مساله نسبیت انیشتین در قرآن

مساله نسبیت برای اولین بار توسط آلبرت انیشتین در سال 1915 مطرح شد و قبل از انیشتین تصور بر این بود که زمان یک مساله ثابت است.

انشتینن برای اوبین بار به روشنی اثبات کرد که زمان به سرعت و جرم جسم وابسته است.

معادله اصلی نسبیت انیشتین به صورت زیر بود

در مساله نسبیت خاص که انیشتین در سن 25 سالگی اظهار داشت بطور خلاصه این چنین بود که در سرعت های بالا که سرعت جسم ثابت است مثلا وقتی جسمی سرعتی نزدیک به سرعت نور دارد زمان برای او کند تر سپری می شود و حجم جسم نیز کاهش می یباد ولی جرم جسم زیادتر می شود.

انشتین مثالهای جالبی را نیز آورد مثلا اگر دو برادر یکی با سرعت نور در فضا برود و برادر دوقلویش در زمین بماند بعد از بازگشت برادری که با سرعت نور رفته هنوز در سن کودکی است اما برادر دیگر پیر شده و صاحب فرزند و نوه و ... است!

آیات مختلفی از قرآن مفهوم نسبی بودن زمان را در خود دارند:

آیه 4 سوره معراج: فرشتگان و روح (فرشته مخصوص ) به سوى او عروج مى کنند در آن روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است

سوره حج آیه 47 : و از تو با شتاب تقاضاى عذاب مى‏کنند با آنکه هرگز خدا وعده‏اش را خلاف نمى کند و در حقیقت‏یک روز [از قیامت] نزد پروردگارت مانند هزار سال است از آنچه مى‏شمرید

سوره سجده آیه 5 : کار [جهان] را از آسمان [گرفته] تا زمین اداره مى‏کند آنگاه [نتیجه و گزارش آن] در روزى که مقدارش آن چنان که شما [آدمیان] برمى‏شمارید هزار سال است به سوى او بالا مى‏رود

همچنین دانشمندان معتقد هستند که در سیاهچاله ها بعد زمان وجود ندارد و مناطقی بروی زمین خاصیت سیاهچاله ها را دارند!آیات سوره ی کهف نیز این موضوع را تایید می کنند:

پس ما بر گوش آنها تا چند سالی پرده بیهوشی زدیم پس از آن، آنان را بر انگیختیم تا معلوم گردانیم کدام یک از آن دو گروه مدت درنگ در آن غار را بهتر احصاء کرد. (سوره الکهف، آیه: 11-12 )

باز ما آنان را از خواب بر انگیختیم تا میان خودشان یکی پرسید: چند مدت در غار درنگ کردید جواب دادند یک روز تمام یا که برخی از روز دیگر، گفتند: خدا داناتر است که چند مدت در غار بودیم...“ (سوره الکهف، آیه: 19)

/ 7 نظر / 103 بازدید
شرکت یگانه زنبور کاسپین

ژله رویال یا اکسیر جوانی بی نظیرترین ماده غذایی 100% طبیعی از فرآورده های زنبور عسل میباشد که مطابق مستندات علمی و گزارشات مصرف کنندگان آن در درمان و پیشگیری بیماری ها و نارساییهایی چون: ضعف عمومی بدن ،کم خونی ،اضافه وزن (اشتهای زیاد)،وزن کم (کم اشتهایی) ، پوکی استخوان ، کم کاری کبد، افسردگی ، ناتوانی های جنسی ، ناراحتی های معده ،آلزایمر ،پروستات ، ام اس، ریزش مو ، آرتروز ، دیابت ، آسم ،ناراحتی های قلبی -عروقی ... تاثیرقابل توجهی دارد.ژله رویال درتقویت حافظه، سیستم ایمنی بدن ،التیام زخم ها ، بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم) و تنظیم قاعدگی موثر است. مصرف ژله رویال برای افرادی که در حال رشد هستند، ورزشکاران ، خانم های باردارو افرادیکه مشغله کاری و فعالیت جسمی و جنسی نسبتا زیاد دارند توصیه میشود. شرکت یگانه زنبور کاسپین زیر نظر آقای حسین یگانه راد ژله رویال 100% طبیعی و منحصر به فرد خود را با قیمت مناسب عرضه مینماید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما Caspianbee.com مراجعه نمایید یا با شماره تلفنهای 22705166 و 22705167 تماس حاصل نمایید.

باران

واقغاآمورنده وجالب بود[لبخند][نیشخند][شوخی][تایید][تایید][تایید][چشمک]

باران

[لبخند][سوال][تعجب][شیطان][فرشته][سبز][خمیازه][هیپنوتیزم][تلفن][وحشتناک][ناراحت][قلب][عصبانی][گریه][خرخون][ساکت][خوشمزه][دروغگو][تماس][عجله][راک][کلافه][منتظر][قهر][خنده][مغرور][خجالت][چشمک][خنده][نیشخند][زبان][عینک][خنثی][خواب][دلقک][اوه][افسوس][خداحافظ][شکست][تایید][زودباش][اوغ][دست][شوخی][شوخی][ابله][ابرو][نگران][ماچ][پلک][بغل][دلشکسته][شرمنده][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][بازنده][گاوچران][هورا][اضطراب][رویا][من نبودم][دلشکسته][بغل]

بابا جمع کن این خزعبلات و کس شعرهای ابلهانتو! اکه این طور بود و قرآن واقعا چیزه بدرد بخوری داشت اینهمه گوسفند تو دنیا نبود و همه آخوندها انیشتین بودند تو هم بین اونها! تو تخیلات احمقانه خودت رو به حساب قران نذار. برای علم فیزیک انسانهای عاقل و با شعور زحمت کشیدند. و اینطور نیست که یک زنباره از خودش چرت و پرت ببافه!

فرخ

باسلام...کسی که ریاضی وفیزیک نمیفهمه...خون نمیفهمه...مغزش قادربه تحلیل نیست وبه اصطلاح کشش نداره..اما حق نداره بگه ریاضی اشتباهه.....حالا کسی که به هردلیلی نمیتونه قرآن رابفهمه خوب نمیفهمه ولی حق نداره توهین کنه....وبگه فلان چیزنیست...آیاچون انسان سه بعدی نمیتونه برسه محور عمودرسم کنه پس بعدچهارم نیست؟؟؟؟!!!هست خوبم هست انسان درک نمیکنه...هرچی هم زحمت بکشه نمیشه....من حاضرم به این آدم م ازراه فیزیک ریاضی یاهرراهی ثابت کنم اشتباه فکرمیکنه وباید فکرش رادرست کنه...توهین نشانه ضعفه...من به مباحثه دعوت میکنم وشکستش میدم....انشاا.....