اشاره قرآن به وجود DNA

DNA ها یا دئوکسی‌ریبونوکلئیک‌اسید  واحد هایی در مرکز هر سلول هستندکه حاوی اطلاعات ژنتیکی سلول ها هستند و در مرکز سلول ها وجود دارند و سلول با
استفاده از اطلاعات DNA  به ادامه فعالیت های خود می پرزد.

DNA هاساختار پروتئینی دارند و حاوی ژن ها هستنداز لحاظ شیمیایی نیز DNA  پلی مریطولانی با واحد هایی نوکلئوتیدی است و با اتصال ستون هایی از فسفات تشکیل شده است.
یک مولکول DNA  ممکن است از میلیون هانوکلئوتید تشکیل شده باشد.و مانند نردبان پیچ خورده ای است که به وسیله بازها به هم متصل شده است.

ساختار DNA  توسط فرانسیس کریک و جیمزواتسون در سال 1953 کشف شد و این دو در سال 1962 به خاطر این کشف موفق به دریافتجایزه نوبل شدند.

سلول بدون DNA هیچ عملکردی ندارد و عملا مرده است در سوره انبیا آیه 37 به این موضوع اشاره شده است:

«انـسان از  عَـجَـل  آفریده شده است. آیات خود را "درآینده" به شما نشان خواهم داد. بنابـر ایـن بیتابی نکنید».

نکته جالبی که در پس از آن نوشته است که در آینده نشانه هایخود را برای شما نشان خواهیم داد و در این آینه نوشته شده است که بزودی این مسالهکشف خواهد شد و این قسمت احتمال اینکه این آیه در مورد DNA  صدق کند را افزایش می دهد.

/ 4 نظر / 77 بازدید
امیر

قرانو مسخره کردی یا خودتو داداش من?! بین بعضی از ایه ها و موارد علمی که شما ربطشون دادی به هم در واقع هیچ ارتباطی نیست کجای این ایه در مورد DNA صحبت کرده یا به اون اشاره کرده حد اقل؟ قران رو با چرت و پرتای خودت سبک نکن عزیزم "خلق الانسان من عجل ساريکم اياتي فلا تستعجلون"

گودرز

حتما به روانپزشک مراجعه کنید

ali

با نظر امیر کاملا موافقم.خواهشا قرآنو سبک نکن.

Shahin

.