولید بکند!در حالی که سوخت خورشید و نابودی زمین ۵ میلیارد سال بعد به وقوع خواهد پیوست.

نکته بسیار جالب این است که خداوند در متن آیه اشاره کرده است که انسان ها دست به دست هم خواهند داد تا این عمل را انجام بدهند ولی هرگز نخواهند توانست!

  نظرات ()
اشاره قرآن به بلعیده نحوه بلعیده شدن ستارگان توسط سیاهچاله ها نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩٥/۳/٥

ایده این پست توسط یکی از هموطنان محترم ارائه شده است،با تشکر و آرزوی موفقیت برای ایشان،از بقیه خوانندگان وبلاگ نیز تقاضا می شود اگر چنان که ایده ای دارید یا مطلبی از رموز قرآن را کشف کردید آن را با نام خودتان منعکس کنید تا با نام خودتان منتشر شود.

همانطور که میدانید و قبلا به آن پرداخته ایم یکی از سناریو های روز قیامت و نابودی زمین و منظومه شمسی سیاهچاله شدن خورشید و یا ورود یک سیاهچاله به داخل منظومه شمسی است،که البته دانشمندان سناریو اول را به دلیل وزن متوسط خورشید رد کرده اند،ولی در باره سناریو دوم فعلا زمین در جای منحصر به فردی قرار دارد ولی اگر قرار باشد که نابود بشود،ورود یک سیاهچاله به درون منظومه شمسی توسط آفریدگار جهان کار مشکل و دشواری نخواهد بود.

زمانی که یک سیاهچاله بخواهد ستاره ای را ببلعد و ستاره وارد افق رویداد سیاهچاله بشود سیاهچاله به یک باره آن را نمی بلعد بلکه بلعیدن ستاره بصورتی خطی خواهد بود،نتیجه این خواهد شد که در طی یک فرآیند ستاره و سیاهچاله با سرعت بسیار بالا به دور هم خواهند چرخید و سیاهچاله مواد ستاره را به طرف خود خواهد کشید،ولی از آنجایی که سیاهچاله نمی تواند تمامی مواد ستاره را را یک جا ببلعد در ناحیه مرکزی سیاهچاله مواد بصورت یک دیسک و حلقه در می آیند تا به تدریج داخل سیاهچاله بشوند و شکل آن بصورت زیر است.

در سوره التکوریر نوشته شده است:

إِذَا الشَّمْسُ کُوِّرَتْ ﴿۱﴾ وَإِذَا النُّجُومُ انکَدَرَتْ ﴿۲﴾ در آن هنگام که خورشید درهم پیچیده شود. در آن هنگام که ستارگان بیفروغ شوند.

نکته جالبی که این هموطن گرامی اشاره کرد این بود که معنی واژه "کُوِّرَتْ"علاوه بر در هم پیچیده شدن به معنی پیچیده شدن عمامه[*] نیز هست،حال اگر به شکل بالا نگاه کنید اطراف سیاهچاله حالت و شکلی دقیقا مانند پیچیده شدن عمامه را نیز دارد.در ادامه نیز در آیه دوم بر طبق اشاره قرآن هر ستاره یا چیزی که به داخل سیاهچاله بیفتند و داخل آن کشیده شود مثل آن تاریک و سیاه می شود.در پایان نیز باید گفت خورشید نوعی می تواند همه ستارگان را در تمثیل قرآن که به درون سیاهچاله می افتند رهبری کند،ولی در آینده شاید میلیون ها و میلیاردها سال بعد این سناریو برای نابودی خورشید و زمین نیز دور از ذهن نیست زیرا هیچ یک از سخنان قرآن اشتباه نیست و همه سخنان قرآن دقیق و سنجیده است.

   

-------------------

[*]منبع سایت المعانی

  1. وِّرَ 
    کُوِّرَ : [ کور ] تِ الشمسُ : نور خورشید جمع و پیچیده شد همچنانکه عمامه پیچیده شود .
  2. کَوَّرَ 
    کَوَّرَ : تَکْویراً [ کور ] العمامةَ : عمامه را پیچانید 
    - المَتاعَ : کالا را روى هم قرار داد .
  نظرات ()
بحث دانه گیاهان از دیدگاه قرآن نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩٥/۳/٤

همانطور که می دانید دانه گیاهان برای رشد کردن و به وجود آمدن یک گیاه باید به داخل خاک بیفتد و یا گرده افشانی بشود،تا گیاه بتواند از داخل خاک سر به بیرون آورد و رشد کند در نتیجه جانداران بتوانند از آن بخورند،که این مساله نیز خود دارای یک بحث خداشناسی بسیار عجیب و غریب است که در وبگاه خدا و علم به آن پرداخته ایم.

