قرآن و مراحل مرگ خورشید و سایر ستاره گان

همانطور که می دانید خورشید یک ستاره است و تمامی ستاره گان بعد از آنکه می سوزند و نابود می شوند بصورت تیره و کدر در می آیند و سپس بصورت یک سیاهچاله در می آیند.

خورشید ما 5 میلیارد سال عمر دارد و دانشمندان می گویند که تا 6/7میلیارد سال بعد نیز مواد کافی را برای سوزاندن دارد و به عمر خود ادامه خواهد داد.در مرحله بعد از سوختن و نابود شدن هیدروژن خورشید هیلیوم را می سوزاند و در این مرحله بصورت یک غول قرمز در می آید.و جاذبه آن تمامی سیارات اطراف را بطرف خود می کشد و بعد از این مرحله خورشید کم کم کدر و تیره می شود و بعدا بصورت سیاهچاله در می آید.

مراحل مرگ خورشید و تمامی ستاره گان تفریبا مشابه است.

در قرآن کریم نیز در آیات متعددی به این مراحل اشاره شده است که با اشاره به تصاویر به آنها تطابق می دهیم

مثلا در سوره التکویر آیه اول نوشته شده است:

آنگاه که خورشید به هم درپیچد

و در سوره انبیا آیه 104 نوشته شده است که

در آن روز که آسمان را چون طوماری در هم می پیچیم هماگونه که آفرینش را آغازکردیم آنرا باز می گردانیم. این وعده ای است که بر ماست و قطعا آنرا انجام می دهیم

تصویر زیر مربوط به یک ستاره است که پس از مردن به شکل یک سیاهچاله در آمده است که دقیقا با دو آیه بالا تطابق دارد:

همچنین در سوره الرحمن آیه ۳۷ نوشته شده است که هنگامی که آسمان از هم پاشیده شود و مانند رنگ سرخی رز(گلگون) درآید(دربرخی از ترجمه ها چرم گلگون نوشته شده) تصویر زیر مربوط به مرگ یک ستاره در سحاب چشم گربه(Cat’s Eye Nebula) است.که بعد از نابودی کامل به یک سیاهچاله تبدیل می شود.

در آیه دوم از سوره التکویر نوشته شده است که:و آنگه که ستارگان همى‏تیره شوند

که همانطوری که در بالا ذکر شده است تیره و کدر شدن یکی دیگر از مراحل مرگ ستاره گان است و بعد از مرگ ستاره بصورت تیره و کدر در می آید و به یک سیاهچاله تبدیل می شود که در مورد شکل ستاره بالا مرحله بعدی مرگ این ستاره به شکل زیر است که دریافت شده است

/ 7 نظر / 348 بازدید
هادی

کاش قبل از اینکه اینها رو بگی یکم نجوم و مراحل زندگی ستاره ها رو مطالعه می کردی.خورشید یک ستاره کوچک تا متوسطه که به مرحله سوپرنوا که تو تصاویرشو گذاشتی نمیرسه!خورشید پس از سوزاندن هیدروژن و بعد هلیوم تبدیل به یک غول قرمز میشه و بعد از ده میلیون سال برای همیشه خاموش میشه و تمام اندازش به اندازه زمین میشه و سرد وخاموش با فلزات سنگین در خودش

مليكا

عاليه متشكرم [دست]

علی

عالی بود

محسن

خوب بود

رويا

سلام شايد خورشيد به اين مراحل نرسه ولي آيات قرآن حرفي از رسيدن خورشيد به مرحله سوپرنوا كه نزده! مراحلي كه در قرآن براي خورشيد ذكر شده با حرف علم نجوم مطابقت دارد. در ضمن آيه ١٠٤ سوره انبيا به كل هستي و كهكشانها اشاره دارد. الان كه من اين پيام رو مينويسم ساعت ٢:٢٦ دقيقه بامداد روز ٩ ماه رمضان سال ٩٣ هست. من قرآن رو باز كردم و به اين آيه شريف رسيدم و از قدرت خداوند متعال در حيرتم. چقدر واقعيت هاي عظيم رو با بياني ساده در آياتش آورده كه هم يك انسان بيسواد مي تونه با اون ارتباط برقرار كنه و هم يك دانشمند نجوم يا هر رشته ي ديگه اي. دوست عزيزم همونطوري كه در آيات قرآن ذكر شده انسان بايد در دلش رو به سمت پذيرش حقيقت باز كنه تا خداوند هم حقايق رو به دلش بده. و من الله التوفيق.

وحید

در تایید گفته های هادی .خورشید برای تبدیل به سیاهچاه خیلی کوچک هستش و اگر هشت برابر جرم کنونیش بود تبدیل یه سیاه چاله میشد . در حالی که خورشید ما بعد از مصرف هیدروژن و هلیم با انفجار لایه بیرونی را از دست داده و تبدیل به کتوله سرد میشه.

قاس

مرسی عالی بود