اشاره قرآن به مناطق شکل گیری ستارگان و تشبیه آن به گل رز

تصویر متعلق به یک گروه دور از ستارگان جوان است که گاز هیدروژن باعث درخشش آن به رنگ قرمز شده است و در فاصله 7300 سال نوری زمین قرار دارد با تلسکوپ در شیلی مشاهده شده است.
این ناحیه ستاره سازی بنام GUM41 نامیده می شودو در وسط تصویر هیدوژن ستاره های تازه متولد شده در وسط تصویر تابشی به شکل گل قرمز را به آن می دهند.این عکس در ویدئویی از Eso کشف شد.این گروه از ستارگان در سحابی قنطروس قرار دارد و تا قرن بیستم کشف نشده بودند.[منبع تصویر]

در سوره الرحمن آیه 37 نوشته شده است:

فَإِذَا انشَقَّتِ السَّمَاء فَکَانَتْ وَرْدَةً کَالدِّهَانِ ﴿۳۷﴾
آنگاه که آسمان از هم بشکافد و چون گل سرخ و روغن گداخته باشد.

در این آیه خداوند علاوه بر تشریح شکل منطقه ستاره سازی در ادامه آیه به روغن گداخته اشاره کرده است و همانطور که می دانید همه ستارگان از جمله خورشید در سطح خود دارای مواد مذاب هستند و منظور از روغن گداخته مواد مذاب ستارگان بوده است.

در این آیه از کلمه شکافته شدن آسمان استفاده شده است که می تواند به فرآیند شکل گیری ستاره ها اشاره کند زیرا زمانی که ستاره شکل بگیرد بدلیل جرم و جاذبه در اطراف آن در فضا و زمان خمیدگی ایجاد می شود و شکافته شدن آسمان می تواند به این موضوع یا تشبیه آن به شکافته شدن زمین که باعث آتش فشان می کند اشاره داشته باشد.

در آیه 35 همین سوره نیز نوشته شده است : 

یُرْسَلُ عَلَیْکُمَا شُوَاظٌ مِّن نَّارٍ وَنُحَاسٌ فَلَا تَنتَصِرَانِ ﴿۳۵﴾ شعله‏هائی از آتش بیدود، و دودهائی متراکم، بر شما می‏فرستد، و نمی‏توانید از کسی یاری بطلبید!

همانطور که می دانید یکی از عناصر اصلی سازنده ستارگان دود و گرد و غبار است و در مناطق شکل گیری ستارگان از جمله در این تصویر به مقدار فراوان وجود دارد.

جهت مطالعه بیشتر به این لینک مراجعه شود.

/ 4 نظر / 30 بازدید
ناشناس

بزرگترین مغلطه را شما انجام میدهید که الله را خدا معنی میکنید. االهی که کتابش سرلوحه اقدامات تروریستی و تجاوزکارانه از زمان رسول تا به الان بوده. باعث تاسف هست که چنین کتاب شارلاتان سبکی را با این اراجیف مقدس میکنید. شما هم شریک کسانی خواهید بود که با آیات جنایی این کتاب آدم میکشند شما هم شریک کسانی خواهید بود که با آیات زن ستیز این کتاب زنها را در خانه ها خفه کرده اند. شرم آوره

dd

اگه این کتاب دراین حده خب قبل از اینکه بقیه کشف کنن بگید و اثبات کنید. وقتی کشف شد که مهم نیست

بی نظیره!خداوند خالق زیبایست

افسون

آهایی یارویی ک ناشناس هستی تو اگر قران برات جذاب نبود عمرا به این سایت سر میزدی ضمنا تو قران نخون تا تروریست نشی و زن دوست باشی... از نظر شما زن یعنی پرون استار برو عاموووو به اون ddهم بگم یکی باید باشه که اطلاع رسانی بکنه یا نه ؟؟ مسئولین سایت لطفا نظرات ضددین رو منتظر نکنیـــــــــــــــــــــــد