و اوست کسى که از آسمان آبى فرود آورد پس به وسیله آن از هر گونه گیاه برآوردیم و از آن [گیاه] جوانه سبزى خارج ساختیم که از آن دانه‏هاى متراکمى برمى‏آوریم و از شکوفه رخت‏خرما خوشه‏هایى است نزدیک به هم و [نیز] باغهایى از انگور و زیتون و انار همانند و غیر همانند خارج نمودیم به میوه آن چون ثمر دهد و به [طرز] رسیدنش بنگرید قطعا در اینها براى مردمى که ایمان مى‏آورند نشانه ‏هاست ( النعام ۹۹)

این آیه از لحاظ محتوی بسیار قوی است،در واژه از کلمه "دانه متراکم"استفاده شده است،این اشاره اشاره بسیار جالب و زیبایی است،زیرا اکثر حجم دانه را غذایی که خداوند در داخل دانه قرار داده است تا جنین از آن تغذیه کند است و رویان و یا جنین دانه درصد کمی را از دانه تشکیل می دهد و بیشتر حجم دانه غذایی است که برای رویان است،در عرب ۱۴۰۰ سال قبل علم گیاه شناسی و جنین شناسی وجود نداشت که بدانند دانه شامل کدام قسمت ها می شود و کدام قسمت آن جنین است.و بر طبق تعبیر دقیق قرآن کریم دانه واقعا یک جسم متراکم است که از غذای متراکم و فرشده شده ساخته شده است.

در آیه ۹۵ از همین سوره نیز اشاره شده است که‌:

خدا شکافنده دانه و هسته است زنده را از مرده و مرده را از زنده بیرون مى‏آورد چنین ست‏خداى شما پس چگونه [از حق] منحرف مى‏شوید (الأنعام۹۵)
این نکته نیز از لحاظ علمی بسیار جالب است که زمانی که دانه در زیر خاک است ابتدا ترک یا شکاف می خورد و سپس گیاه از آن خارج می شود و رشد می کند،اگر دانه شکافته نشود و یا این قابلیت از ابتدا در درون دانه قرار داده نشده بود که پوست آن شکاف بخورد و گیاه به سمت بالای خاک رشد کند هم اکنون هیچ گیاهی به وجود نیامده بود و بقیه جانداران نیز از گرسنگی می میردند.به مطلب وبلاگ خدا و علم  در این زمینه مراجعه کنید.

   

