ابرهای گازی اطراف سیاهچاله ها

-محققان در سال 2011 موفق به رصد کردن ابر گازی G2 در اطراف سیاهچاله مرکزی ما و در صورت فلکی کمان قوس A شده اند که باعث شگفتی بسیاری از ستاره شناسان شد.[1]
همچنین محققان بر این باور هستند که این ابر گازی در نهایت با سیاهجاله مرکزی کهکشان ما برخورد خواهد نمود.[2]ابر گازی و رد و غبار G2 در هنگام آغاز وزنی معادل سه برابر جرم زمین داشت و هم اکنون وزنی معادل میلیون ها برابر جرم خورشید را دارد و قادر به ساطع کردن اشعه ایکس است و باعث لغزش مواد به سمت افق رویداد سیاهچاله می شود[3][4][5][6][7]

در سوره الفرقان آیه ۲۵ نوشته شده است :

وَیَوْمَ تَشَقَّقُ السَّمَاء بِالْغَمَامِ وَنُزِّلَ الْمَلَائِکَةُ تَنزِیلًا ﴿۲۵﴾ و روزى که آسمان با ابرى سپید از هم مى‏شکافد و فرشتگان نزول یابند.

-هرچند این آیه در مفهوم عام خود بر ابرهای زمین نیز صدق می کند اما شکافته شدن آسمان با ابر سفید رنگ نیز می تواند مفهومی فراتر از کره زمین داشته باشد زیرا تا کنون آسمان کره زمین با ابر شفید رنگ شکافته نشده است.

-نکته هر چند ممکن است این ایراد به این مطلب گرفته شود که تصاویر گرفته شده از فضا ترسیمی است و ابر در تصاویر به این رنگ ترسیم شده است ولی باید گفت که این ابر اشعه ایکس ساطع می کند و رنگ اشعه ایکس چه بصورت واقعی و چه قرار دادی سفید رنگ است.

-نکته دوم منظور از شکافته شدن آسمان با ابری سپید می تواند به نزدیک شدن ابر به داخل سیاهچاله بکند.زیرا زمانی که ابر به سیاهچاله نزدیک می شود اطراف آن را احاطه می کند ولی وسط آن شکافته شده است و باعث سر خوردن مواد با داخل سیاهچاله می شود و در نهایت خود ابر نیز بعد از شکافته شدن به درون سیاهچاله می افتد.

 -همچنین این آیه می تواند علاوه بر مفهوم بالا به سفید چاله ها نیز دلالت بکند که برعکس سیاهچاله ها که مواد را می بلعند سفید چاله ها مواد را از خود خارج و دفع می کنند.در مفهوم نسبیت عام انشتین سیاه چاله ها و کرم چاله ها بعنوان در ورودی و سیاهچاله ها بعنوان در خوردی در فضا و زمان در نظر گرفته می شوند.

-----------

[1]Researchers suggest gas cloud could reveal black holes near center of Milky Way galaxy

[2]Gas cloud will collide with our galaxy's black hole in 2013
[3]Scientists May Get Best View Yet of a Black Hole in Action

[4]Black Hole in Our Galaxy’s Center Tries to Swallow Massive Gas Cloud

[5] How G2 survived the black hole at our Milky Way’s heart

[6]Mystery cloud near the Milky Way's black hole: Unidentified gas may have drifted from a nearby massive star 

[7]سیاه‌چاله‌ی راه شیری به‌زودی شکمی از عزا در خواهدآورد

/ 2 نظر / 132 بازدید
سحر

سلام وبلاگ شما را ديدم قالب ومطالب قشنگي داشت براي افزايش بازديد وبلاگت مي توني به آدرس زير ثبتش کني تا منم بتونم هر روز بهت سر بزنم محلي که وبلاگتو ثبت مي کني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان است و فوق العاده پر بازديد.

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]