ساختار کوههای آتشفشانی از دیدگاه قرآن کریم

تصویر زیر مربوط به یک کوه آتشفشان در حال فوران است که در آن ماگما از لایه های درونی زمین به بیرون از زمین فوران می کند کوههای آتشفشان شکلی مخروطی شکل را دارند.

اما تصویر تنها ساختار بیرونی کوه آتشفشانی را نشان می دهد و ساختار درونی کوه آتشفشان با سایر کوهها متفاوت است.تصاویر زیر ساختار درونی یک کوه آتشفشان را نشان می دهد.

همانطور که مشاهده می کنید ساختار درونی یک کوه آتشفشان بصورت یک پارچه نیست و از قسمت های مختلفی تشکیل شده است مثلا قسمت های سفید و سیاه(خاکستری)شماره هفت و نه در تصویر زیر قسمت هایی از کوه آتشفشانی را نمایش می دهد که در آنها خاکستر و گرده در درون کوه جریان دارد.[1]همچنین ماگما به رنگ قرمز نیز در درون کوه به سمت بیرون جریان دارد.

در سوره فاطر آیه ۲۷ نوشته شده است :

آیا ننگریسته‏اى که خداوند از آسمان آبى فرو فرستاده است، سپس بدان میوه‏هاى رنگارنگ برآوردیم، و نیز از کوهها راههایى سفید و سرخ رنگارنگ، و همچنین سیاه سیاه پدید آوردیم‏ 

نکته این اشاره شاید با توجه به ابزار های امروزی بسیار ساده باشد ولی در 1400 سال قبل که حتی امکان نزدیک شدن به کوه آتشفشان وجود نداشت و در شبه جزیره عرب کوه آتشفشانی وجود نداشت اشاره به وجود رگه های سفید و سرخ در کوهها یک معجزه به حساب می آید.

 لطفا برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک صفحه ما را لایک بزنید.

----------

[1]آتشفشان از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

/ 4 نظر / 1027 بازدید
کامران

بس کنید این فریب مردم رو! آیا این موضوع پیش پا افتاده دلیل این میشه که ما همه زندگیمون رو بسپریم دست اسلام؟ این همه پیشرفت علمی بشر هیچه همین مسایل مسخره شده دلیل انتخاب شما؟؟

لازم نیست بدونی

بدک نبود

خوب بودولي اؤ اين بهتر هم ميتونست بشه به هر حال ممنون [افسوس][[لبخند]

حق با تو اقا كامران من براي اين اىم ها متا سفم[افسوس]