  نظرات ()
مطالب اخیر چرا گوشت خوک حرام است؟چرا مسلمانان گوشت خوک نمیخورند؟ حدیث رسول اکرم (ص) در باره ارتباط اعضای بدن با همدیگر اشاره قرآن کریم به محل تشکیل مروارید و سخره های مرجانی اعجاز علمی قرآن کریم در سوره عنکبوت در قرآن کریم اجازه زنا با کنیز داده نشده است! چرا قرآن کتاب وحی شده از سوی شیاطین یا اجنه یا آدم فضایی ها نیست؟ چرا طلا برای مردان حرام است؟ هشدار قرآن در باره ریشکن کردن بشریت بدست شیطان ویدئوی اعجاز قرآن کریم در باره گسترش کائنات تاثیر یون ها بر سلامتی از دیدگاه قرآن کریم
کلمات کلیدی وبلاگ کیهان شناسی در قرآن (۱۱٢) زمین شناسی در قرآن (٦۳) زیست شناسی در قرآن (٢٦) بدن انسان در قرآن (٢۱) جنین شناسی در قرآن (۱٧) قرآن و تاریخ (۱٧) پزشکی در قرآن (۱٧) فیزیک در قرآن (۱٢) آناتومی در قرآن (۱٢) قرآن و فیزیک (۱٢) سیاهچاله ها در قرآن (۱۱) انفجار بزرگ در قرآن (۱۱) پیشگویی های قرآن (۱٠) معجزات علمی در نهج البلاغه (٩) جانور شناسی در قرآن (٧) ستارگان در قرآن (٧) نجوم در قرآن (٦) مفهوم علمی قیامت در قرآن (٦) نور در قرآن (٥) احادیث علمی ائمه (٥) حشره شناسی در قرآن (٥) کوهها در قرآن (٥) کهکشان ها در قرآن (٥) شهاب سنگ ها در قرآن (٤) باران در قرآن (٤) جهان های موازی در قرآن (٤) آب در قرآن (٤) بیگ کرانچ در قرآن (٤) ژنتیک در قرآن (٤) گسترش کائنات در قرآن (٤) آهن در قرآن (٤) اعجاز علمی در احادیث (٤) قلب انسان در قرآن (۳) کیهان شناسی در احادیث (۳) چشم در قرآن (۳) کیهان شناسی در نهج البلاغه (۳) زمین شناسی در نهج البلاغه (۳) سیستم شنوایی در قرآن (۳) امواج صوتی در قرآن (۳) ابرها در قرآن (۳) جهان های موازی (۳) امام حسین (۳) لایه لایه بودن زمین (۳) گیاه شناسی در قرآن (۳) پاسخ به ایراد های وارد شده به قرآن (۳) قرآن و تکامل (۳) کره زمین در قرآن (۳) بادها در قرآن (۳) انقباض بزرگ در قرآن (۳) اسپرم انسان در قرآن (۳) قرآن و اتم (۳) حرکت خورشید در قرآن (۳) تشکیل باران در قرآن (۳) اعجاز ریاضی قرآن (۳) دایناسور ها در قرآن (۳) ماده تاریک در قرآن (۳) انرژی تاریک در قرآن (۳) بزرگی جهان در قرآن (۳) ستاره شناسی در قرآن (۳) ابرهای گازی فضا در قرآن (۳) احادیث علمی رسول اکرم(ص) (۳) آناتومی در احادیث (٢) خورشید در قرآن (٢) احادیث علمی امام جعفر صادق (٢) سیره ائمه اطهار در قرآن (٢) عظمت جهان هستی در قرآن (٢) استرس در قرآن (٢) سایه در قرآن (٢) عنکبوت در قرآن (٢) لانه عنکبوت در قرآن (٢) برده داری و ازدواج با زن شوهر دار در قرآن (٢) پرندگان در قرآن (٢) حرکت انتقالی زمین در قرآن (٢) منشا آبهای زمین در قرآن (٢) شکل گیری ستاره ها در قرآن (٢) ستاره ها در قرآن (٢) قطب ها در قرآن (٢) به وجود آمدن زمین در قرآن (٢) آفرینش انسان از خاک در قرآن (٢) بزرگی ستارگان در قرآن (٢) جهان های موازی در حدیث (٢) زمین نادر (٢) پوست انسان در قرآن (٢) کتاب گمشده انکی (٢) پراکنده شدن اسپرم در رحم زنان (٢) جدایی دریا ها در قرآن (٢) گوشت خوک (٢) داستان حضرت یونس (٢) مغز انسان در قرآن (٢) معجزه حضرت موسی (٢) حرکت زمین در قرآن (٢) تپ اختر در قرآن (٢) ستاره های نترونی (٢) حرکت وضعی زمین (٢) نقش بادها در بارور کردن ابرها (٢) بادهای بارور کننده در قرآن (٢) قرآن و پایان کار خورشید (٢) مراحل تشکیل جنین در قرآن (٢) نسبیت در قرآن (٢) فواصل ستاره گان در قرآن (٢) اشاره قرآن به حرکت زمین (٢) قرآن و شیمی (٢) مرگ ستاره گان در قرآن (٢) تعین جنسیت جنین در