سیتم عصبی پوست انسان در قرآن

-در سوختگی های درجه اول و دوم به دلیل اینکه سوختگی شدید نیست و هنوز اعصاب گرمایی پوست و سیستم عصبی آن فعال است درد به شدت احساس می شود.

 

-اما در سوختگی درجه سوم که عمق سوختگی بسیار زیاد است همراه با بافت های پوست و گوشت سیستم عصبی آن نیز از بین می رود در نتیجه دردی سوختگی احساس نمی شود.

در سوره انسا آیه 56 نوشته شده است

إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ بِآیَاتِنَا سَوْفَ نُصْلِیهِمْ نَارًا کُلَّمَا نَضِجَتْ جُلُودُهُمْ بَدَّلْنَاهُمْ جُلُودًا غَیْرَهَا لِیَذُوقُواْ الْعَذَابَ إِنَّ اللّهَ کَانَ عَزِیزًا حَکِیمًا ﴿۵۶﴾

به زودى کسانى را که به آیات ما کفر ورزیده‏اند در آتشىدرآوریم که هر چه پوستشان بریان گردد پوستهاى دیگرى بر جایش نهیم تا عذاب را بچشند آرى خداوند تواناى حکیم است (۵۶)

-نکته اگر عذاب های جهنمیان از سوختگی های درجه سوم و چهارم بود،احساس سوختگی نمی کردند ولی در این آیه اشاره شده است که پوست آنها را بریان می کنند و سپس پوست را دوباره رشد می دهیند تا عذاب را بچشند،همانطور که میدانید پوست انسان در سوختگی درجه اول و دوم که هنوز بافت پوست کامل از بین نرفته ترمیم می شود ولی در سوختگی های عمقی تر قابل ترمیم نیست،به همین دلیل قرآن از واژه بریان کردن و جایگزین شدن پوست اشاره کرده است و به سوازندن اشاره نکرده است.زیرا در صورتی که بطور کامل سوزانده می شد احساس دردی وجود نداشت و پوست رشد نمی نمود.

 لطفا برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک صفحه ما را لایک بزنید.

  السلام على الحسین وعلى علی بن الحسین وعلى أولاد الحسین وعلى أصحاب الحسین 

 

 

/ 4 نظر / 180 بازدید
پیمان

سلام درود بر شما لذت بردم خواهشا مطالب از این دست رو به ایمیلم بفرستید ممنون

رس الغول

خواهش می کنم دست از این تبلیغ وارونه برای اسلام و قرآن بردارید. شما خدا پرست نیستید، بلکه علم پرستید. علم جدید امروز چیزی می گوید فردا چیز دیگری و از آن نمی توان حجتی بر این آورد که قرآن کلام خداست. هنوز ما ایرانیها به جای فکرکردن به مسائل اساسی دنبال معجزات علمی قرآن هستیم. یکی می گوید چرا قرآن از کامپیوتر و جاذبه حرف نزده و نیوتن جاذبه را کشف کرده (که حرف غلطی است و نیوتون معادلات جاذبه را کشف کرده بوده، نه خود آنرا و هر خری می دانسته که سیب از آسمان به زمین می افتد)، یکی می گوید قرآن می دانسته که اگر پوست درجه ۳ بسوزد دردی احساس نمی شود و این معجزه علمی است. آخر آدم عاقل، فکر کرده اید فقط از قرن ۱۸ و ۱۹ به بعد کسی پوستش سوخت و قبل از آن آدمها خر بودند که نفهمند اگر سوختگی شدید باشد دردی احساس نمی شو؟. همه این حرفها از عقده خود کم بینی در برابر غرب و بزرگداشت بی حد بشر مدرن است و الا قدیمیها چیزی کم نداشتند و آهتیاجی به حمایت شما ندارند.

تبادل لینک خوب و موثر با سایتی معتبر برای افزایش بازدید و رنک سایت شما http://marshaladd.ir/links از تبادل لینک با ما لذت ببرید

مهسا

ببخشید مطالبتان جالب بود .اما این یکی مورد داشت .ما در این قرن دیگه می دونیم اون ور فیزیک و جسمیتی وجود نداره و آتش یک چیز سمبلیکه.با این پست ما بقی هم زیر سوال رفت