پیش بینی قرآن در مورد سالم ماندن بدن فرعون

در موزه سلطنتی مصر واقع در شهر قاهره یک مومیایی وجود دارد که گفته می شود که بدن همان فرعونی است که در زمان موسی در رود نیل فرق شده است.مدتی پس از غرق شدن جسد فرعون عده ای جسدش را پیدا می کنند و او را مومیایی کرده و در اتاق مومیایی ها قرار می دهند.

در سال 1981 بنا به در خواست دولت فرانسه این جسد برای تعدادی از آزمایشات به فرانسه انتقال یافت و بسیاری از جراحان که یکی از آنها پروفوسور موریس بوکای بود کار تحقیقات بروی جسد فرعون را آغاز کردند.

موریس بوکای و همراهانش پس از برسی های بسیار در یافتند که این جسد علیرغم اینکه در آب دریا افتاده است بسیار سالم باقی مانده است!و کمتر از سایر اجساد آسیب دیده است.

 در آنجا بود که یکی از حاضرین که مسلمان بود آیه 92 سوره یونس را برای موریس بوکای خواند:

و بنی اسرائیل را از دریا عبور دادیم. فرعون و سپاهیان وی بیدرنگ مسلحانه و فراتر از حد خود آنها را دنبال کردند، تا وقتی که داشت غرق میشد گفت: ایمان آوردم به اینکه خدائی غیر از خدائیکه بنی اسرائیل (فرزندان یعقوب) به او ایمان اوردند وجود ندارد و همیشه مسلمان خواهم بود ـــ حالا! در حالیکه تا پیش از این از سپردن بنی اسرائیل سرباز زدی و همیشه نیز مفسد بودی ـــ امروز فقط بدن تو را نجات میدهیم تا برای افراد پس از خودت درسی باشد. هر چند خیلی از مردم از آیات ما غافلند.

موریس بوکای همه شب را به مومیایی نگریست و به فکر فرو رفت که چگونه ممکن است که این مومیایی که در سال 1898 کشف شده باشد قرآن 1400 سال قبل به این موضوع اشاره کرده باشد.

بوکای به مطالعه تورات و انجیل نیز پرداخت اما در آنها به این موضوع اشاره نشده بود موریس بوکای بعد از برگرداندن جسد به مصر تحقیقات خود را به طور وسیع بروی قرآن آغاز کرد و آیات عملی بسیاری در آن یافت و نتایج تحقیقات خود را در کتابی بنام قرآن انجیل و علم به ثبت رساند و بنا به گفته ی عده ی فراوانی به اسلام گروید.

/ 8 نظر / 46 بازدید
یه دوست

بهتره بنویسید وعده قرآن نه بیش بینی.چون قرآن تماما حق است

یک منتظر

با سلام و عرض خدا قوت مطلب خیلی خیلی خیلی جالبی بود به ماهم سر بزن خوشحال می شم این هم وبلاگ من: وبلاگ تا ظهور www.tazohoremonji.blogfa.com

ترنم

فتبارک الله احسن الخالقین جالب بود با اجازتون وبتون را اد کردم .موفق باشید

کیارش

اگه وجودشو داری پیام منم نمایش بده لطفا برای داستانبافی هاتون حداقل یه منبع خبری هم قائل شید که بیشتر به ذهن مخاطبت توهین نکنی ! شاید هم زیاد فیلم میبینید!

HASAN

قران کلام خداست و جز عبرت بیشی نیست انان که میبیند اما باز نمی خواهند ایمان بیاورند کاری از دست من و شما بر نمیاد چون خداوند بر دلهای انانی که نمی خواهند ببیند قهر افکنده است

بزرگی

مطالب زیبا و ارزنده ای بود لطفا ادامه دهید...

محمد

متاسفانه در کله ی بعضی منابع ضد اسلامی توفان های تعصب ضد دینی و ضد اسلامی به شدت می وزد. پرفسور بوکای به اسلام گرویده و کتاب مشهور مقایسه ی تورات انجیل و قران با علم را نوشته است. چرا نمی توانید قبول کنید قران 1400 سال پیش به سالم ماندن جسد فرعون اشاره کرده؟ تا چه حد تکذیب و تا چه حد عیب جویی؟!