اشعه های مرگبار ستارگان در قرآن

خورشید که نور آن حیات بخش است اشعه های بسیار مضر کشنده ای مانند فرابنفش اشعه ایکس و گاما و .... دارد که این اشعه ها بسیار کشنده هستند و در صورتی که جو زمین و میدان وجود نداشت که این اشعه ها را دفع کند این اشعه های کشنده قادر به از بین بردن تمام حیات بروی زمین بودند.دلیل برخی از سرطان های پوست نیز ضعیف تر شدن لایه جو در برخی از نقاط زمین است.

نکته جالب این است که خورشید ما یک ستاره متوسط است و ستاره های بسیار بزرگتری نیز در کیهان وجود دارند که اشعه های کشنده تری که میلیاردها برابر نیز از اشعه های خورشید قوی تر است از خود ساطع می کنند و توانایی دارند که هر چیزی که در معرض آنهاست را نابود نمایند.ستاره های زیادی نیز وجود دارند که انفجارهای اشعه ایکس و اشعه گامای مرگ باری انجام می دهند که اگر خورشید این انفجارها را انجام می داد هیچ موجود زنده ای بروی زمین باقی نمی ماند.

در آیه ۵ سوره الملک به این موضوع اشاره شده است:

وَلَقَدْ زَیَّنَّا السَّمَاء الدُّنْیَا بِمَصَابِیحَ وَجَعَلْنَاهَا رُجُومًا لِّلشَّیَاطِینِ وَأَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابَ السَّعِیرِ ﴿۵﴾ما آسمان پایین را با چراغهای پرفروغی زینت بخشیدیم، و آنها (شهب) را تیرهائی برای شیاطین قرار دادیم و براى آنان عذاب آتش افروخته، آماده ساختیم‏

در این آیه از کلمه ای بنام تیر استفاده شده است که مفهوم آن دقیقا می تواند به اشعه های کشنده ای که از سوی ستارگان گسیل می شود اطلاق شود.همچنین از چراغ های پر فروغی و از آتش نیز نام برده شده که این آیات نیز دقیقا می تواند ستاره های بسیار روشن و قوی را توصیف کند.

/ 1 نظر / 21 بازدید
محمد

من این مطلب را با نام محمد 2000 پسندیدم. این یک تبلیغ نیست! با سلام به شما نویسنده ی فعال.لطفا این نظر را پاک نکنید و تنها یک سر بزنید.مطمئن باشید پشیمان نمی شوید! آخرين مطالب مجسمه های آجری جالب و دیدنی!! 20 تا از پربازدیدترین کتاب های ایران+دانلود!! خطرناک ترین درخت دنیا!! یک ایرانی، انیشتین بعدی جهان!! عکس نوجوانی حضرت محمد از کجا آمده؟ اسرار مثلث برمودا مرغی که پس از سر بریدن به زندگی ادامه داد!+عکس عجیب ترین رکورد های موجود در گینس + عکس 35 اصطلاح حرفه ای با معنی فارسی و ساده فکر می کردین با کبریت سوخته بشه کاری کرد؟ دانلود همه قسمتهای کارتون طنز حیات وحش (به زبان فارسی) با بهترین کیفیت پسر خاله واقعی شایعه شده مسی برا خوندن کامنتای ایرانی ها . . .