اشاره آیه 30 سوره نور به نظریه ریسمان ها و اتم اولیه

نظریه بیگ بنگ مهبانگ یا انفجار بزرگ نظریه ای است که مورد قبول بیشتر دانشمندان در باره منشا جهان است و تنها گروه اندکی از دانشمندان این نظریه را قبول ندارند.در قرآن کریم نیز اشارات مختلفی به انفجار بزرگ شده است اما در مورد بیگ بنگ هم نظریات مختلفی وجود دارد از جمله:

1-در ابتدا هیج جیزی وجود نداشت و سپس در یک انفجار بزرگ ماده و انرژی و زمان و مکان پدید آمده است.

2-ماده موجود در کائنات قبلا در یک اتم قرار داشته است که با انفجار بزرگ ماده و کائنات از این اتم آزاد می شود.

3-جهان ما از باقی مانده یک جهان دیگر پس از یک انفجار بزرگ پدید آمده است و انفجار بزرگ پلی بین جهان ما و جهان قبلی بوده است این نظریه تحت نام تئوری ریسمان ها بود و بیشتر مورد قبول دانشمندان حتی دانشمندان بی خدا بوده است.

/ 7 نظر / 267 بازدید
sami

چیزی شبیه ارتباط گوز (قرآن) با شقیقه(جهان هستی‌) است نگید بی‌ فرهنگماا نه‌، چون جوونا رو گمراه می‌کنید لیاقتتون همینه.....

ناشناس

مجبوری؟ نه واقعا مجبوری؟

ahura

خداوند یادش نبوده که در زمان آفرینش کاینات کافر که هیچی، کلا هنوز موجوداتی هم خلق نکرده بود که بخوان این دوران رو بیاد بیارن و گرنه این ایه شریفه رو خطش میزد. بیاید سعی کنیم برای بزرگ نمایی اسلام خدارو زیر سوال نبریم. کم مونده که برادرا فورمول سری کوکاکلا رو هم در ایات قرآن پیدا کنند، احتمالا خوب بگردید اون گوشه کنارا، لابه لای ایه ها به اپشن های اضافی در اخرین مدل پروشه ۲۰۲۰ هم بر خواهید خورد. پس قبل از مهندسای المانی اونو به برادرای ایران خودرو بدید تا خودروی قرآنی هم وارد بازار بشه??

ایرانی

مجبوری خودتو اذیت کنی خدا با دل راه تر و محکمتر شناخته مبشه تا با چیز های دیگه، مگه یافته های علمی وجود خدا رو رد می کنند، کاری که انجام می دهی خوبه سعی کنید از قرآن برای پیشرفت دانش بشری کمک بگیرید نه از دانش بشری برای اثبات حقانیت قرآن کریم.

سپیده

سلام این آیه 30 سوره انبیا است

شهاب

شما در اشتباه هستید منظور خداوند ایجاد جو زمین و جدا نمودن زمین از تابش های کیهانی بوده ، در ابتدا زمین که دارای لایه های محافظ جو نبوده با آسمان یکی بوده و حفاظی نداشته سپس خداوند با ایجاد جو با لایه های مختلف آسمان بیرون را از زمین جدا کرده ، البته هر کسی می تواند برداشتی متفاوت داشته باشد ولی این آیات به این مطلبی که بنده عرض کردم بسیار نزدیک تر بوده تا بحث تئوری ریسمان و بیگ بنگ