سقوط و خورده شدن ستارگان به درون سیاهچاله ها

همانظور که می دانید سیاهچاله ها قسمت هایی در فضا هستند که در آن قسمت ها فضا و زمان به دلیل وجود گرانش شدید خمیده می شود و هر جسمی حتی نور وارد افق رویداد سیاهچاله ها شود توانایی فرار از انها را را ندارد و به دلیل گرانش شدید در آن نقطه در نهایت به درون سیاهچاله کشیده و محو می شود.

یکی از اجسامی که در فضا به فراوانی توسط سیاهچاله ها کشیده می شود ستارگان هستند که وقتی وارد افق رویداد سیاهچاله می شوند به داخل سیاهچاله کشیده و در نهایت محو می شوند و بعد از خورده شدن آنها ئسط سیاهچاله از آنها اشعه ایکس و گاما ساطع می شود.

در مرکز کهکشان راه شیری و سایر کهکشان ها ما نیز یک سیاهچاله غولپیکر وجود دارد که ستاره هایی به آن نزدیک شوند را می بلعد.

تصویر زیر شبیه سازی خورده شدن یک ستاره توسط یک سیاهچاله است.

همچنین از دیدگاه فیزیکی در سیاهچاله ها بعد زمان و مکان بصورت سایر نقاط نیست و بعد زمان وجود ندارد و بعد مکان نیز بدلیل گرانش شدید شکافته و خمیده می شود.نظریاتی وجود دارد که گفته می شود سیاهچاله ها دروازه هایی از کائنات ما به کائنات های موازی دیگر هستند. 

در سوره  المرسلات آیات ۸ و ۹ نوشته شده است :

فَإِذَا النُّجُومُ طُمِسَتْ ﴿۸﴾وَإِذَا السَّمَاء فُرِجَتْ﴿۹﴾پس وقتى که ستارگان محو شوند﴿۸﴾ و آنگاه که آسمان بشکافد ﴿۹﴾ 

در سوره الإنفطار آیات اول و دوم نوشته شده است: 

إِذَا السَّمَاء انفَطَرَتْ ﴿۱﴾وَإِذَا الْکَوَاکِبُ انتَثَرَتْ ﴿۲﴾
آنگاه که آسمان زهم بشکافد﴿۱﴾و چون ستارگان فروریزند﴿۲﴾

در هر دوآیه خداوند به شکافته شدن آسمان اشاره کرده اند که همانطور که اشاره شد این موضوع به سیاهچاله ها اشاره می کند که مانند یک بریدگی لباس در سطح فضا هستند که در آن قسمت فضا و زمان بریده می شود.و در قسمت دوم خداوند به ریخته شدن ستارگان اشاره می کند که به سقوط ستاره به درون سیاهچاله اشاره دارد.

 لطفا برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک صفحه ما را لایک بزنید.

/ 3 نظر / 264 بازدید
nomeh

به ما سری بزنید و تمام آرشیو رو ببینید و ممنون خواهم شد نظر بدهید بای در ضمن اگر تعجب کردید و بیشتر خواستید بدانید به http://www.sebteh.blogfa.com/ مراجعه کنید

علی

سایتتون عالیه

نیلو

این آیه که بیشتر بیان میکنه حضرت محمد شهاب سنگ تو آسمون دیده