قرآن (٢) پیشینه هستی در قرآن (٢) آفرینش کائنات در قرآن (٢) آسمان شبکه ای شکل (٢) فروپاشی ستاره گان در قرآن (٢) جدایی قاره ها در قرآن (٢) هفت لایه زمین در قرآن (٢) هفت لایه جو در قرآن (٢) فضانوردان باستانی (٢) سفرهای فضایی در قرآن (٢) سیاهچاله (٢) حضرت فاطمه زهرا(س) (٢) ماه (٢) شیمی در قرآن (٢) زنبور عسل در قرآن (٢) شهاب سنگ ها (٢) عذاب های الهی (٢) شبهه داستان حضرت یونس (٢) نهنگ داستان حضرت یونس (٢) ماده تاریک و انرژی تاریک در قرآن (٢) طول موج نور در قرآن (٢) آزمایشگاه سرن (٢) طوفان در قرآن (٢) به وجود آمدن کوهها (٢) یون ها در قرآن (٢) کرمچاله ها در قرآن (٢) انفجار های ابرنواختری در قرآن (٢) بیگ بنگ در قرآن (٢) باستان شناسی در قرآن (٢) معجزات علمی در احادیث ائمه (٢) مجزات علمی در سخنان حضرت علی (٢) تئوری ریسمان ها در قرآن (٢) تاریخ مصر در قرآن (٢) زمین شناسی در احادیث (٢) آیه 24 سوره نسا (٢) نظر قرآن در باره آفرینش فضانوردان باستانی (٢) شواهد علمی طوفان نوح (٢) دلیل حرام شدن گوشت سگ و خوک (٢) سحابی ها در قرآن (۱) سحابی گل کاغذی در قرآن (۱) اشاره قرآن به وجود یخ در فضا (۱) اشاره قرآن به وجود بارش در فضا (۱) اشاره قرآن به وجود رعد و برق در فضا (۱) مهندسی اعداد در قرآن (۱) حضرت عیسی(ع ) در قرآن (۱) دونیم شدن دریا (۱) تمایز جنسیت جنین در قرآن (۱) بارداری در قرآن (۱) خوشه های کهکشانی در قرآن (۱) ۱۱ سپتامبر در قرآن (۱) صدای اتم در قرآن (۱) آفرینش جهان از هیچ (۱) جهان از هیچ (۱) استفاده از نردبان های فضایی در قرآن (۱) فرو رفتن ستاره ها به سیاهچاله ها در قرآن (۱) پیش بینی سفرهای فضایی در قرآن (۱) جایگاه محکم و استوار جنین (۱) حفاظت از جنین (۱) خلقت جنین در قرآن (۱) امواج صوتی فضا در قرآن (۱) امواج فضا در قرآن (۱) اسامی ائمه اطهار در لوحه کشتی نوح (۱) منشا نور (۱) فوتون های نور (۱) خداوند نور آسمانها و زمین است (۱) جایگاه زنان در قرآن (۱) تساوی زن و مرد در قرآن (۱) شبهه آیه 24 سوره نسا (۱) بقایای کشتی نوح (۱) اعجاز علمی در احادیث پیامبر (۱) نجوم در نهج البلاغه (۱) سفید چاله ها در قرآن (۱) دلیل اشاره قرآن به هفت آسمان (۱) بیماری های چشم در قرآن (۱) اهمیت حرکت در خواب در قرآن (۱) فرسایش خاک در قرآن (۱) خاک در قرآن (۱) منشا آسمان ها و زمین (۱) امام حسین در قرآن و تورات (۱) پیشگویی آمدن امام حسین (۱) امواج فروصوتی و فراصوتی از دیدگاه حضرت علی (۱) ذرات اتمی و زیر اتمی از دیدگاه حضرت علی (۱) آفرینش جهان در نهج البلاغه (۱) جهان های موازی در نهج البلاغه (۱) جو زمین در نهج البلاغه (۱) تاریخچه اقیانوس ها و خشکی های زمین در نهج البلاغه (۱) تاریخچه کره زمین از دیدگاه حضرت علی (۱) بعد فضا و زمان در نهج البلاغه (۱) آغاز و پایان جهان در نهج البلاغه (۱) بیگ بنگ در نهج البلاغه (۱) دلیل ممنوعیت شراب (۱) ضرر های شراب (۱) تکامل گیاهان در نهج البلاغه (۱) دریاهای سبز در نهج البلاغه (۱) زوجیت گیاهان در قرآن (۱) شهر پمپی در قرآن (۱) قوم لوط در قرآن (۱) انگل شناسی در قرآن (۱) چرخه غذا در قرآن (۱) تجزیه بدن در قرآن (۱) تجزیه بدن به مواد عالی در قرآن (۱) اصحاب کهف در قرآن (۱) فواید روزه برای بدن (۱) فواید علمی روزه (۱) آناتومی در نهج البلاغه (۱) سیستم شنوایی در نهج البلاغه (۱) بدن انسان در نهج البلاغه (۱) شهرهای غرق شده در قرآن (۱) گسل ها در قرآن (۱) رانش زمین در قرآن (۱) لایه های زمین در قرآن (۱) شهر پمپئی در قرآن (۱) قصاص در قرآن (۱) انتقام گرفتن در قرآن (۱) عفو در قرآن (۱) بخشش در قرآن (۱) عقلانیت در قرآن (۱) تعقل در قرآن (۱) عقل در قرآن (۱) حرکت براونی در قرآن (۱) نیروی آیرو دینامیک در قرآن (۱) مکانیسم پرواز پرندگان در قرآن (۱) پیش بینی قرآن در مورد پرواز (۱) پرواز در قرآن (۱) هواپیما در قرآن (۱) دکل های صوتی در قرآن (۱) عادت ماهیانه در قرآن (۱) لایه جو در قرآن (۱) سنگواره ها در قرآن (۱) فسیل در قرآن (۱) تفسیر سوره کهف (۱) مواد بین ستاره ای در قرآن (۱) فضای بین ستاره ای در قرآن (۱) کوانتم گرانشی در قرآن (۱) پیوستگی جهان در قرآن (۱) تارهای کیهانی در قرآن (۱) ساختار فضا در قرآن (۱) آفرینش کیهان در قرآن (۱) وزن ابرها در قرآن (۱) سنگین بدن ابرها در قرآن (۱) نظریه نسبیت در قرآن (۱) نفت در قرآن (۱) تشکیل نفت در قرآن (۱) به وجود آمدن نفت در قرآن (۱) حرکت اسپرم در قرآن (۱) زوجیت در قرآن (۱) کوارک ها در قرآن (۱) ذرات زیر اتمی در قرآن (۱) پل کوانتمی در قرآن (۱) خلا کوانتمی در قرآن (۱) شهادت آب در قرآن (۱) شعور آب در قرآن (۱) نحوه ساخته شدن اهرام مصر در قرآن (۱) اهرام مصر در قرآن (۱) پست ترین نقطه زمین در قرآن (۱) پیش بینی شکست ایران از روم در قرآن (۱) قانون دوم ترمودینامیک در قرآن (۱) آنتروپی در قرآن (۱) توضیح علمی معراج پیامبر (۱) تشبیه جنین انسان به زالو در قرآن (۱) واژه الْعَلَقَةَ در قرآن (۱) اشاره قرآن به آویزان شدن جنین ز دیواره رحم (۱) ابرنواختر ها در قرآن (۱) خواب در قرآن (۱) تکینگ های جهان و خلاکوانتمی در قرآن (۱) قفسه سینه در قرآن (۱) تداخل جهان های موازی در قرآن (۱) نظریه جهان تو در تو در قرآن (۱) مردن و کم نور شدن ستارگان در قرآن (۱) سوره فیل (۱) درس های اجتماعی قرآن (۱) تاکید قرآن بر یافتن دوستان مناسب (۱) دوستی در قرآن (۱) قرآن و جامعه (۱) سیستم بینایی در قرآن (۱) تشبیه آسمان به گل رز در قرآن (۱) پرتاب مواد مذاب توسط ستارگان (۱) به وجود امدن جهان در قرآن (۱) آفرینش جهان در شش روز در قرآن (۱) سحابی ها در قرآن (۱) برجهای آسمان در قرآن (۱) لنگرگاه ستارگان در قرآن (۱) نحوه سوختن آتش در فضا در قرآن (۱) آتش در قرآن (۱) پرتاب ستاره ها در قرآن (۱) ما آسمان پایین (۱) صاعقه و رعد و برق در قرآن (۱) مغز قلب (۱) خمیدگی فضا و زمان (۱) قرآن چاپ عربستان (۱) قرآن عربستان (۱) زیر دریایی در قرآن (۱) dna در قرآن (۱) تقسیم سلولی و همانند سازی در قرآن (۱) تقسیم dna در قرآن (۱) فواصل فضایی در احادیث (۱) پدید آمدن نور از ماده تاریک (۱) حضرت یوسف در تاریخ مصر (۱) بوزارسیف (۱) سن عایشه هنگام ازدواج با پیامبر (۱) ازدواج عایشه با پیامبر (۱) فحاشی به عایش (۱) به وجود آمدن ستارگان در قرآن (۱) وجود عناصر سازنده بدن انسان در ستارگان (۱) مواد مذاب در قرآن (۱) گرانش در قرآن (۱) افتادن زمین به درون سیاهچاله (۱) ذرات شتاب دهنده (۱) میدان مغناطیسی زمین در قرآن (۱) دانه در قرآن (۱) دانه گیاهان در قرآن (۱) رشد گیاهان در قرآن (۱) آیه ۷۳ سوره الحج (۱) تولید حیوانات در آزمایشگاه (۱) کولون کردن (۱) حضرت موسی و جادوگران (۱) جدایی دریاها (۱) محل جدایی دو دریا (۱) موج در قرآن (۱) عرش عظیم (۱) عرش بزرگ (۱) لانه عنکبوت (۱) سستی لانه عنکبوت (۱) شفادهندگی عسل (۱) نحوه کار چشم در قرآن (۱) حرکت لایه های زمین در قرآن (۱) عمر هزار ساله (۱) حداکثر طول عمر انسان (۱) نکات علمی دعای عرفه (۱) حیوانات در اسلام (۱) حقوق حیوانات در اسلام (۱) حقوق