اشاره قرآن به نحوه شعله ور شدن آتش در فضا

محققان ناسا تحقیقانی را در زمینه چگونگی شعله ور شدن آتش در فضا که یک محیط بدون گرانش است شامل بیش از 200 آزمایش را انجام داده اند و متوجه شده اند که آتش در فضا به شکل زمین نمی سوزد و ، انتشار مولکولی در فضا اکسیژن را به سمت شعله جلب کرده و محصولات احتراقی را با سرعتی 100 برابر آهسته‌تر از جریان شناور روی زمین از آن دور می‌کند همچنین آتش فضا بسیار کم نور تر و با انرژی کمتری می سوزد این دو تصویر مقایسه ای بین نحوه سوختن آتش شمع و آتش در فضا است.

همانطور که می بینید در تصویر اول آتش یک حالت کروی چتر مانند را دارد تصویر دوم نیز به همین شکل است و اگر از بالا به این چتر نگاه کنیم مشابه این تصویر می شود.

در سوره الزمر آیه 16 نوشته شده است :

لَهُم مِّن فَوْقِهِمْ ظُلَلٌ مِّنَ النَّارِ وَمِن تَحْتِهِمْ ظُلَلٌ ذَلِکَ یُخَوِّفُ اللَّهُ بِهِ عِبَادَهُ یَا عِبَادِ فَاتَّقُونِ ﴿۱۶﴾ آنها از بالاى سرشان چترهایى از آتش خواهند داشت و از زیر پایشان [نیز] طبق‏هایى [آتشین است] این [کیفرى] است که خدا بندگانش را به آن بیم مى‏دهد اى بندگان من از من بترسید (۱۶)

همچنین در آیه به کلمه بالای سر اشاره شده است که می تواند به فضا و آسمان دلالت کند و در ز زیر پایشان نیز به طبقاتی از آتش اشاره شده است که همانطور که می دانید زیر زمین که ماد مذاب در آن قرار دارند لایه لایه است.

-------------

جهت مطالعه بیشتر :

آتش در فضا چگونه شعله‌ور می‌شود؟+عکس 

رفتار آتش در فضا چگونه است؟

 

/ 4 نظر / 61 بازدید
احسان

یکبار هم شده قرآن موضوعی علمی را از قبل بیان کرده باشند و با مطالعه آن آن موضوع اثبات شود نه بر عکس آن؟ این تفسیری که شما انجام می دهید یعنی در قرآن با قصد قبلی دنبال توجیه موضوعی می گردید در علم به bias معروف است و جز خطاهای پژوهشی محسوب می شود که اعتبار کل پژوهش رو زیر سوال می بره. تفسیر قرآن و احادیث مصداق بارز bias محقق هستند و ارزش علمی ندارند. مثل اینست که شما حرفی زده باشی و شخص دیگری چیز دیگری برداشت کند و اصطلاحاً حرف دهن شما بگذارد. مغز انسان می تواند از هر متنی قصد و منظورش را استخراج کند و در آن «معجزه علمی و ریاضی» پیدا کند. نمونه مثال معروف درباره معجزه ریاضی در شعر اتل متل توتوله و تفاسیر آن است.

hasan

man arabim khub nist vali fek mikonam ke aaye qoran ro be delkhahe khodet tarjome kardi

علی

توجیه توجیه و باز هم توجیه

بی نام

ساقیت رو به مام معرفی میکنی؟!