بحث سفید چاله ها در قرآن

در نظریه نسبیت عام انشتین سفید چاله بعنوان بخشی از فضا و زمان در نظر گرفته می شود که برعکس سیاهچاله ها هر چیزی را که به آنها نزدیک شوند با سرعت بسیار از خود دفع می کنند و به فضای دور پرتاب نمایند این جسم می تواند شامل سفینه های فضایی یا حتی ستاره ها نیز باشند. یک سفید چاله موادی را از افق رویداد خود با سرعت بسیار زیاد به بیرون پرتاب می کند.

در یک فرضیه در نظر گرفته می شود که کرمچاله ها اجسام را بطرف خود جذب و در یک محیط دیگری از فضا و زمان از یک سفید چاله دفع می کند.

 

در سوره الملک آیه 5 اشاره شده است: 

وَلَقَدْ زَیَّنَّا السَّمَاء الدُّنْیَا بِمَصَابِیحَ وَجَعَلْنَاهَا رُجُومًا لِّلشَّیَاطِینِ وَأَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابَ السَّعِیرِ ﴿۵﴾

ما آسمان پایین را با چراغهای پرفروغی زینت بخشیدیم، و آنها (شهب) را تیرهائی برای شیاطین قرار دادیم و برای آنان عذاب دوزخ فراهم ساختیم.

در این آیه ستارگان به تیر تشبیه شده اند که پرتاب می شوند و ستارگان زمانی که در افق رویداد سفید چاله ها قرار می گیرند مانند تیر به دوردست پرتاب می شوند.

/ 8 نظر / 96 بازدید
ملت بلاگ

با یاری حق تعالی و سپاس از تیم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و جهاد مدیریتی توانستیم با افتخار سرویسی در خور شأن ملت ایران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غنی و بی بدیل فارسی زبانان در سراسر دنیا بنا نهیم و به خود می بالیم که میزبان ملت ایران در امر وبلاگ نویسی هستیم.

کانون قرآن و عترت

سلام بنده هم کتابی با محتوایی شبیه موضوعات شما چاپ کردم.البته از موضوعاتی که در وبتون اشاره کردین درش هست اما چیزیای دیگه هم داره که محتوای کتاب منو با شما متفاوت میکنه.امیدوارم موفق و سربلند باشید.

محمد

مطالبت خوبه ولی این یکی واقعا بی ربطه. قرار نیست همه چیز در قرآن بیاد پس نباید الکی زور بزنیم همه چیز رو ربط بدیم. ضمنا بعضی چیزها در قرآن تمثیل هست و تشخیص بین نقل و قول وقایع و مثالها رو یک انسان واقعا با اطلاع می تونه بفهمه. از قدیم گفتن می خوای چیزی یا کسی رو ضایع کنی ازش بد دفاع کن...

ساکنان آسمان

سلام واقعا چقدر جاااالب بود.همه جوره عاشق دینمم ممنون از این مطالب یاعلی

نادون اون شهاب سنگه تو قران نه ستاره

اولا آسمان پایین نه و آسمان زمین. دوما این چه ربطی به سفید چاله دارد .همانطور که همه می دانیم چیزی به نام آسمان وجود ندارد و به دلیل عدم عبور نور آبی خورشید از جو بالای سرمان را آبی می بینیم. پس شما از کدام معجزه صحبت می کنید؟

واقعاً متاسفم براتون ....

خدایاااا...

هنوز این یه تئوریه... به اثبات نرسیده چطوری به قرآن وصل میکنن... بخدا برای ایمان آوردن این چیزا لازم نیست....فکر کنم تا الان انقدر دلیل وجود داشته باشه که اهلش ایمان بیارن ...