حیوانات در احادیث (۱) آیه 7 سوره طارق (۱) آیه هفتم سوره طارق (۱) اسلام و شمشیر (۱) چرا اسلام با شمشیر پیش رفت (۱) چرا پیامبر جنگید (۱) تاریخ مسیحیت (۱) گناهان چشم (۱) هرمون ها در قرآن (۱) دروغ گفتن حیوانات (۱) دروغ حیوانات (۱) یون منفی در قرآن (۱) سلاح های اتمی (۱) ریشکن کردن بشریت (۱) شیطان و ریشکن کردن بشریت (۱) حرام بودن طلا برای مردن (۱) ضرر طلا برای بدن مردان (۱) زنا با کنیز در قرآن (۱) کنیز در قرآن (۱) تجاوز به کنیز در قرآن (۱) مروارید در قرآن (۱) سخره های مرجانی در قرآن (۱) احادیث علمی پیامبر اکرم(ص) (۱) سیستم عصبی در احادیث (۱) احساس درد در احادیث (۱) مضرات گوشت خوک (۱) خطرات گوشت خوک (۱) کلیپ معجزات علمی قرآن (۱) ویدئوهای اعجاز علمی قرآن (۱) محافظت از کره زمین (۱) محافظت از کره زمین (۱) کوههای آتشفشان (۱) ساختار کوههای آتشفشان (۱) تکامل نور در قرآن (۱) ستون مهره های گردن در قرآن (۱) طوفان های ساحلی در قرآن (۱) سواحل در قرآن (۱) منابع آبهای زیر زمینی (۱) آبهای زیر زمین در قرآن (۱) مدارهای جغرفیایی زمین در قرآن (۱) نصف النهار مبدا (۱) نابود شدن و مرگ کوهها در قرآن (۱) سقط جنین و شیر خشک در قرآن (۱) اعتیاد در قرآن (۱) علائم وقوع قیامت در قرآن (۱) خورده شدن ستاره توسط سیاهچاله (۱) سقوط ستاره به داخل سیاهچاله (۱) تعادل دمای زمین (۱) کمربند حیات (۱) سیستم عصبی پوست در قرآن (۱) درجات سوختگی در قرآن (۱) احادیث علمی امام باقر(ع) (۱) ازلی بودن جهان (۱) آفرینش مگس در قرآن (۱) ابرهای گازی اطراف سیاهچاله ها در قرآن (۱) ابر گازی g2 در قرآن (۱) حفاظت زمین از خطرات (۱) ماهیت ذرات (۱) آزمایش یانگ (۱) جهان های موازی در احایث (۱) احادیث علمی امام رضا(ع) (۱) مراحل تشکیل ابرها در قرآن (۱) تشکیل ابرها در قرآن (۱) به وجود آمدن ابرها در قرآن (۱) دریا در قرآن (۱) بارندگی در قرآن (۱) منابع آب زیر زمینی (۱) داستان حضرت نوح در قرآن (۱) آزمایش دو شکاف (۱) ساختار شهاب سنگ ها در قرآن (۱) لایه لایه بودن شهاب سنگ ها (۱) سوراخ زمین در قرآن (۱) صدا در قرآن (۱) امواج صوتی کشنده در قرآن (۱) محدوده امواج صوتی در قرآن (۱) مورچه ها در قرآن (۱) ساختار بدن مورچه ها در قرآن (۱) کره زمین در نهج البلاغه (۱) طوفان های دریا در قرآن (۱) طیف نور مرئی در قرآن (۱) همگرایی گرانشی در قرآن (۱) لنز گرانشی در قرآن (۱) فاز تاریک جهان (۱) بازیونیده شدن جهان (۱) پدید آمدن نور در قرآن (۱) شب و روز در قرآن (۱) شب در قرآن (۱) جهان قابل مشاهده در قرآن (۱) لبه های جهان در قرآن (۱) منشا زمین در قرآن (۱) شکل گیری کره زمین در قرآن (۱) تاریکی در قرآن (۱) فوران های خورشید در قرآن (۱) تشعشات خورشید در قرآن (۱) آیات امام حسین در قرآن (۱) نام امام حسین در قرآن (۱) بادهای ستاره ای در قرآن (۱) آشفتگی گرانشی در قرآن (۱) خاصیت عسل (۱) دکتر فریدون صحافی (۱) آیات ضد زن قرآن (۱) اعجاز عددی قرآن (۱) میدان مغناطیسی زمین (۱) سوره حدید (۱) قربانی کردن انسان (۱) خدا (۱) طلا (۱) هامان (۱) تمدن سومر (۱) آتشفشان (۱) خورشید (۱) مریخ (۱) فیزیک (۱) لنز گرانشی (۱) قوم لوط (۱) موریس بوکای (۱) نزول قرآن (۱) اریک فون دانکین (۱) چرا روزه واجب شد (۱) فواید روزه (۱) نظریه ریسمان (۱) شهاب سنگ (۱) داستان حضرت موسی (۱) دعای عرفه (۱) هالی (۱) سبزینه (۱) حضرت ابراهیم (۱) ۱۱ سپتامبر (۱) سال نوری (۱) ماسارو ایموتو (۱) عام الفیل (۱) درس هایی از قرآن (۱) معراج پیامبر (۱) شکافت