انفجار بزرگ در قرآن

 در مورد بوجود آمدن کائنات همواره نظریه های مختلفی مطرح می شود اما نظریه ای که بیشترین پایه علمی را دارد و بیشتر مورد مقبول دانشمندان است نظریه انفجار بزرگ یا مهابنگ است.

بر طبق این نظریه ابتدا هیچ چیز در کائنات وجود نداشت سپس در یک نقطه انفجاری رخ می دهد که دمای آن به میلیاردها درجه می رسد و بعد از چند لحظه کائنات از هیچ چیز آفریده می شود.

در سوره طور آیه 35-36 نوشته شده است که: آیا از هیچ خلق شده‏اند، یا آنکه خودشان خالق [خود] هستند؟

 

همچنین عده ای از دانشمندان معتقد اند که همه چیز در هسته یک اتم اولیه در کائنات وجود داشته است و بعد از رخ دادن اتفجار همه چیز از هسته اولیه به کائنات پخش شده است.

در این مورد نیز قرآن اشاره ای داشته است که در آیه 30 سوره انبیا نیز نوشته شده است که:

آیا کسانى که کفر ورزیدند ندانستند که آسمانها و زمین هر دو به هم پیوسته بودند و ما آن دو را از هم جدا ساختیم و هر چیز زنده‏اى را از آب پدید آوردیم آیا [باز هم] ایمان نمى‏آورند؟

اما نکته ای که در هر دو نظریه مطرح می شود این است که تمام کائنات از یک نقطه بوجود آمده اند و سپس از هم فاصله گرفته اند که این نکته در آیه بالا دقیقا به آن اشاره شده است.

در مرحله دوم گازهایی مانند هلیوم و هیدروژن از هسته اولیه کائنات بوجود آمدند و متراکم شدند و هلیوم و هیدروژن عناصر سازنده کائنات را تشکیل دادند.

در سوره دخان آیه 10به این موضوع اشاره شده است:

فَارْتَقِبْ یَوْمَ تَأْتِی السَّمَاء بِدُخَانٍ مُّبِینٍ ﴿۱۰﴾پس در انتظار روزى باش که آسمان دودى نمایان برمى‏آورد ﴿۱۰﴾

 

ادوین هابل ستاره شناس آمریکایی مشاهده کرد که کائنات در حال گسترش است و بعد از مدتی پس از برسی Background Kazmir radiation ها مشخص شده که کائنات از ابتدای خلقت در حال گسترش بود و اگر این قرآیند برعکس کنیم به یک نکته که در آن انفجار بزرگ رخ داده است ختم می شود و موضوع گسترش کائنات خود نیز تایید بر نظریه انفجار بزرگ است.در سوره ذاریات آیه 47 نیز به این موضوع اشاره شده است:

و ما آسمان را با قدرت خود بر افراشتیم و آن را همچنان گسترش می دهیم.

 

 همچنین تصویر دیگری که دانشمندان از انفجار بزرگ بازسازی کرده اند به این شکل است

"در آن روز که آسمان را چون طوماری در هم می پیچیم هماگونه که آفرینش را آغاز کردیم آنرا باز می گردانیم. این وعده ای است که بر ماست و قطعا آنرا انجام می دهیم! سوره انبیا آیه 104

سخنان دکتر فریدون صحافی در باره انفجار بزرگ و گسترش کائنات در قرآن

 

/ 20 نظر / 165 بازدید
نمایش نظرات قبلی
..............................

http://www.box.net/shared/kepavxftpj Oh, You Devil Oh ، Du Teufel اهرمنا

..............................

Allah of the Arabs and the God of Iranians / Allah der Araber und der Gott der Iraner / الله تازیان و خدای ایرانیان http://www.box.net/shared/18ojfglgtiur72ol9cay Skilled Islam sellers / Die geschickten Islam – Verkäufer / اسلام فروشان کار کشته http://www.box.net/shared/4gjle6tk6f1zvexmscr4

..............................

