امام حسین (ع) در کتابهای پیامبران قبل و قرآن کریم

اِرمیا فرزند حلقیّا (به عبری: יִרְמְיָה) (متولد ۶۵۵ پیش از میلاد، درگذشته ۵۸۶ پیش از میلاد)، یکی از پیامبران قوم یهود و مولف کتاب‌های ارمیا، اول و دوم پادشاهان و مراثی ارمیا است (با همکاری کاتب و شاگردش باروخ بن)

در کتاب ارمیایی نبی[صفحه 50 نسخه PDF] بند 47 قسمت 10 نوشته شده است[1]:

امروز روز انتقام خداوند است (روز ظهور آخرین منجی) . خداوند اراده فرموده است که انتقام او را از دشمنانش بگیرد. و شمشیر خدا انتقام آغاز خواهد کرد؛ و شمشیر خدا خود را از خون آنها سیراب خواهد ساخت، زیرا خداوندقربانیداده است؛ در کنارۀ شمالیِ رودخانۀ فرات .

در کتاب ارمیا به قسمت شمالی فرات اشاره شده است که کربلا در قسمت شمالی فرات قرار دارد و تنها کسی که در طول تاریخ در آن ناحیه به تعبیر کتاب ارمیا قربانی شده است حضرت عبدالله الحسین (ع) بوده است.

در سفر پیدایش [3] در باب 17 آیه 20 به 12 اشاره شده است:

اما در مورد اسماعیل نیز تقاضای تو را اجابت نمودم و او را برکت خواهم داد و نسل او را چنان زیاد خواهم کرد که قوم بزرگی از او به وجود آید. دوازده امیر از میان فرزندان او برخواهند خاست. 

گفته می شود در یکی از کتاب های یهود بنام نبوئیت هیلد که 470 سال قبل از تولد رسول اکرم (ص) را مدتها توسط علمای یهود مخفی نگه داشته شده بود در بند های هجده و نوزده آن نوشته شده:

 سر از قفا با خنجر بریده شود ، دو دست قطع گردد ، در کنار شط فرات واقع شود ، تغییراتی در زمین آسمان پدید آید.خیمه‌های رنگینی که جای نشستن فرزند زادگانست سوخته شود وآشکار شوند خویشان معروف که به ناز پرورده شده بودند وشایع گردد وبا لب تشنه کشته شود.

در مکاشفات یوحنا بند شش و یازده[4] نوشته شده:

شیپور ششم دیوارهای کشتار
وقتی فرشته ششم شیپور را نواخت از چهار گوشه قرابنگاه زرین که در حضور خدا قرار داشت صدایی شنیدم که به فرشته ششم گفت:آن چهار فرشه را که در رود فرات بسته شده اند آزاد ساز.
بند یازده
وقتی آن دو نفر دوره سه سال و نیمه شهادت خود را به پایان برسانند آن جانور عجیبکه از چاه بی انتها بیرون می آید و به ایشان اعلام جنگ خواهد داده و خواهد کشت اجساد آنها سه ونیم روز در خیابان های شهر بزرگ به نمایش گذاشته خواهد شد این شهر از نظر ظلم و فساد شبیه سدوم و مصر است و جایی است که خداوند ایشان نیز بروی صلیب کشته شر.در این مدت به کسی اجازه اده نمی شود ایشان را دفت کند و مردم از قوم های مختلف آنها را تماشا خواهد کرد.
در سوره صافات آیه 107 به داستان ذبح حضرت اسماعیل به فرمان خدا اشاره شده است نوشته شده :
وَفَدَیْنَاهُ بِذِبْحٍ عَظِیمٍ ﴿۱۰۷﴾ وَتَرَکْنَا عَلَیْهِ فِی الْآخِرِینَ ﴿۱۰۸﴾ و او را در ازاى قربانى بزرگى باز رهانیدیم.و در آیندگانبراى او به جاى گذاشتیم.
خداوند به ابراهیم گفته در ازا قربانی بزرگتری او را رهانیدیم بی شک قربانی بزرگتر گوسفندی که به جای ابراهیم قربانی شد نمی توانسته باشد و در آیه بعدی از آیندگان اسماعیل نام برده شده است که همانطور که می دانید حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسین (ع) از نسل اسماعیل پدید آمدند.

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
 --------------
[1]کتاب ارمیای نبی  در سالهای 625 تا 580قبل از میلاد نوشته شده است.ارمیای و دنیال نبی از رسولانی بودند که توسط بخت النصر به همراه بقیه قوم یهود به بردگی گرفته شده و به بابل آورده شدند و تا زمان کوروش بزرگ قوم یهود در بابل برده بود که بد از ظهور کوروش آزاد می شوند.

[2]این موضوع نیازمند تحقیقات بیشتر است زیرا هرچه سرچ کردم به نسخه انگلیسی کتاب دست نیافتم ولی کتابی بنام The "Nevuat Hayeled" - "the Prophecy of the Child" یا نوئیت هیلد که به فارسی ترجمه شده وجود خارجی دارد و گفته می شود باعث شده یکی از علمای یهود بنام حاج بابا قزوینی به اسلام گرویده و کتابی بعنوان منقول الرضا (اقامه الشهود فی رد الیهود) را نوشته است.
[3] سفر پیدایش :یا برشیت (به عبری: בראשית)، نخستین بخش از کتاب مقدس و اولین کتاب از «اسفار پنجگانه» یا تورات است. در این کتاب برخی از معروفترین قصص عهد عتیق، همچون آدم و حوا، هابیل و قابیل، کشتی نوح، برج بابِل وشه‌پدران نقل شده است و همانگونه که از نام آن پیداست، از پیدایش عالم هستی سخن می‌گوید.
 
[4]مکاشفات یوحنا  جهت مطالعه بیشتر به ویکی‌پدیا مراجعه شود.
/ 3 نظر / 45 بازدید
سام

کل کتاب مقدس رو مطالعه کردی و فقط یک لغت "ساحل شمالی رود فرات" رو مد نظر قرار می دی؟ پس اون قسمتی که "خداوند روی صلیب کشته شد" چی؟ این دلیل بر اولوهیت عیسی مسیح است؟ پس عیسی مسیح خود خداست. اگر که این طور هست ( و من باور دارم که هست) پس نیاز من به امام حسین چیست؟

جالبه شما که ادعا میکنید انجیل و تورات تحریف شده اند اما اونجایی که به نفع شماست رو قبول دارید عجب

ژوزف

سلام و عرض ادب حضرت عيسي به زبان آرامي صحبت ميكرده كه خيلي شبيه زبان عربيه اما نسخه اي از اين زبان نيست. نسخ اناجيل به زبان هاي يوناني و انگليسي و ... هست. مثل اين ميمونه كه قران رو به زبان فارسي ترجمه كرد و بعد با اين زبان فارسي وارسيش كرد. اونجايي كه به نفع شماست تعبير خوبي نيست شايد اون قسمتهاش چون در كتابهاي مختلف مشترك هستند و تحريف كننده گان نتونستن حذفش كنن يا يادشون رفته تعبير مناسبي باشه. فرض محال كه محال نيست؟ حضرت عيسي به صليب كشيده نشده كسي كه شبيهش بوده و بهش خيانت كرده رو به صليب كشيدن . فرض محال كه محال نيست؟ درسته؟ مسيح مقدس با حضرت مهدي (عج) ظهور ميكنه. ايشون هم منجي هستن و در كنار حضرت مهدي ع. مسيحت و اسلام در يك مسير هستن البته اگر كمي بيشتر مطالعه كنيم.