هسته ای (۱) عبدالعلی بازرگان (۱) جانور شناسی (۱) قرآن تحریف شده (۱) تحریف قرآن (۱) حضرت عیسی (ع) (۱) پیش بینی های قرآن (۱) سفر به ماه (۱) ابرنواخترها (۱) خط استوا (۱) عایشه (۱) فرمون (۱) عنکبوت (۱) کورتیزول (۱) حضرت زهرا (۱) هفت آسمان (۱) اصحاب کهف (۱) کلروفیل (۱) حضرت یوسف (۱) منظومه شمسی (۱) حقوق حیوانات (۱) امام رضا (ع) (۱) عسل (۱) اتم (۱) شراب (۱) جن (۱) عمر انسان (۱) سلاح های کشتار جمعی (۱) پاسخ به شبهات (۱) سحابی (۱) میدان مغناطیسی (۱) خیره شدن (۱) امامان در قرآن (۱) مدارها در قرآن (۱) انگشت نگاری در قرآن (۱) سحاب چشم گربه(cat’s eye nebula) (۱) پدیده های فضایی در قرآن (۱) نابودی ستاره گان در قرآن (۱) فرو رفتن لایه اقیانوسی به زیر لایه قاره ای (۱) جن در قرآن (۱) اجرام فضایی در قرآن (۱) ستون های آفرینش (۱) star nurserys (۱) تشکیل شدن ستارگان از گاز داغ (۱) نردبان های شنوایی در قرآن (۱) پرده های جنینی (۱) لایه های جنینی (۱) کیسه های جنینی (۱) تقسیم سلولی (۱) اشاره قرآن به وجود کروموزوم xy (۱) اشاره قرآن به معلق بودن زمین و سیارات (۱) عدد اتمی آهن در قرآن (۱) ملکه زنبور عسل در قران (۱) بوجود آمدن حیات در آب (۱) انتقال حیات از آب به خشکی (۱) تغیر اندازه بدن حیوانات در قرآن (۱) اعجاز عددی در قرآن (۱) اشاره قرآن به وجود dna (۱) اشاره قرآن به پس گرفته شدن مواد زاید جنین توسط رحم (۱) جفت جنین در قرآن (۱) سیستم ایمنی بدن انسان در قرآن (۱) گولبول ه ای سفید در قرآن (۱) متراکم شدن زمین در قرآن (۱) نبودن اکسیژن در بیرون از زمین (۱) اتمسفر زمین در قرآن (۱) جو زمین در قرآن (۱) لایه ازون در قرآن (۱) نسبیت انیشتین (۱) کاهش ابعاد کره زمین در قرآن (۱) قرآن و مرگ ستاره گان (۱) آنزیم ها (۱) سرعت نور در قرآن (۱) ستاره نترونی در قرآن (۱) پایان کار جهان در قرآن (۱) ستاره دنباله دار هالی در قرآن (۱) تاریکی فضا در قرآن (۱) سوخت ستارگان در قرآن (۱) اتساع زمان در قرآن (۱) منی در قرآن (۱) نطفه انسان در قرآن (۱) عصب بینایی و شنوایی در قرآن (۱) نازل شدن آهن (۱) کوازار ها در قرآن (۱) طوفان های مریخ (۱) مگس در قرآن (۱) انبساط جهان در قرآن (۱) جدا شدن زمین از آسمان در قرآن (۱) خون در قرآن (۱) سیستم دفاعی مورچه ها (۱) سیستم ارتباطی مورچه ها (۱) غار اصحاب کهف (۱) عسل در قرآن (۱) هزار سال (۱) زنان در قرآن (۱) وجود اتم در قرآن (۱) مکان دروغگویی در مغز (۱) مناظره داوکینز و کالینز (۱) اثبات علمی وجود خدا (۱) تشکیل رعد و برق در قرآن (۱) تشکیل آذرخش در قرآن (۱) حرکت ماه در قرآن (۱) چرخش ماه (۱) به فضا رفتن انسان (۱) زخم بستر (۱) ذره خدا (۱) اختراع وسایل نقلیه در قرآن (۱) هیگز (۱) انرژی اتمی در قرآن (۱) انرژی هسته ای در قرآن (۱) نابود شدن ستاره گان (۱) نابود شدن خورشید (۱) عصای حضرت موسی (۱) به صلیب کشیدن حضرت عیسی (۱) پیش بینی قرآن در مورد سالم ماندن بدن فرعون (۱) احادیث امام محمد باقر (۱) انعکاس نور خورشید توسط ماه (۱) تاریکی های دریا در قرآن (۱) امواج دریا در قرآن (۱) ریچارد داوکینز (۱) اجنه و شیاطین (۱) چرا طلا برای مردان حرام است (۱) مرز میان آب شور و شیرین در قرآن (۱) سرخ شدن آب دریاها در قرآن (۱) امام حسین در قرآن (۱) انتخاب طبیعی در قرآن (۱) رسیدن تعداد کمی از سلول های جنسی مرد به سلول تخمک (۱) فتوسنتز گیاهان در قرآن (۱) سیستم عصبی بدن انسان در قرآن (۱) نبود اعصاب گرمایی در پوست (۱) معده در قرآن (۱) ویروس در قرآن (۱) باکتری ها در قرآن (۱) جهان های دیگر (۱) نسبت مساحت خشکی ها و دریاها در قرآن (۱) تخلخل در قرآن (۱) تخلخل سنگ ها در قرآن (۱) پوکی در قرآن (۱) کوه های یخی در قرآن (۱) مواد سازنده بدن انسان در ستارگان (۱) تکامل زمین در قرآن (۱) شکل گیری زمین در قرآن (۱) حضرت زهرا در قرآن (۱) آفرینش نور در قرآن (۱) فرو رفتن خورشید به چشمه گل تیره (۱) آسمان نزدیک در قرآن (۱) حرکت زمین به دور خودش در قرآن (۱) اشاره قرآن به وجود بخار آب در فضا (۱) پادماده در قرآن (۱) ماده و ضد ماده در قرآن (۱) تغیر قطب های زمین در قرآن (۱) تغیر میدان مغناطیسی زمین در قرآن (۱) مغربین و مشرقین در قرآن (۱) حرکت کهکشان ها در قرآن (۱) برخورد و ادغام کهکشان ها در قرآن (۱) یازده بعد کائنات در قرآن (۱) اشعه در قرآن (۱) اشعه های ستارگان در قرآن (۱) شکاف در فضا (۱) سوره دخان (۱) زمین لرزه در قرآن (۱) نقش کوهها در جلوگیری از زمین لرزه در قرآن (۱) خزندگان در قرآن (۱) مدار حرکت خورشید و ماه در قرآن (۱) ارتباط پرندگان با یکدیگر در قرآن (۱) کلاغ ها در قرآن (۱) مراسم تدفین کلاغ ها در قرآن (۱) تعادل میان بخار آب و باران در قرآن (۱) تعداد ستارگان در قرآن (۱) بزرگی کیهان در قرآن (۱) کائنات در قرآن (۱) شکل گیری ستارگان در قرآن (۱) به وجود آمدن استخوان ها قبل از تشکیل اندامها (۱) شکل ګیری استخوان های جنین در قرآن (۱) کروی بودن زمین در قرآن (۱) مسطح بودن زمین در قرآن (۱) شکل هندسی کره زمین در قرآن (۱) شهاب ها در قرآن (۱) ستاره دوتایی در قرآن (۱) ستاره شعرای یمانی(سیروس) (۱) قیومیت مرد بر زن (۱) قیومیت مرد بر دخترش (۱) سرپرستی دختر توسط پدر (۱) آنزیم ها در قرآن (۱) کشش و جاذبه جنسی (۱) فورمون ها (۱) احادیث علمی پیامبر (۱) سایه کهکشان ها و ستارگان در قرآن (۱) سرنوشت جهان در قرآن (۱) جهان هستی در قرآن (۱) امام رضا در قرآن (۱) مراحل انفجار بزرگ در قرآن (۱) کروموزوم ها در قرآن (۱) صدا و آواز خواندن پرندگان در قرآن (۱) دستگاه گردش خون در قرآن (۱) پوارش شیمیایی در قرآن (۱) باران و باد (۱) تاثیر ستارگان بروی زمین (۱) جهان هستی از دیدگاه ائمه (۱) جهان در درون یک تخم مرغ (۱) حرکت سایه ها در قرآن (۱) انبساط و تاریک شدن جهان در قرآن (۱) سرد شدن جهان در قرآن (۱) تاریک شدن جهان در قرآن (۱) حضرت زهرا در مکاشفات یوحنا (۱) اسامی ائمه در کتاب های پیامبران پیشین (۱) هجرت در قرآن (۱) مسیر حرکت نور در قرآن (۱) جهان های موازی در سوره حمد (۱) عطارد در قرآن (۱) زهره در قرآن (۱) جهنم از دیدگاه علمی (۱) نابودی زمین در قرآن (۱) مرگ زمین در قرآن (۱) مه رمب در قرآن (۱) تعداد مفصل های بدن (۱) لرزش ذرات در قرآن (۱) لایه های اقیانوسی و قاره ای (۱) نحوه تشکیل جزایر (۱) سیستم بویایی در قرآن (۱) انقراض دایناسورها در قرآن (۱) کمربند منظومه شمسی (۱)
دوستان من زندگی،محیط زیست،انرژی اگر به اسلام شک داری + عکس اعجاز علمي در قرآن و حديث ۩ گل یا پوچ ۩ دنیــای علم و اطلاعات(از اون خوگشلاش) کشکول بشیر quranmiracles Science in The Qur'an The Shooting Stars (Shahab) Quran Miracle is confirmed by Science! miraclesofthequran Speed of Light اعجاز علمي در قرآن و حديث Questions of Islam قرآن و فیزیک رابطه علوم با قرآن علم در كلام وحي بانک حدیث کتابخانه احادیث شیعه قاصدون بهشت و جهنم سیاهچاله ها- ماده تاریک - انرژی تاریک در قرآن اثبات خدا نماز المتقین اعجاز قرآن و اسلام پرتال زیگور طراح قالب