اشاره قرآن به تقسیم سلولی

یَا أَیُّهَا الْإِنسَانُ مَا غَرَّکَ بِرَبِّکَ الْکَرِیمِ ﴿۶﴾ الَّذِی خَلَقَکَ فَسَوَّاکَ فَعَدَلَکَ ﴿۷﴾ فِی أَیِّ صُورَةٍ مَّا شَاء رَکَّبَکَ ﴿۸﴾  

 

ای انسان چه شد که به خدای کریم و بزرگوار خود مغرور گشتی.آن خدایی که تو را از عدم بوجود آورد به صورت کامل و تمام بیاراست و سپس اعتدال بخشید-حال انکه به هر صورتی که خواستی خلق را توانستی کرد. 

سوری انفطار 6-8 

 

1-انسان آفریده می شود2-بعد از مدتی به اندازه های مساوی تقسیم می شود(واژه ی تعدیل)یعنی تقسیم کردن به عدل3-پس از مدتی از تقسیم به تعادل می رسد4-به توازن رسیدن آغاز به شکل گرفتن به شکلی که از پیش تعین شده بود می رسد. 

  

مرحله ی اول  

پس از رسیدن اسپرم به تخمک و ترکیب شدن آنها با هم سلول اولیه درست می شود.  

مرحله ی دوم 

پس از مدت کوتاهی پس از آفرینش اولین تقسیم سلولی  صورت می گیرد.ابتدا به دوقسمت سپس به چهار قسمت مساوی سپس به هشت قسمت مساوی سپس به شانزده و سی ودو قسمت مساوی تقسیم می شود. 

 

در مرحله ی سوم 

در اولین سلول مواد غذایی موجود در سیتوپلاسم بطور مساوی میان سی دو سلول بطور مساوی تقسیم می شود و نسبت مواد غذایی موجود در سیتو پلاسم مساوی می شود(با توجه به میزان نیاز هسته)و به تعادل می رسد. 

در مرحله ی چهارم انسان پس از تعادل یافتن آغاز به شکل گرفتن به شکلی که از پیش تعین شده می رسد. 

شکل و شمایل و خصوصیات جنین همانطور که در ایه مطرح می کند پیش از اینکه جنین شکل بگیرد.وجود داشته که بصورت کد DNA در هسته ی سلول ها وجود داشته است.

/ 5 نظر / 21 بازدید
a

ta gusfand dar jahan hast...

منوچهر

بعضی از مطالبت قشنگه منطقی هم هست ولی بعضیارو اینقدر بی ربط نوشتی که که آدم کفرش در میاد[عصبانی][عصبانی] آخه عزیز من منم مسلمونم شیعم ولی از حقیقت ااسلام بنویس خودت حقیقت سازی نکن اینجوری آبروی اسلام میره عدم یعنی وجود نداشتن نبودن. وقتی آدم از عدم به وجود میاد و به صورت کامل آراسته میشه یعنی 9 ما تموم شده !!! اونوقت که دیگه خبری از رحم و میوز و.... نیست که!!!! من خودم عاشق اسلامم خوشحال میشم کمکت کنم یه سری بم بزن...

نرگس

توضیحت نقفص داره دوست عزیز شما شکل تقسیم میتوز روگذاشتی بعدتوضیح مراحل گاسترولایی وبلاستولایی رو نوشتی.بعدش اینجا نوشتی انسان ازعدم بوجوداومده ولی تومطالب دیگه گفتی که انسان ازمیمون تکامل پیدا کرده،حرفای خودت هم تناقض داره لطفا بیشترتحقیق کن.

لی لی

تمام مطالبت چرت و پرت است. لطف کن و کمی هم دقت کن. به خدا اینقدر کتابهای پزشکی و علمی هست که نیازی نیست که اینقدر تو قرآن دنبال این مطالب بگردیم. چشممون رو از حقیقت قرآن که درست بودن و پاکی است بستیم . تمام ادیان اومدند که به انسانها یاد بدهند که نسبت به یکدیگر درست رفتار کنند ولی امروز میبینیم که به نام قرآن و دین چه جنایتهایی همین داعش و طالبان نمیکنند. پس تو رو خدا دست بردارید و یه کم حقیقت بین باشید.

زهرا

با سلام. واقعا کارتون عالیه من هروقت میخوام جواب کسی و که به قرآن کریم توهین میکنه و بر اساس علم بدم به بلاگ شما مراجعه میکنم البته در اینستاگرام منبع رو هم ذکر میکنم بی صبرانه منتظر چاپ کتاب شما بزرگواران هستم چرا که تا الان به من کمک خیلی بزرگی کردید. تشکر