اشاره تلویحی قرآن به وجود دایناسور ها

اخیرا در سایت های مختلف شبهاتی مبنی بر اینکه چرا در قرآن به وجود دایناسور ها اشاره نشده است مطرح شده است در حالی که قرآن به این موضوع نیز اشاره کرده است که در این پست به آن می پردازیم.

دایناسور ها خزندگان غول پیکری بودند که دانشمندان ادعا می کنند که 65 میلیون سال قبل بطور دسته جمعی نابود شدند.امروزه نظریاتی مبنی بر این نیز مطرح می شود که دایناسور ها تا صدها سال قبل زندگی می کرده اند اما نظریه غالب نظریه انقراض دایناسور ها در 5 میلیون سال قبل است.

دلایل مختلفی نیز برای انقراض دایناسور ها ذکر می شود مانند:

1-انقراض دایناسور ها بخاطر برخورد یک شهابسنگ بسیار بزرگ که باعث شده گرد و غبار بسیار زیادی به جو زمین بلند شود و باعث سرد شدن کره زمین و انقراض دایناسور ها شود.

2-انفراض دایناسور ها بخاطر جثه بزرگ و خورده شدن تخم آنها توسط همدیگر

3-انقراض دایناسور ها بخاطر هدف قرار گرفتن آنها توسط ساکنان بشقاب های پرنده انجام شده است.

4-عده ای از گروه های مسیحی معتقد هستند که بخش اعظم دایناسور ها بخاطر نبود جای کافی برای آنان در کشتی نوح منقرض شده اند

5-دایناسور ها بخاطر کمبود غذا منقرض شده اند.

و نظریه های غالب بیشتر تغیرات آب و هوایی و قحطی و برخورد شهاب سنگ ها را شامل می شود.

دایناسور ها از سرده خزندگان بودند و خزندگان موجوداتی هستند که بیشتر روی شکم راه می روند و در درخت تکاملی نخستین موجوداتی بوده اند که از دوزیستان که از آب به خشکی آمده اند و قبل از پستانداران پدید آمده اند.

قرآن کریم در آیه 45 سوره نور دقیقا به این مساله اشاره کرده است:

اللَّهُ خَلَقَ کُلَّ دَابَّةٍ مِن مَّاء فَمِنْهُم مَّن یَمْشِی عَلَى بَطْنِهِ وَمِنْهُم مَّن یَمْشِی عَلَى رِجْلَیْنِ وَمِنْهُم مَّن یَمْشِی عَلَى أَرْبَعٍ یَخْلُقُ اللَّهُ مَا یَشَاءُ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ

و خداوند هر جنبنده‏ای را از آبی آفرید، گروهی از آنها بر شکم خود راه می‏روند، و گروهی بر دو پای خود، و گروهی بر چهار پا راه می‏روند، خداوند هر چه را اراده کند می‏آفریند، چرا که خدا بر همه چیز تواناست.

http://miraclesofthequran.persiangig.com/pictures/new/din1o.jpg

همانطور که دقیقا در آیه اشاره شده است خداوند ابتدا موجودات را در آب آفرید و سپس خزندگان را به خشکی آورد و همانطور که اشاره شده دایناسور ها نیز از خزندگان هستند که بروی شکم خود راه می روند همچنین خداوند در ادامه آیه به این مساله اشاره کرده است که گروهی از دایناسور ها بروی دوپای خود راه می روند این دایناسور ها بیشتر شامل دایناسور هایی می شده اند که حالت حجومی داشته اند و گوشت خوار بوده اند یا تخم دایناسورهای دیگر را می خوردند.

img/daneshnameh_up/8/87/Dainasor1.jpg

در ادامه آیه نیز اشاره شده است که گروهی از آنها بروی چهار پای خود راه می رفته اند که این مساله نیز صدق می کند زیرا گروهی از دایناسور ها که بیشتر گیاهخوار بودند بروی چهار پای خود راه می رفته اند.

img/daneshnameh_up/c/cb/Dainasor.jpg

/ 19 نظر / 318 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهزاد

خخخخخخخخ دستت درد نکنه کلی خندیدم با این تفسیر[خنده]

یعنی تعصب وتوهم خودبزرگ بینی رو با هم ابگوشت کردی به خورد ملت میدی

آقای محمدislami کجای قرآن اومده دنیا از حضرت آدم شروع شده.بد جوری مغزتو شست و شو دادن!

محسن

بع بع بع بع بع بع بع

ahura

واقعا خداوکیلی چطوری از این ایه نتیجه گرفتی که منظور قران دایناسورا هستن؟ نه خدا وکیلی مگه مثلا شترمرغ با هزارپا راه میره یا مثلا مار دمشو روهوا تاب میده و پرواز میکنه و فقط دایناسورا بودن که رو دوتا پا راه میرفتن؟ زبونم لال یه چند واحدی باید برای خدا کلاس تقویتی زیست بذاریم بد گافایی تو قرآن داده، نه اسسسسسسسسستاد؟

نکته سنج

یَمْشِی فعل مضارع است نه گذشته یه کم رو معنی کلمات نحقیق کن که بهانه دست مخالفین ندی

Shahin

آها

ما چه قدر به شما بدیم تا شما از قران دفاع نکنید مثل مسلمانان جاهلی که به قران (معجزات علمی)دروغ نصبت دهند①مثل دوست داران حسین است که بر سر خود قمه زنند②آنان نه آبرویی برای خود گذارند و نه حسین ③اینان خود را دوست دار قران دانند ولی به حقیقت آنان نابود کنندگان واقعی قرانند ④

چه ربطی داره این متون به دایناسورها. خب مارمولک و سوسمار هم روی شکم حرکت می کنند شایدم منظور به اونها بوده

اعتقادات مردم رو خراب کردید با این حرفها. قرآن چه کارش به دایناسورها.