اشاره قرآن به تکینگ های جهان های دیگر در بیگ بنگ و بیگ کرانچ

بیل برایسن در کتاب بسیار پر ارزش تاریخچه تقریبا همه چیز نوشته است:
در یک فرضیه گفته می شود احتمالا تکینگی که باقیمانده از یک کائنات متلاشی شده پیشین بوده است-بدین معنی که که ما فقط یکی از کائنات های موجود در چرخه ابدی کائنات های ایجاد شونده و گسترش یابنده هستیم مانند کیسه هوایی روی یک دستگاه اکسیژن برخی دیگر انفجار بزرگ را به چیزی به اسم خلا کاذب یا یک میدان عددی یا انرژی خلا نسبت می دهند کیفیت یا چیزی که باعث بوجود آمدن مقدار ناپایداری در آن هیچی شده وجود دارد اینکه بتوان چیزی را از هیچ بدست آورد غیر ممکن است.


این فرضیه مطرح شده در کتاب بیل برایسن جزو قابل استناد ترین فرضیه ها در مورد بیگ بنگ یا انفجار بزرگ است که در این مورد دو فرضیه وجود دارد اولی این است که کل جهان ما از هیچ به وجود آمده است و دومی که دانشمندان بیشتر به آن استناد می کنند این است که مقداری از تکینگ ها از یک جهان قبلی که قبلا نابود شده و در آینده نیز بعد از انقباض بزرگ تحت عنوان بیگ کرانچ سرنوشت نهایی جهان ما و سایر جهانها خواهد بود قبلا اتفاق افتاده و داده های یک جهان قبل از طریق یک خلا کوانتمی وارد جهان ما شده و جهان ما را تشکیل داده است.و دانشمندان معتقد هستند که این چرخه و انفجار های بزرگ پیاپی و تولد یک جهان از دل جهان دیگر همیشه در کائنات در حال تکرار است و در همین لحظه نیز در مکان های دیگری از کائنات های دیگر بیگ بنگ های دیگری در حال رخ دادن است و درنهایت بعد از نابودی جهان ما تکینگ های جهان ما یک جهان دیگر را تشکیل خواهند داد.

در سوره ابراهیم آیه 48 خداوند اشاره کرده است:

یَوْمَ تُبَدَّلُ الأَرْضُ غَیْرَ الأَرْضِ وَالسَّمَاوَاتُ وَبَرَزُواْ للّهِ الْوَاحِدِ الْقَهَّارِ ﴿۴۸﴾

در آن روز که این زمین به زمین دیگر و آسمانها (به آسمانهای دیگر) تبدیل می‏شوند، و آنها در پیشگاه خداوند واحد قهار ظاهر می‏گردند.

در این آیه خداوند دقیقا به اتفاقی که قبلا از تکینگ های یک جهان دیگر جهان ما به وجود آمده است و اتفاقی که قرار است در آینده اتفاق بیفتند و از تکینگ های جهان ما بعد از بیگ کرانچ یا انقباض بزرگ یک جهان دیگر به وجود آید و کره زمین و کهکشان ها تبدیل به کرات و کهکشان های دیگری شود را مورد اشاره قرار داده است و این آیه با هیچ کدام از مبانی کیهان شناسی در تناقض نیست.

/ 2 نظر / 83 بازدید
سحر

واقعا برام جالبه . ولی ینی این زندگی ها همینطوری ادامه پیدا میکنه ؟ ما میمیریم و بعد یه جهان دیگه و بعد میمیریم و یه جهان دیگه .. ینی تا ابد زندگط مادی؟؟

مهدی

اصل قضیه بیگ بنگ یه فرضیه است و قابل اثبات بوسیله علوم تجربی نیست اون وقت شما باهاش قرآن و آفرینش رو تفسیر میکنی!!! حالا اومدیم چار روز دیگه این نظریه رو ابطال کردن و یه نظریه دیگه دادن، اون وقت میخوای قرآنی با تفسیر بیگ بنگی رو چیکار کنی؟!؟!؟