نقد قرآن http://alcorana.blogspot.com/

..............................

محمد کیست ؟ آیا پدری که زبان در دهان دخترش می گذارد، می تواند پیام آوری از سوی الله باشد ؟ لطفن متن زیر که برگرفته از کتاب احادیثی در مورد بوسه، نوشته داوود احمدی (انتشارات صلوات قم ۱۳۸۸) است را بخوانید و درباره اش کمی فکر کنید. “امام صادق فرمود: عایشه [از روی حسادت] گفت: یا رسول الله میبینم دهان فاطمه را زیاد میبوسی و زبانت را در دهانش قرار میدهی. پیامبر اکرم فرمودند: بله، هرگاه مشتاق بهشت میشوم دهان فاطمه را میبوسم و زبان در دهانش میگذارم. من از فاطمه بوی بهشت را استشمام می کنم و بوی شجره طوبی را می یابم، زیرا او زنی آسمانیست”. (این روایت در کتاب اعلام الوری صفحه ۱۵۰ نیز آمده است).

..............................

15 Nov 11, 17:06 .: دشنام هاي مسلمانان http://www.box.net/s/a5ay95af9g6o2xyhhb1s 15 Nov 11, 17:05 .: http://www.box.net/shared/4gjle6tk6f1zvexmscr4 اسلام فروشان کار کشته ............................................................................... شيرين عبادي ايران ستيز http://www.box.net/shared/s1f8fu3q1b6yz7rbhy0x

مهدی

قران معجزه ای بزرگ است البته نه برای همه برای آنان که هدایت رت از خدا بخواهند برای آن دانشمندانی که تعقل ورزند و مطیع خدا باشند مسلم است که قران به هیچ نقدی احتیاج ندارد اگر هم می بینیم بعضی افراد می گوین قران قابل نقد است محترمانه باید دهانشان را ببندند چون به این موضوع پی نبرده اند که قران همواره عین حقیقت بود وعین حقیقت بر پیامبر نازل شده واین دانشمندان هستند که با گذر زمان به آنچه که تا اکنون در قران به صورت یک راز نهفته بوده پی می برند. وما هنوز به فرصت احتیاج داریم که اسرار بیشتری از قران کشف شود از انان که نسبت به علم قران شک دارند خواهش دارم که چند صد سال [تعجب] سال دیگر عمر کنند تا بفهمند چیز هایی که در قران تصور می کنند داری تعارض است ولی واقعا این طور نیست پی ببرند چون همچنان که خیلی از فرضیه های دانشمندان پوچ بوده است خیلی از فرضیه های انان هم که مطابق قران نیست پوچ خواهد بود مانند نظریه ای که می گویند انسان از خاک افریده نشده است بلکه از تکامل میمون به وجود امده.

رسول

آیه 11 سوره دخان اصلا همچنین چیزی نگفته. لطفا درستش کنید و مواظب این موضوع باشید

مسعود

یا سلام خدمت دوست گرامی لطفا توجه کنید در سوره دخان آیه 11 به این موضوع اشاره شده است:سپس او به آسمان پرداخت، هنگامی که هنوز به صورت گاز بود و به آن و زمین گفت: "به وجود بیایید، خواسته یا ناخواسته." آنها گفتند: "ما با میل و رغبت می آییم". ولی بنده رجوع کردم به آیه فوق این بود: ﴿١٠﴾ يَغْشَى النَّاسَ ۖ هَـٰذَا عَذَابٌ أَلِيمٌ ﴿١١﴾ () كه مردم را فرو مى‌گيرد؛ اين است عذاب پر درد. (۱۱)

حسین

با سلام و وقت بخیر . می خواستم این کلیپ رو دانلود کنم ولی نتونستم . اگه ممکن باشه میشه اینو برای ایمیل کنن . متشکرم

دوست المانی گلم دوران نژادپرستایی مثل تو دراستالین گراد تمام شده حرف داری بنویس چراتوهین می کنی