اشاره قرآن به متراکم شدن زمین (کاهش ابعاد کره زمین)

دانشمندان معتقد هستند که زمین در ابتدا مانند خورشید یک سیاره بود که از موادمذاب ساخته شده بود سپس به تدریج سرد و متراکم شد خورشید و بقیه سیارات نیز به تدریج سرد و متراکم می شوند و سپس حیات بروی کره زمین بوجود آمد.

 

اطلاعاتی که ماهواره کپلر 9 ناسا در مورد اندازه اولیه زمین و ژوپیترا رائه داد در تصویر زیر آمده است و مشخص شد سایز زمین اولیه 2000 بار بزرگتر ازاندازه امروزی آن بوده است.

 

در سوره رعد آیه 41 به این موضوع اشاره شده است: آیا ندیده‏اند که ما[همواره]مى‏آییم و از اطراف این زمین مى‏کاهیم و خداست که حکم مى‏کند براى حکم اوباز دارنده‏اى نیست و او به سرعت‏حسابرسى مى‏کند.

و نکته جالب دیگر این آیه این است که به دلیل گسترش کائنات و فاصله گرفتن سیارات از یک دیگر متراکم شدن ستاره گان و سیارات از جمله زمین امروز هم ادامه دارد و در این آیه از فعل حال استفاده شده است یعنی این کار هنوز هم ادامه دارد که دقیقا با علم روز مطابقت دارد!

/ 5 نظر / 29 بازدید
یک وبلاگ نویس

||-\-: سلام دوست گرامی ، با یک مطلب جدید بروز هستم . فرصت داشتید خوشحال می شوم یک سری بزنید . پیروز باشید >|:\:-\->_

در قرآن گفته شده زمین کشیده شده است( فعل مدد به کار رفته) و در جائی از قرآن گفته شده همانند هفت طبقه آسمان زمین وجود دارد و پیوسته از آفرینش زمین در کنار آسمان یاد شده است. با این تفاسیر چطور می شود گفت منظور از زمین در قرآن همین کره زمینی است که در کنار میلیاردها ستاره یا سیاره و در کنار میلیاردها کهکشان معرفی می شود.

شیفته

با سلام پاسخ: درهمه ایات قران هفت اسمان و زمین که برای اسمان رقم شمارشی به میان نیاورده است- باعنایت به اینکه دیگر کرات منظومه شمسی بعلت افزایش ویا کاهش بیش از حد دما و همچنین عدم وجود آب ودیگر منابع حیاتی غیر قابل سکونت می باشد لذا منظور کره زمین ما می باشد - ومنظور کشیدگی زمین شاید همواری ومسطحی آن جهت سکونت وبقاء انسان وبقیه جانداران رویش گیاهان و... باشد%

شیفته

اشتباه نگارشی :::: بجای آسمان زمین صحیح می باشد

پویا

با درود دوست عزیز می بخشید ولی تو هیچ منبع علمی ذکر نشده که زمین ابتدا ستاره بوده و پس از سرد شدن قابل سکونت شده ستارگان در اواخر عمرشون با تناسب یه جرمی که دارن به سه دسته تقسیم میشن تعدادی تبدیل به کوتوله های سفید میشن تعدادی تبدیل به غول قرمز میشن که منجر به ابر نواختر میشه و ..... حالا ممکنه یه ستاره بعد فروپاشی و از پراکنده شدن ذراتش یه سیاره تشکیل بشه ، اما مطلبی که فرمودید "دانشمندان معتقد هستند که زمین در ابتدا مانند خورشید یک سیاره بود که از موادمذاب ساخته شده بود سپس به تدریج سرد و متراکم شد خورشید و بقیه سیارات نیز به تدریج سرد و متراکم می شوند و سپس حیات بروی کره زمین بوجود آمد" کاملا اشتباهه با سپاس از زحماتتون