کرمچاله ها در قرآن و توضیح علمی معراچ پیامبر اکرم (ص)

کرمچاله ها پل های کوانتمی در فضا و زمان هستند که بنا به نظریه نسبیت انشتین یک پل میانبر در فضا و زمان هستند.وجود کرمچاله را انشتین در سال 1935 بر اساس نظریه نسبیت عام خود پیشنهاد داد.و کرمچاله ها از دیدگاه نظری فاصله فضا و زمان را کاهش می دهند و علاوه بر اینکه می توانند یک میانبر برای جهش بین فاصله های دور باشند ممکن است امکان سفر در زمان را فراهم نمایند.دانشمندان در آینده می خواهند با استفاده از کرمچاله ها فاصله های نجومی را کمتر و سرعت سفر در فضا را بیشتر نمایند.

یعنی بطور فیزیکی کرمچاله ها می توانند یک مسیر چند هزار ساله را مه مقدار چند دقیقه کوتاه تر نمایند.

در مدل در نظر گرفته شده برای کرمچاله کرمچاله دارای یک در ورودی است که اجسام داخل آن می شوند و در مکان دیگری از فضا و زمان از در دیگر آن که شاید یک سفید چاله باشد به بیرون رانده می شوند.

دانشمندان می گوید این خاصیت کرمچاله ها ممکن است به دلیل چرخش سریع ذرات بنیادی به دور آن باشد.برای مطالعه بیشتر در مورد کرمچاله ها می توانید به سایت ویکی پدیا مراجعه نمایید.

به همین دلیل است که در داستان معراج پیامبر پیامبر در عرض زمان کوتاهی توانست فضا را طی کند و به بعد های دیگر کائنات برسد.در قرآن کریم نیز به این مساله اشاره شده است.

در سوره الحجر آیات ۱۴ و ۱۵نوشته شده است :

وَلَوْ فَتَحْنَا عَلَیْهِم بَابًا مِّنَ السَّمَاءِ فَظَلُّواْ فِیهِ یَعْرُجُونَ ﴿۱۴﴾لَقَالُواْ إِنَّمَا سُکِّرَتْ أَبْصَارُنَا بَلْ نَحْنُ قَوْمٌ مَّسْحُورُونَ ﴿۱۵﴾و اگر درى از آسمان بر آنان مى‏گشودیم که همواره از آن بالا مى‏رفتند ﴿۱۴﴾قطعا مى‏گفتند در حقیقت ما چشم‏بندى شده‏ایم بلکه ما مردمى هستیم که افسون شده‏ایم﴿۱۵﴾

در این آیه به در اشاره شده است و بنا به گفته فیزیکدانان کرمچاله ها دارای یک در ورودی و خروجی هستند و در این آیه نیز اشاره شده است که این درها باعث صعود به آسمان بالا می شوند که این دو ویژگی مستقیما به سیاهچاله ها مربوط شود و در آیه بعدی نیز از تعجب مردم نسبت به کرمچاله ها اشاره می شود.

در سوره السجده آیه ۵ نوشته شده است:

یُدَبِّرُ الْأَمْرَ مِنَ السَّمَاءِ إِلَى الْأَرْضِ ثُمَّ یَعْرُجُ إِلَیْهِ فِی یَوْمٍ کَانَ مِقْدَارُهُ أَلْفَ سَنَةٍ مِّمَّا تَعُدُّونَ ﴿۵﴾امور این جهان را از آسمان به سوی زمین تدبیر می‏کند سپس در روزی که مقدار آن هزار سال از سالهائی است که شما می‏شمرید به سوی او باز می‏گردد (و دنیا پایان می‏یابد).

در این آیه نیز به مساله نسبیت زمان و بازگشت به سوی خدا در مدت زمان بسیار کم اشاره شده است که این مساله نیز توسط فیزیک دانان تایید شده است توسط کرمچاله ها امکان پذیر است.
/ 4 نظر / 1833 بازدید
اکبر

چرا همیشه وقتی کم میارین منتظرین دانشمندان خارجی که یه چیزی پیدا کردن به قرآن ربطش بدین.. یه کتاب تحریف شده که هر کسی هر جور بخواد ازش برداشت میکنه و تفسیر میکنه بسسسسه

ترانه

خیلی جالب بود من خیلی وقته راجب کرم چاله تحقیق می کنم ولی نمی دونستم تو قرانم چیزی از ش اوردن ممنون

بهاره

سلام واقعا مطالبتون عالی بود درضم اقای محترم که گفتن قران تحریف شده چنین چیزی به نظرم وجود نداره چه اشکالی داره قران که خالق این جهان به زبان ساده تری اشاراتی به وقایع دنیا دارن من میدونم قران کتاب زندگیه نه علم ولی یه وقت هاییم اشاراتی داره وااین نشونه تحریف نیس نشانه اگاهیی اون بالاییه وبس روز خوش

فاطمه

اصلن ايه همچين چيزي نميگه! هرلحظه منتظرين ي چيزي رو اونا كشف كنن شما بگين منظور از در توي اين ايه كرم چاله س؟ ب جاي اين كارا خودتون دس ب كارشين و كشف كنين! درضمن گفته دري از اسمان گشوده ميكرديم ك همواره ازان بالا ميرفتند از كرم چاله نميشه بالا رفت بلكه باوارد شدن بهش زمان كندميگذره و وارد بعد ديگه اي ميشي! اصلن معلوم نيس ميشه ازش خارج شد يانه چ برسه ب بالا رفتن! ايه سوره سجده هم ب سال نوري اشاره داره! اي كاش چيزي ب اسم تفسير اصلن وجودنداشت! بااين برداشتهاي جالبتون خيليا رو ازدين دورميكنين!