سحابی گل کاغذی در قرآن

سحابی گل کاغذی (به انگلیسی: Rosette Nebula) یکی از سحابیهای صورت فلکی تک‌شاخ است و در نزدیکی خوشه ستاره‌ای NGC 2244 قرار دارد.
این سحابی از چند بخش تشکیل شده که هر کدام نام مخصوص NGC دارند.این سهابی در 5200 سال نوری زمین قرار دارد و قطری معادل 130 سال نوری را دارا می باشد.تعدادی از ستاره های جوان در این سحابی حضور دارند که دمایی معادل شش میلیون درجه کلوین را به آن می دهند.به دلیل وجود ستاره های جوان فراوان مقدار زیادی اشعه ایکس از این سحابی ساطع می شود.


در سوره الرحمن آیه 37 نوشته شده است :

فَإِذَا انشَقَّتِ السَّمَاء فَکَانَتْ وَرْدَةً کَالدِّهَانِ ﴿۳۷﴾ آنگاه که آسمان از هم بشکافد و چون گل سرخ و روغن گداخته باشد.

/ 7 نظر / 318 بازدید
مرد احساسی

بی تو هر لحظه دستِ این دنیا بر دلم گَردِ غصه می پاشد تُف به آن زندگی که هر روزش بدتر از روزِ قبلی اش باشد .....salam

منصف

مگه این آیات مربوط به آخرت نیست؟ آدم باید خیلی بی منطق باشه که هرچیزی رو ربط بده به قرآن و با کمال وقاحت از کلمات ساده ش معجزه علمی بی ربط دربیاره

محمد عبداله زاده

سلام اقا رامین دستت درد نکنه اقا حرف نداشت من مطالب رو از اول خوندم واقعا احسنت داره ...میخوام بگم منم در مورد زمان تحقیق میکنم شاید بتونیم بهم ایده های تکمیل کننده ایی بدیم مطالب منو میتونی تو وبلاگrajaei-urmia.mihanblog.com قسمت ریاضیات پیدا کنی من منتظر حضورت و نظرت هستم بیا با هم مفصل گپ بزنیم من بازم به وبلاگت سر خواهم زد..از اشناییتون خیلی خوشحالم (http://rajaei-urmia.mihanblog.com/post/author/1191698)

خر خودتی

این ایه اتفاقا بر علیه قرانه، داره میگه اسمان از هم میشکافه که اسمان نشکافته و نخواهد شکافت اسمان که پارچه نیست! و گل سرخی هم در کار نیست این فیلتر دستگاه های رصد ستاره ها و کهکشان هاست که به رنگ های مختلف امواج را نشون میده، مثل دوربین دید در شب که همه چیز رو سبز نشون میده، سحابی مورد نظر واقعا سرخ و سبز نیست، خیلی ذوق زده نشید.

setareh

چرا تفسیر به رای میکنی؟ فرمایش قران در این آیه مبارک، تغییرات آسمان در زمان وقوع قیامته. یا الله

سینا

با سلام من سینا هستم یه وبلاگ زدم در رابطه با چرندیان و شایعاتی که با نام معجزه تو اینترنت منتظر میشه خوش حال میشم با هم همکاری داشته باشیم اگه خواستی بم پیغام بده مرسی

نیما پاکسیما

دارید کتابتون رو با کشفیات غربی ها تطابق میدید...به جای اینکه از کتابتون برای کشفیات استفاده کنید و قبل از اونا به این کشفیات برسید... مردم رو چی فرض کردید؟؟